Střední Amerika

Krásy Kostariky s ČP

CZ průvodce
11 dní
65 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • český průvodce Karel Topič

  • malá skupinka 6-10 osob

  • cestovní pojištění i proti covidu

  • 3* hotely

  • příroda, pralesy, vodopády a sopky, množství zvířat

  • krásné pláže a koupání – karibské i pacifické pobřeží

  • vstupy do NP a výlety v ceně

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy. To vše za doprovodu vašeho českého průvodce!

Destinace:

Kostarika – San José, vulkán Poas, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, vulkán Arenal, Monteverde, Viento Fresco, NP Manuel Antonio

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Přílet do San José

Let z Prahy či Vídně. Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San Jose máte zajištěn transfer na hotel. Dnes se seznámíte s detaily Vašeho programu. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na hotelu.

2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poas. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat vice z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádu. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě na Kostarice. V podvečer se vrátíte do San Jose, kde je zajištěn nocleh.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Ty sem každoročně připlouvají naklást vajíčka do tmavě zbarveného písku. Na cestě ze San Jose budete mít několik zastávek. Krátce se projdete v národním parku Braulio Carrillo, zastavíte se na snídani v restauraci s motýlí zahradou a čeká na Vás I exkurze do Caño Blanco – banánové plantáže. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

4
NP Tortuguero, vulkán Arenal (s, o)

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5
Vulkán Arenal (s, o)

Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Náš průvodce Vás vezme na atrakci zvanou canopy – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu na Vás čeká procházka v Arenal river Canyon, 12 platform ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, který je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat I pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne Vás vezmeme do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.

6
Monteverde, Viento Fresco (s, o)

Dnes Vás po snídani zavezeme do oblasti zvané Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít překrásný výhled na sopku, až do Viento Fresco. Dále spatříte pět vodopádů zasazených do panenské přírody Kostariky. Je pro Vás nachystána asi hodinová procházka pralesem s krásnými výhledy na Nicoya Gulf, kopec San José a kopec Pelado. Kolem poledne pro Vás bude nachystán oběd. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází zavěšené mosty napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dech-beroucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.

7-9
Manuel Antonio (s)

Po snídani vyrazíte na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 3 dny na bělostných plážích Kostariky. Po nabytých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete prozkoumat i krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

10
Manuel Antonio, San José (s)

Váš pobyt na Kostarice se blíží ke konci. Dnes je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky.

11
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Poás

3,4,5

NP Tortuguero, Arenal

6

Monteverde

7-9

Manuel Antonio

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
3* hotely
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Snídaně, obědy, večeře
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Český průvodce
Služby česky mluvícího průvodce.
Doprava
Dle uvedení v itineráři.
Nonstop asistenční služba v Kostarice
Kvalitní cestovní pojištění
Cestovní pojištění, které Vás kryje také v případě covidu.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Vstupné do NP Tortuguero
17 USD
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Ostatní strava
Nezahrnutá v itineráři.
4* hotely
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění storna zájezdu
Za příplatek nabídneme.
Prodloužení programu
Na míru jak si řeknete.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Informujte se ohledně možných covid požadavků. Aktuálně Kostarika nevyžaduje covid testy.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK

Jak to vše začalo?

Jak to vše začalo? Příběh splněného snu bych to nazval, tak ten začal v Sydney v Austrálii, někdy v roce 2008. Po 2 letech v Austrálii,...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×