Střední Amerika

Krásy Kostariky s ČP

CZ průvodce
11 dní
64 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zkušený český průvodce

  • malá skupinka 6-12 osob

  • cestovní pojištění i proti covidu

  • 3* hotely

  • příroda, pralesy, vodopády a sopky, množství zvířat

  • krásné pláže a koupání – karibské i pacifické pobřeží

  • vstupy a výlety v ceně

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk. To vše za doprovodu českého průvodce!

Destinace:

Kostarika – San José, vulkán Poás, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, vulkán Arenal, Monteverde, NP Manuel Antonio

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Praha - San José

Let z Prahy (či Vídně). Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San José máte zajištěn transfer na hotel. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na pěkném 3* hotelu.

2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poas, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poás. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat více z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádů. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě v Kostarice. V podvečer se vrátíte do San José, kde je zajištěn nocleh.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Kromě toho zde naleznete velké množství všech zvířecích druhů, budete unešeni zvířecí pestrostí. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Již během této cesty si prohlédnete džungli a s velkou pravděpodobností můžete zahlédnout kajmany a různé druhy ptáků. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

4
NP Tortuguero - vulkán Arenal (s, o)

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Na motorizované loďce Vás čeká přibližně dvouhodinový výlet džunglí, pozorování místních zvířat a věřte, že je se na co dívat (opice, tukani, papoušci, krokodýli, ještěři a další). Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte na cestu k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5
Vulkán Arenal (s, o)

Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Náš průvodce Vás vezme na atrakci zvanou canopy zip line – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu se přesunete vzduchem v Arenal River Canyon, 12 plošin ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, nejdelší z nich je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat I pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne Vás vezmeme do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.

6
NP Monteverde (s, o)

Dnes Vás po snídani zavezeme do oblasti zvané Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít při dobrém počasí překrásný výhled na stejnojmennou sopku. Kolem poledne pro Vás bude nachystán oběd. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do oblasti Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází mosty zavěšené  napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dechberoucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.

7
NP Monteverde (s)

Dnes nás čeká další krásný den v mlžných pralesích Monteverde. Můžete se těšit na bohatou tropickou přírodu, místní zvířata a neobyčejnou biodiverzitu celého kraje.

8-9
Manuel Antonio (s)

Po snídani vyrazíme na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 2 dny v blízkosti bělostných pláží Kostariky. Po nabitých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete také prozkoumat krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

Nabídneme Vám širokou škálu fakultativních aktivit – šnorchlování, kajakování, rafting nebo třeba výlet katamaránem. 

10
Manuel Antonio - San José (s)

Váš pobyt v Kostarice se blíží ke konci. Dopoledne máte volné a můžete vyrazit na pláž. Odpoledne je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky (obvykle ve večerních hodinách).

11
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Poás

3,4,5

NP Tortuguero, Arenal

6,7

Monteverde

8-10

Manuel Antonio

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
3* hotely
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Snídaně, obědy, večeře
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Český průvodce
Služby česky mluvícího průvodce.
Doprava
Dle uvedení v itineráři.
Nonstop asistenční služba v Kostarice
Kvalitní cestovní pojištění
Cestovní pojištění, které Vás kryje také v případě covidu.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Vstupné do NP Tortuguero/Manuel Antonio
17 USD
Ostatní strava
Nezahrnutá v itineráři.
4* hotely
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění storna zájezdu i pro případ covidu
Za příplatek 2200 Kč/osoba
Prodloužení programu
Na míru jak si řeknete.
Fakultativní výlety
Máme pro vás nabídku krásných doplňkových aktivit a výletů.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Informujte se ohledně možných covid požadavků.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Kostarika - Pura Vida

Jaká je Kostarika? Jaký byl zájezd v roce 2021 v době covidu? Možná bych měl začít tím, kde Kostarika leží. Kostarika je tropická...
ČÍST ČLÁNEK

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK

Jak to vše začalo?

Jak to vše začalo? Příběh splněného snu bych to nazval, tak ten začal v Sydney v Austrálii, někdy v roce 2008. Po 2 letech v Austrálii,...
ČÍST ČLÁNEK
Mgr. Lubomír Vacek
průvodce
Mgr. Lubomír Vacek

Luboš strávil v cestovním ruchu a službách většinu profesního života – více než dekádu v letectví a v posledních devíti letech jako specializovaný průvodce a programový manažer cestovních kanceláří. Ačkoliv procestoval docela velký kus světa, už dávno zjistil, že jeho srdce patří Asii, kde má pocit, že je jeho druhý domov. Místo, kam se může vždy vracet a kde mu nic nechybí – a platí to prakticky beze zbytku pro tento fascinující kontinent. V současnosti se coby produktový manažer snaží přebudovat asijskou a africkou část zájezdů VIVA Travel. Mimo práci ho baví cestování, jazyky a východní filozofie.

Jaké relevantní jazyky ovládáte?

Mluvím anglicky, německy, rusky, na běžné úrovni španělsky. Dohodnu se také indonésky a dokážu číst arabsky.

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?

Určitě Asie – ať už se jedná o Asii jihovýchodní, jižní, nebo východní. Provázím i na Kavkaze, v mé oblíbené Gruzii. Výhledově i na některých zájezdech do Afriky. A sem tam i jinde, kam mě osud zavane.

Oblíbená země a proč?

Těch je hned několik. Indonésie – moje dlouhodobá srdeční záležitost, Vietnam – pro úžasné jídlo a neutuchající energii místních, Indie – pro neskutečnou kombinací oslňující nádhery a strašné bídy, Gruzie – pro neuvěřitelně pohostinné obyvatele a úžasné hory a jídlo, Izrael – pro obrovskou sílu místních dějin. Mimo Asii pak Austrálie – pro její krásu a celkovou pohodu. Jihoafrická republika kvůli fascinující přírodě a historii. A USA, ze spousty důvodů.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Kostarika - Daniela M.

Hodnocení klientky přímo ze zájezdu v Kostarice.

Kostarika s čp - Richard H.

Hodnocení klienta ze zájezdu s českým průvodcem v Kostarice v březnu 2021.

Kostarika s čp - Irena M.

Hodnocení klientky ze zájezdu s průvodcem v Kostarice, 2021.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×