Severní Amerika

Kanada (a Aljaška) s ČP

CZ průvodce
14 dní
od 99 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • ochutnávka toho nejlepšího z Kanady

  • propojení oblasti Velkých jezer, Niagarských vodopádů a Britské Kolumbie

  • možnost skvělých treků

  • spojení úchvatné přírody a kanadských velkoměst

  • MOŽNOST PRODLOUŽENÍ O DOBRODRUŽSTVÍ NA ALJAŠCE

  • neuvěřitelná příroda na území Aljašky

  • kouzelná ledovcová jezera

  • malá aljašská městečka v kontrastu s divokou neobydlenou přírodou

POPIS ZÁJEZDU

Země, která láká svými zasněženými štíty hor a tyrkysovými jezery, po kterých se prohání červená kánoe. Nevyzpytatelnost horského počasí společně s možností potkat jen tak  u cesty opravdového divokého grizzlyho je naprostým kontrastem ke kanadským velkoměstům, která se tyčí do výšky zrcadlovými budovami. Niagarské vodopády burácející svou mohutnou silou, nebo malé horské potůčky, které bublají schované mezi keři kanadských borůvek. Pro zájemce nabízíme prodloužení o výlet na Aljašku, kde jsou milí a přívětiví lidé, ale zároveň krutá a nevyzpytatelná příroda. S námi se však podíváte na bezpečná a nejznámější místa, nádherné parky, pláže i města či ledovce, kterých je v zemi přes tři miliony. Český průvodce se o Vás postará a Vy si budete moci jen užívat kouzelnou atmosféru Kanady.

Destinace:

Toronto, Niagarské vodopády, Calgary, NP Banff, NP Jasper, Vancouver, Whistler, Anchorage, NP Denali, Seward, Homer

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
1
Odlet z Prahy

Dnes odlétáte z Prahy do Toronta. Po příletu na Vás bude čekat český průvodce, který Vás odveze na hotel. Nocleh v Torontu.

2
Toronto – prohlídka města

Dnes Vás čeká prohlídka tohoto kosmopolitního kanadského města s Vaším českým průvodcem. Atmosféru města nejlépe nasajte v historické čtvrti Distillery District, kde najdete nejen budovy z viktoriánské éry. Čtvrť je plná stylových kaváren, restaurací, hospod a obchůdků s uměním. Dominantou Toronta je bezesporu CN Tower, 3. nejvyšší věž světa. Tento výhled na město rozhodně stojí za to. Pokud si chcete odpočinout po náročné cestě, doporučujeme navštívit Toronto Island Park – park na ostrůvcích přiléhajících k městu. Nocleh v Torontu.

3
Niagarské vodopády

Dnes se vypravíte na nejslavnější vodopády Severní Ameriky – Niagarské vodopády.

Cesta je dlouhá, a tak vyrazíte velmi brzy ráno k Niagarským vodopádům.  Parky přiléhající k vodopádům Vám mohou sloužit jako příjemné místo pro odpočinek. Fakultativně lze také vyplout lodí pod vodopády. Po celodenní prohlídce se vracíme do  Toronta.

4
Přelet Toronto – Calgary

Ráno přelétáme do Calgary. Odpoledne budeme mít dostatek času na prohlídku města s průvodcem. Dominantou města je Calgary Tower a  Stephen Avenue. Lze také navštívit historickou vesnici (Heritage Park Historical Village) a pro milovníky sportu se nabízí návštěva olympijského parku z her roku 1988. Nocleh v Calgary.

5
Calgary – Banff NP

Ráno se konečně vydáme za tou pravou kanadskou divočinou do národního parku Banff. Po cestě navštívíme jezero Minnewaka a večer si můžete odpočinout v lázních s horkými prameny. Dle vlastních preferencí si můžete zvolit menší procházky nebo náročnější treky do okolí. Následuje nocleh v Banff NP.

6
Banff

Dnešek máme naplánovány výlety a objevování národního parku Banff. Nocleh v NP Banff.

7
Banff – Jasper

Dnes nás čeká opravdu výjimečný přejezd z Banff do městečka Jasper. Cesta bude obklopená vysokými horami a v blízkosti naší trasy potkáme velké množství jezer, vodopádů a treků. Nocleh v Jasper.

8
Jasper NP

Dnešní den je v plánu prohlídka města Jasper a krátké procházky a treky v okolí. V těsné blízkosti od městečka Jasper najdeme např. Magline caňon, který je ideální pro nenáročnou túru. Odpoledne se vydáme k Athabasca vodopádům. Nocleh v Jasper.

9
Jasper – Kamloops

Tento den věnován přejezdu z Jaspru do Kamloops. Po cestě se budeme zastavovat na různých vyhlídkách a zajímavých místech. Po příjezdu do Kamloops si dáme společně krátkou procházku městem.  Nocleh v Kamloops.

10
Kamloops – Whistler

Dnes se vydáme z Kamloops do Whistleru. Zastávky budeme plánovat tak, abychom viděli krásné vyhlídky a zajímavá místa. Následuje prohlídka oblasti Whistler. Jsme obklopeni krásnými horami a můžete vybírat z velké nabídky aktivit –  v zimě je Whistler samozřejmě jedno ze světových lyžařských středisek. Místo je skvělým zázemím pro outdoorové aktivity – treky, kola, lanovky apod. Nocleh v oblasti Whistleru.

11
Whistler

Kousek od Whistleru  se nachází park Garibaldi, kde najdete nespočet možností pro treky v přírodě, krásné výhledy, ledovcová jezera, zasněžené vrcholky hor, jako stvořené pro celodenní túru. Společně navštívíme jezero Garibaldi nebo Black Tusk Meadows.

12
Whistler – Vancouver

Dnes se vydáme do Vancouveru. Následuje prohlídka města. Vancouver je rájem pro outdoorové nadšence i kosmopolitní dobrodruhy. Přátelské obyvatelstvo, mnoho kulturního vyžití jako jsou divadla, bary a restaurace ale hlavně nádherná příroda obklopující toto jedinečné město okouzlí i Vás. Nocleh v hotelu ve Vancouveru.

13
Vancouver odlet

Dnes nás čeká transfer na letiště a dle času letenek se loučíte s průvodcem a odlétáte zpět do Evropy.

Alternativně pokračování na Aljašku. Toto prodloužení je za příplatek, orientační délka prodloužení 6-7 dnů. Cena dle zájmu a velikosti skupiny.

14
Přílet do Prahy

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Toronto

3

Niagarské vodopády

4

Calgary

5,6,7

Banff

8,9

NP Jasper

10

Kamloops

11,12

Whistler

13

Vancouver

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
Nocleh v hotelech/motelech s privátní koupelnou.
Mezinárodní a lokální letenky
Průvodce
Zkušený český průvodce po celou dobu Vašeho pobytu.
Pronájem minibusu
S pojištěním dle itineráře.
Transfery
Všechny dle itineráře.
Pohonné hmoty
Víza
Do Kanady i USA (kvůli přestupu na Niagara Falls.
Pojištění CK proti úpadku
Víza
Do Kanady i USA (kvůli části u Niagara Falls).
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Osobní a storno pojištění
Poplatek za zavazadlo
Při lokálním letu (cca 25 CAD)
Prodloužení o zájezd na Aljašce
Cena za prodloužení dle velikosti skupiny (na vyžádání)
4* hotely
Lepší hotely než jsou standardně v ceně.
Odlet z Vídně či jiného letiště
Osobní a storno pojištění
Vyřízení víz

Pro vstup do Kanady potřebujete povolení ETA nebo turistická víza

Cena je platná pro jednu osobu při sdílení dvoulůžkového pokoje

Při přestupu Niagarských vodopádů na stranu USA je nutné mít vyřízená víza ESTA

Cena se může měnit v závislosti na změnách kurzu vůči CAD

Zájezd garantován od 6 osob.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Do Kanady chce každý!

Podívejte se na tuto krásnou zemi očima naší průvodkyně Nikol Jste vášnivý cestovatel a Evropa už je vám malá? Nebo je Kanada vaším...
ČÍST ČLÁNEK

Nová videa o cestování

VIVA travel – cestování a koronavirus. Začínáme se sérií videí pro vás! O čem? Vše o cestování a exotických destinacích, rady,...
ČÍST ČLÁNEK
Nikol Marcoňová
průvodce
Nikol Marcoňová

info@vivatravel.cz

Již od základní školy mě bavily cizí jazyky – navštěvovala jsem základní školu s rozšířenou výukou cizích jazyků a sama jsem vždy hledala možnosti a příležitosti své jazykové znalosti zlepšovat. Díky rodinným dovoleným, sportovní praktické střelbě a překážkovým běžeckým závodům jsem procestovala velký kus světa. Neustále a ráda plánuji a objevuji nové destinace. Po vysoké škole jsem byla přijata na stáž do Kanady, kde od roku 2015 žiji.

Již více než 5 let žiji ve Vancouveru/Whistleru v Kanadě, městečku, které hostovalo v roce 2010 olympijské hry. Jsem vášnivá běžkyně (trail, překážkové běhy), lyžařka, plavkyně a sportovní střelkyně. Jsem neustále v pohybu a velmi ráda plánuji výlety, ať už v blízkém okolí, tak i delší dobrodružství. Za doposud nejzajímavější procestované destinace považuji Hawaii, Aljašku, Peru, Bolívii, Velikonoční ostrov a Karibik. Těším se, až budu průvodcovat dovolenou Vašich snů.

S velkou spokojeností klientů průvodcuje také zájezd Cesta kolem světa a Antarktidu.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×