Kostarika a Panama

Krásy Kostariky s ČP

CZ průvodce
12 dní
79 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zkušený český průvodce

  • malá skupinka 6-12 osob

  • cestovní pojištění i proti covidu

  • 3* hotely

  • příroda, pralesy, vodopády a sopky, množství zvířat

  • krásné pláže a koupání – karibské i pacifické pobřeží

  • vstupy a výlety v ceně

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk. To vše za doprovodu českého průvodce!

Destinace:

Kostarika – San José, vulkán Poás, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, vulkán Arenal, Monteverde, NP Manuel Antonio

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Praha – San José

Let z Prahy (či Vídně). Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San José máte zajištěn transfer na hotel. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na pěkném 3* hotelu.

2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poás. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat více z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádů. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě v Kostarice. V podvečer se vrátíte do San José, kde je zajištěn nocleh.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Třetím dnem začíná program v džungli. Ráno pojedete na východní pobřeží, kde se loďkou dostanete pralesem až do Vašeho ubytování v džungli. Již během této cesty si prohlédnete džungli a s velkou pravděpodobností můžete zahlédnout kajmany a různé druhy ptáků. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Kromě toho zde naleznete velké množství všech zvířecích druhů, budete unešeni zvířecí pestrostí. Odpoledne navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

Tip: po večeři můžete s baterkami vyrazit na nedlouhou procházku po vyznačené stezce přímo z lodge, do pralesa k nočnímu pozorování zvířat.

4
NP Tortuguero - Arenal (s, o)

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Na motorizované loďce Vás čeká přibližně dvouhodinový výlet džunglí, pozorování místních zvířat a věřte, že je se na co dívat (opice, tukani, papoušci, krokodýli, ještěři a další). Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte na cestu k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5
Vulkán Arenal (s)

Dopoledne vyrazíte na nenáročný trek do NP sopky Arenal, projdete se lávovým polem, které zde sopka zanechala v roce 1968 až přijdeme do blízkosti krásné sopky Arenal, kde budete mít krásný výhled a možnost focení. Celý trek je pěknou přírodou.

Následuje další aktivita,  a to „chocolate tour“, kde se dozvíte jak se pěstuje a vyrábí organická čokoláda, budete mít možnost se i zapojit do procesu a ochutnat místní tradice nebo i čokoládový nápoj, který se zde dělá od pradávna.

Fakultativně nabízíme na zbytek dne možnost navštívit vyhlášené termální lázně Baldi a relaxovat anebo vyzkoušet lehce adrenalinovou aktivitu, typickou pro Kostariku, zip-line, kdy  na laně jedete mezi korunami stromů a užíváte si výhledy a místní přírodu.

6
Arenal - Monteverde (s)

Dnes vás po snídani pojedete do oblasti zvané Monteverde, což jsou mlžné pralesy v kopcích či horách. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít při dobrém počasí překrásný výhled na stejnojmennou sopku. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do části Selvatura v Monteverde. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází mosty zavěšené  napříč vegetací – v korunách stromů (hanging bridges), po kterých se budete moci projít a užít si krásný trek v přírodě. Připravte se na dechberoucí zážitek. Odpoledne následuje ubytování v hotelu a volný zbytek dne.

Odpoledne fakultativně můžete přidat trek do krásné rezervace El Tigre, kde se nabízí náročnější trek, vodopády i nenáročná 30 min jízda na koních.

7
NP Monteverde (s)

Ráno vás čeká další krásný výlet v mlžných pralesích Monteverde. Můžete se těšit na pěknou procházku  a bohatou přírodu, místní zvířata a neobyčejnou biodiverzitu celého kraje. Průvodce Vám povykládá o rostlinách, fauně i floře a určitě zhlédnete další zvířecí druhy.

Odpoledne máte volné pro odpočinek nebo návštěvu místního zajímavého městečka, které má svou typickou kulturu i šarm.

Anebo si můžete opět zvolit aktivní přídavek v podobě fakultativního výletu, nabízíme projížďku v přírodě na koních anebo výlet za pozorováním ptáků, kterých se zde nachází přes 500 druhů.

8
Monteverde - Manuel Antonio (s)

Po snídani budete z horské oblasti Monteverde pokračovat přesunem na pacifické pobřeží, do oblasti Manuel Antonio, což nám zabere několik hodin. Odpoledne příjezd na západní pacifické pobřeží, ubytování v hotelu a volný zbytek dne, k dispozici bazén.

9-10
Manuel Antonio (s)

Zde strávíte krásné celé 2 dny v blízkosti bělostných pláží Kostariky. Po nabitých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete také prozkoumat krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

Nabídneme Vám širokou škálu fakultativních aktivit – šnorchlování, kajakování, rafting nebo třeba výlet katamaránem. 

11
Manuel Antonio - San José a odlet (s)

Váš pobyt v Kostarice se blíží ke konci. Dle času odletu je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky zpět do Evropy.

12
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Poás, Doka

3,4

NP Tortuguero

5,6

Arenal

7,8

Monteverde

9-10

Manuel Antonio

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
3* hotely
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Snídaně, obědy, večeře
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Český průvodce
Služby česky mluvícího průvodce.
Doprava
Dle uvedení v itineráři.
Nonstop asistenční služba v Kostarice
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Vstupné do NP Tortuguero/Manuel Antonio
17 USD
Ostatní strava
Nezahrnutá v itineráři.
4* hotely
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
11.000 Kč
Pojištění cestovní i storna zájezdu
i pro případ covidu
Prodloužení programu
Na míru jak si řeknete.
Fakultativní výlety
Máme pro vás nabídku krásných doplňkových aktivit a výletů.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD.

Příplatek za samostatný pokoj činí 11.000 Kč.

Náročnost tohoto zájezdu – mírná.

Informujte se ohledně možných covid požadavků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Kostarika - Pura Vida

Jaká je Kostarika? Jaký byl zájezd v roce 2021 v době covidu? Možná bych měl začít tím, kde Kostarika leží. Kostarika je tropická...
ČÍST ČLÁNEK

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK

Jak to vše začalo?

Jak to vše začalo? Příběh splněného snu bych to nazval, tak ten začal v Sydney v Austrálii, někdy v roce 2008. Po 2 letech v Austrálii,...
ČÍST ČLÁNEK
Marcel Froňko
průvodce
Marcel Froňko

Proč cestuji, kdy jsem začal cestovat a kam

Cestovanie pre mňa znamená slobodu, možnosť opustiť každodennú rutinu, spoznávať nové kultúry, inšpirovať sa novými ľuďmi. Moje najkrajšie životné momenty sa takmer vždy spájajú s cestovaním. Začal som už na vysokej škole. Absolvoval som rôzne pracovné pobyty v Kanade a v USA. Osud ma na pol roka zavial do Peru a odvtedy je Južná Amerika moja srdcovka. Postupom času som si zamiloval najmä hory a posledné výlety tam takmer vždy smerujú. Či už je to Nórsko, Island, Patagónia, alebo aj milované Vysoké Tatry.

Kde jsem byl/byla, které země a regiony provázím a které mě oslovují

Doteraz som navštívil 50 krajín na štyroch svetadieloch a najviac zo všetkého najviac som si zamiloval Patagóniu, kvôli jej drsnosti, nádhernej prírode a magickému kľudu, ktorý tu aj napriek šialeným vetrom vládne. Verím, že tam raz zavítam aj ako sprievodca. Kvôli svojej rozmanitosti sa mi páčia aj krajiny Strednej Ameriky a kvôli prírode Škandinávia, Kanada a Nový Zéland.

Něco málo o mně – zájmy, záliby

Okrem cestovania je to šport – bicykel, beh, turistika. Taktiež sa venujem svojmu vlastnému cestovateľskému blogu. Vydal som knihu 90 dní južne a momentálne pracujem na druhej. O svojich cestách pravidelne prednášam na rôznych festivaloch.

Kde žiji, co dělám vedle provázení

Momentálne žijem na Slovensku v meste Martin, kam sme sa presťahovali z Prahy a kde sa nám narodila dcérka. Okrem svojich aktivít spojených s cestovaním pracujem pre pražskú firmu ako nákupca a ako ambasádor pre outdoor firmu HUSKY a eshop 4camping.

Na co se klienti na cestách se mnou mohou těšit

Mám rád priateľskú atmosféru, každému klientovi sa snažím pomôcť aj s požiadavkami, ktoré sú nad rámec mojich povinností. Mojím cieľom je, aby klienti spoznali krajinu nie len cez pekné miesta, ktoré navštívime, ale aj cez miestnych ľudí, ich kultúru a zvyky. Rád si s klientmi večer sadnem na drink a porozprávam sa nie len o cestovaní.

Zajímavé zážitky

Medzi najväčšie cestovateľské zážitky patrí trojmesačná cesta Južnou Amerikou, výstup na šesťtisícovku v Bolívii, či stanovanie v zime za polárnym kruhom na severe Nórska. Nedopatrením som jednu noc skončil vo väzení v Belizé, čo bol veľmi zlý a intenzívny zážitok.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Kostarika - Daniela M.

Hodnocení klientky přímo ze zájezdu v Kostarice.

Kostarika s čp - Richard H.

Hodnocení klienta ze zájezdu s českým průvodcem v Kostarice v březnu 2021.

Kostarika s čp - Irena M.

Hodnocení klientky ze zájezdu s průvodcem v Kostarice, 2021.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×