Peru

Velká cesta Jižní Amerikou

CZ průvodce
29 dní
144 900 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznáte nejslavnější místa Brazílie, Argentiny, Chile a Peru

  • navštívíte světoznámé pláže Copacabana a Ipanema a novodobý div světa – sochu Krista na hoře Corcovado

  • uvidíte dech-beroucí vodopády Iguazú a zažijete vášnivou kulturu města Buenos Aires

  • navštívíte mystické Machu Picchu a Posvátné údolí Inků

  • absolvujete úchvatné přejezdy drsnými bolivijskými horami

  • žasnete nad nekonečnou Solnou plání

  • zájezd zahrnuje návštěvu památek UNESCO

POPIS ZÁJEZDU

Poznávací cesta, která by byla snem mnoha cestovatelů. Vydáte se napříč kontinentu Jižní Ameriky, od Tichého oceánu po Atlantik. Během 29 dnů procestujete vybraná místa Brazílie, Argentiny, Chile a Peru. Slavné Machu Picchu, jezero Titicaca s plovoucími ostrovy a původními indiánskými obyvateli, bolívijské La Paz, či pohoří Altiplano. Salar de Uyuni až do Atacama, nejsušší pouště světa. Přes Andy do životem kypřícího Buenos Aires. Údajně nejkrásnější vodopády světa – Iguazú a na závěr žasnete nad metropolí samby – Rio de Janeirem! Tato úžasná cesta Vám přinese také neuvěřitelné kulturní zážitky, kterými jsou tyto země proslulé.

Destinace:

Peru: Lima, Cusco, Machu Picchu, Titicaca, Bolívie: La Paz, Salar de Uyuni, Chile: Atacama, Valparaiso, Argentina: Mendoza, Buenos Aires, Brazílie: Iguassu, Rio de Janeiro, Paraguay

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Pláže
1
Odlet z Vídně či Prahy

Odlet a dlouhý let do Peru.

2
Lima

Hlavní město Peru. Prohlídka města s koloniálním náměstím Plaza de Armas a hrobkou Pizarra, pokořitele říše Inků. Kostel svatého Augustina, San Francisco s katakombami. Vzkaž španělských dobyvatelů. Začínáme.

3
Lima – Cusco

Ráno odlet do Cusca, kdysi centra nejmocnější indiánské říše, která vládla v Jižní Americe. Na úvod prohlídka ruin v okolí města – chrám Slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, incké lázně Tambo Machay, posvátné Qenko. Večerní procházky ve městě, které vám možná připomene tibetskou Lhasu.

4
Cusco – Aguas Calientes

Koloniální architektura a indiánská minulost. Vláčkem přes mohutné Andy podél dravé řeky Urubamba až do Aguas Calientes pod magické ruiny MACHU PICCHU.

5
Macu Picchu

Prohlídka novodobého divu světa. Vyprávění o jeho historii. Proč jej postavili? Kdo jej objevil? Ochutnáte výbornou velkozrnnou kukuřici se sýrem na jedné ze zastávek vláčku? Návrat do Cuzca.

6
Jezero Titicaca

Přesun peruánským venkovem k nejvýše položenému splavnému jezeru světa Titicaca. Návštěva unikátních plovoucích rákosových ostrovů Los Uros. Večer ochutnáme steaky z lamy v kvalitní a vyzkoušené restauraci.

7
Titicaca – La Paz, Bolívie

Odjezd z Peru do Bolívie, kde nedaleko jezera překročíme další exotickou hranici. Večer příjezd do města LA PAZ. Překrásná vyhlídka na město položené hluboko pod námi v kotlině.

8
La Paz

Prohlídka nejvýše položeného hlavního města na světě – náměstí Plaza Murillo, San Francisco, prezidentský palác, u kterého si povíme více o diskutovaném Evovi Moralesovi. Tržiště a všudypřítomní indiáni – jsme ve státě, kde se nachází nejvíce indiánů, z celé Jižní Ameriky. Přesun bolivijskou krajinou do Uyuni k našim džípům.

9
Bolívie, přejezd jeepem

Třídenní přejezd na džípech úchvatnou vysokohorskou krajinou Bolívie. Laguny různých barev, laguna Verde, laguna Colorada, plameňáci, sopky …

10
Salar de Uyuni

Vyvrcholení programu – Salar de Uyuni – bílá solná planina, největší svého druhu na světě, ve výšce 3 650 m. Bizarní krajina, na jejíž vychutnání potřebujete ty nejkvalitnější brýle. Isla del Pescado – ostrov v bílém moři soli porostlý obrovskými kaktusy. Tipnete si jejich věk?

11
Poušť Atacama

Příjezd do nejsušší pouště světa ATACAMA. Zde prý nikdy neprší. A co pak ty mraky na obzoru? Atmosféra vesnice sedmi statečných, návštěva nezapomenutelného Údolí mrtvých a úchvatného Údolí měsíce, kde vystoupáme i na obrovskou písečnou dunu.

12
Gejzíry El Tatio

Prostor pro návštěvu gejzírů El Tatio a solné laguny pro ty, kteří soli neměli dost. Výborné vínko v našem oblíbeném baru a odlet do hlavního města.

13
Santiago de Chile

Moderní metropole je živou vzpomínkou na kulturní, politické a sociální změny, které se v zemi udály. Prezidentský palác La Moneda, který ostřeloval Pinochet, Almirante Latorre, Blanco Encalada, Metropolitní katedrála, katedrála Santiago a centrální náměstí Plaza de Armas. Na večeři ochutnáte nejlepší steaky na světě.

14
Vinice Concha y Toro

Ve vinicích CONCHA Y TORO (fakultativně) pocítíte stoletou tradici tohoto vinohradu. Zde nás zasvětí do výroby skvělého chilského vína, které najdete v těch nejlepších restauracích světa. Právě do tohoto vína se zamiloval samotný ďábel.

15
Valparaiso

Odpočinek v Santiagu. Prostor pro návštěvu historického města VALPARAISO u Tichého oceánu (UNESCO).

16
Přejezd do Argentiny

Nezapomenutelný přejezd přes Andy do Argentiny. Uvidíme i Aconcaguu?

17
Mendoza

Sídlo a perla argentinského vinařství. Na obzoru Andy a nejvýše položené komerční vinice na světě. Už poznáte rozdíl mezi chilským a argentinským? Fakultativně návštěva vinných sklepů. Které vám chutná víc? Odjezd do Buenos Aires.

18
Buenos Aires

Příjezd do BUENOS AIRES v ranních hodinách, ubytování v 3* hotelu v centru města. Tango v kavárnách, muži v dokonalých oblecích a krásné elegantní ženy. Čas na výdech v elegantním městě.

19
Buenos Aires

Prohlídka rozlehlého města klimatizovaným autobusem. Proletářská čtvrť La Boca se stadionem Diega Maradony. Růžový dům, sídlo argentinské vlády, hrobka Evity Peron na magickém hřbitově Recoleta. Nejširší ulice planety Avenida 9. července s Obeliskem, který se stal symbolem města.

20
Buenos Aires

Půjdete si ráno zaběhat do zelených plic města? Pokračování v prohlídce města pěšky a nejstarším metrem na jižní polokouli i ve španělsky mluvícím světě. Madrid zaostal o šest let, další důkaz toho, jaká byla Argentina kdysi bohatá. Nákupy na pěší zóně Florida, budova krásné opery Colón (třetí nejvýznamnější operní scéna planety). Mimořádně sympatická nábřežní zóna Puerto Madero na místě bývalého přístavu s mostem od Santiaga Calatravu a jedinou tramvají města. Bohatá čtvrť Palermo, kde každý dům má vlastního vrátného a kde domácí nechávají chudé venčit jejich miláčky. Pro zájemce (není v ceně) individuální celodenní výlet rychlolodí do Uruguaye. MONTEVIDEO nebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolonie s hustou spletí úzkých uliček, připomínajících starý Lisabon (UNESCO).

21
Buenos Aires

Výlet pobřežním vláčkem a výletní lodí do snobských čtvrtí Buenos Aires a do delty obrovské řeky Paraná. Plavba v deltě v ceně. Odpolední odjezd velmi kvalitním linkovým autobusem na sever. Náročnějším doporučujeme přelet (letí se 22. den ráno).

22
Vodopády Iguazu

Příjezd k vodopádům Iguazú. Ubytování v 3* hotelu s bazénem. Odpoledne prostor pro návštěvu brazilské strany vodopádů a let vrtulníkem (fakultativně).

23
Vodopády Iguazu

Celodenní prohlídka argentinské strany vodopádů, která je rozlehlejší a možná i hezčí než ta brazilská. Vláček nás odveze až k Ďáblovu chřtánu – největšímu z vodopádů. Odvážíte se v motorové loďce přímo pod vodopád?

24
Paraguay

Výlet do Paraguaye v ceně. Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánský jazyk guaraní. Transfer na letiště a odlet do Ria. Ubytování v 3* hotelu. Za příplatek 4* hotel s bazénem.

25
Rio de Janeiro

Město bohů, které vás dostane již při pohledu z okénka letadla. První dotyk s brazilským mořem, odpočinek na nejznámější pláži světa. Nebo dáte přednost bohatší Ipanemě?

26
Rio de Janeiro, cukrová homole, socha Ježíše

Prohlídka města pronajatým autobusem s průvodcem. Lanovkou na Cukrovou homoli, kde někdo kdysi napsal: Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít. Pochopíte proč. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To vše v ceně vaší cesty! Vláčkem k jednomu z nových sedmi divů světa na Corcovado. Odkud je na Rio hezčí pohled?

27
Rio de Janeiro

Odpočinek na pláži, caipirinha, zumba a neuvěřitelná energie na každém kroku. Při troše štěstí návštěva fotbalového zápasu na slavné Maracaně. Rozloučení s nezapomenutelnou cestou.

28
Odlet

Odlet do Evropy.

29
Přílet

Přílet domů.

MAPA ZÁJEZDU

2

Lima

3

Cusco

4

Aguas Calientes

5

Machu Picchu

6

Jezero Titicaca

7,8

La Paz

9

Bolívie

10

Salar de Uyuni

11

Atacama

12

Gejzíry El Tatio

13

Santiago de Chile

14

Vinice Concha y Toro

15

Valparaiso

17

Mendoza

18,19,20,21

Buenos Aires

22,23

Vodopády Iguazu

24

Paraguay

25,26,27

Rio de Janeiro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní a lokální letenky dle itineráře.
Transfery
Dle itineráře.
Ubytování
Český průvodce
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Strava
Neuvedená v itineráři.
Osobní útrata a spropitné
Fakultativní výlety
Pojištění
Osobní a storno pojištění.
Buenos Aires City Tax
Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Fakultativní výlety
Osobní a storno pojištění

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě kurzu USD.

Sleva za včasné přihlášení na zájezd

Náročnost zájezdu – mírná

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m.)

Doporučujeme sjednat si cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Skupiny ve velikosti od 6 osob

Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Sen

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×