Severní Amerika

To nejlepší z Kanady

Individuální
15 dní
od 80 490 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • výběr toho nejlepšího z Kanady

  • treky a procházky v nádherné přírodě kanadských národních parků

  • objevíte výjimečná města jako Toronto, Calgary, Vancouver

  • návštěva Niagarských vodopádů

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd To nejlepší z Kanady je to pravé pro milovníky divoké přírody. Zařízeným autem se vydáte objevovat ty nejkrásnější kanadské parky, vše vlastním tempem, s podporou námi připravených manuálů cesty. Nevynecháte ani známá kanadská města jako Toronto, Calgary a Vancouver. Z Toronta se vydáte k dech beroucím Niagarským vodopádům. Národní parky Banff, Jasper a Whistler skýtají krásná tyrkysová jezera, zasněžené vrcholky hor a velké množství možností k procházkám i k náročnějším trekům.

Destinace:

Toronto, Niagarské vodopády, Calgary, Banff NP, Jasper NP, Whistler, Vancouver

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
1
Odlet z Prahy/ Vídně

Dnes odlétáte z Prahy/ Vídně do Toronta. Po příletu Vás čeká transfer na hotel. Nocleh v Torontu.

Tento program lze také upravit na míru a orientovat ho jen na západní část, tzn. vynechat Toronto a Niagáry.

2
Toronto – prohlídka města

Dnes Vás čeká prohlídka tohoto kosmopolitního kanadského města. Atmosféru města nejlépe nasajte v historické čtvrti Distillery District, kde najdete nejen budovy z viktoriánské éry. Čtvrť je plná stylových kaváren, restaurací, hospod a obchůdků s uměním. Dominantou Toronta je bezesporu CN Tower, 3. nejvyšší věž světa. Tento výhled na město rozhodně stojí za to. Pokud si chcete odpočinout po náročné cestě, doporučujeme navštívit Toronto Island Park – park na ostrůvcích přiléhajících k městu. Nocleh v Torontu.

3
Niagarské vodopády

Dnes se vypravíte na nejslavnější vodopády Severní Ameriky – Niagarské vodopády.

Ráno si vyzvednete auto a dle námi vytvořeného manuálu dojedete k Niagarským vodopádům.  Parky přiléhající k vodopádům Vám mohou sloužit jako příjemné místo pro odpočinek. Fakultativně lze také vyplout lodí pod vodopády. Nocleh v Torontu.

4
Přelet Toronto – Calgary

Ráno přelétáte do Calgary. Na letišti si vyzvednete připravené auto, kterým se přepravíte na hotel. Odpoledne budete mít dostatek času na individuální prohlídku města. Dominantou města je Calgary Tower a  Stephen Avenue. Lze také navštívit historickou vesnici (Heritage Park Historical Village) a pro milovníky sportu se nabízí návštěva olympijského parku z her roku 1988. Nocleh v Calgary.

Pro Vaši cestu obdržíte námi připravený podrobný manuál. 

5
Calgary – Banff NP

Ráno se konečně vydáte za tou pravou kanadskou divočinou do národního parku Banff. Cestu Vám usnadní námi připravený manuál cesty. Po cestě navštívíte jezero Minnewaka a večer si můžete odpočinout v lázních s horkými prameny. Dle vlastních preferencí si můžete zvolit menší procházky nebo náročnější treky do okolí. Následuje nocleh v Banff NP.

6
Banff

Dnes máte volný den, který můžete využít k celodenním túrám a objevování národního parku Banff. Nocleh v NP Banff.

7
Banff – Jasper

Dnes Vás čeká opravdu výjimečný přejezd z Banff do městečka Jasper. Cesta bude obklopená vysokými horami a v blízkosti Vaší trasy najdete velké množství jezer, vodopádů a treků. Nocleh v Jasper.

8
Jasper NP

Čeká Vás volný den v Jasperu, který můžete využít k celodenním túrám a poznáváním nádherné přírody tohoto národního parku. V těsné blízkosti od městečka Jasper najdete Magline caňon, který je ideální pro nenáročnou túru. Odpoledne se můžete vydat k Athabasca vodopádům. Nocleh v Jasper.

9
Jasper – Kamloops

Tento den věnován přejezdu z Jaspru do Kamloops. Zastávky dle vlastního uvážení. Individuální prohlídka města. Možnost krátkých procházek do okolí – např. procházka vinicemi. Nocleh v Kamloops.

10
Kamloops – Whistler

Dnes se vydáte z Kamloops do Whistleru. Zastávky dle vlastního uvážení. Následuje prohlídka oblasti Whistler. Jste obklopeni krásnými horami a můžete vybírat z velké nabídky aktivit –  v zimě je Whistler samozřejmě jedno ze světových lyžařských středisek. Místo je skvělým zázemím pro outdoorové aktivity – treky, kola, lanovky apod. Nocleh v oblasti Whistleru.

11
Whistler

Kousek od Whistleru  se nachází park Garibaldi, kde najdete nespočet možností pro treky v přírodě, krásné výhledy, ledovcová jezera, zasněžené vrcholky hor, jako stvořené pro celodenní túru. Doporučujeme navštívit jezero Garibaldi nebo Black Tusk Meadows. Nocleh v oblasti Whistleru.

12
Whistler – Vancouver

Dnes se vydáte do Vancouveru. Následuje individuální prohlídka města. Vancouver je rájem pro outdoorové nadšence i kosmopolitní dobrodruhy. Přátelské obyvatelstvo, mnoho kulturního vyžití jako jsou divadla, bary a restaurace ale hlavně nádherná příroda obklopující toto jedinečné město okouzlí i Vás. Nocleh v hotelu ve Vancouveru.

13
Vancouver – Cypress provinciální park

Volný den ve Vancouveru můžete využít k návštěvě jednoho z přiléhajících parků, které rozhodně stojí za to. Cypress provinciální park nabízí velké množství stezek a treků různé obtížnosti. Můžete se vydat na Yew Lake Trail nebo Baden Powell Trail. Uvidíte krásné přírodní scenérie, různorodé ekosystémy včetně bažin, lesů a luk. Nocleh ve Vancouveru.

14
Vancouver odlet

Dnes vracíte auto na letišti ve Vancouveru a dle času letenek odlétáte zpět do Evropy.

15
Přílet do Prahy/Vídně

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Toronto

3

Niagarské vodopády

5

Calgary

6

Banff

7-9

Jasper

10

Kamloops

11-12

Whistler

13

Vancouver

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
V hotelech ve dvoulůžkovém pokoji s privátní koupelnou.
Pronájem auta
S připojištěním (typ standard).
Mezinárodní a lokální letenky
Transfery
Dle itineráře.
Podrobný manuál cesty
Asistenční linka v USA
Vízum
ETA
Pojištění CK proti úpadku
Osobní a storno pojištění
Strava
Pohonné hmoty
Vstupy
Do národních parků (každý cca 8 CAD)
Poplatek za zavazadlo
Při každém lokálním letu, cca 15 - 25 USD.
4* hotely

Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek

Pro vstup do Kanady potřebujete povolení ETA nebo turistická víza

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Do Kanady chce každý!

Podívejte se na tuto krásnou zemi očima naší průvodkyně Nikol Jste vášnivý cestovatel a Evropa už je vám malá? Nebo je Kanada vaším...
ČÍST ČLÁNEK

Jak to vše začalo?

Jak to vše začalo? Příběh splněného snu bych to nazval, tak ten začal v Sydney v Austrálii, někdy v roce 2008. Po 2 letech v Austrálii,...
ČÍST ČLÁNEK

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×