Střední Amerika

Zažijte Kostariku

AJ průvodce
13 dní
od 127 080 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zažijete adrenalin i relax

  • krásnou přírodu Kostariky

  • slaňování vodopádu

  • projížďka na čtyřkolkách

  • sjíždění řeky Pacuare

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. Zažijete adrenalin i relax, slaňování vodopádu, projížďku na čtyřkolkách i sjíždění řeky Pacuare.

Destinace:

San José, NP Tortuguero, řeka Pacuare, Arenal Volcano, Monteverde, Severní Pacifik

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
San José

Přílet na letiště v San José, uvítání zástupce na letišti, transfer na hotel, noc v centru San José.

2
San José – Národní park Tortuguero (s, o, v)

Den začíná brzy, v 6 hod nasednete do klimatizovaného autobusu s naším anglicky hovořícím průvodcem. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Ty sem každoročně připlouvají naklást vajíčka do tmavě zbarveného písku. Na cestě ze San Jose budete mít několik zastávek. Krátce se projdete v národním parku Braulio Carrillo, zastavíte se na snídani v restauraci s motýlí zahradou a čeká na Vás I exkurze do Caño Blanco – banánové plantáže. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si vychutnáte autentickou večeři.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Ráno vás vzbudíme brzy, abyste si mohli dosyta vychutnat probouzející se džungli, vrátíte se na snídani. Zbytek dne máte k relaxaci, užívejte si bazénů a barového servisu, jediným úkolem dne bude připravit se na večeři. Pořádně si odpočiňte, v dalších dnech vás totiž čeká pořádná jízda.

4
Na řece Pacuare (s, o, v)

Park Tortuguero opustíte po řece na raftech, na kterých se ponoříte dále do deštného pralesa. Půl dne raftingu vás dovede přímo do Rios Tropicales Lodge, ve které strávíte následující dva dny. Na řeku vyplujete ze San Martina, kde dostanete instrukce a bezpečnostní pokyny. Užijte si svůj den na řece.

5
Na řece Pacuare (s, o, v)

Pro ty s dobrou fyzičkou je připraven trek do džungle za domorodým kmenem v indiánské vesnici Cabecar. Poznáte život domorodců v jejich přirozeném prostředí, který se od dávných časů moc nezměnil. Několik členů kmene se podílelo na výstavbě první lodge v Pacuare, dva z nich dělají průvodce turistům, kteří je chtějí navštívit, zeptejte se jich!

6
Pacuare – Arenal Volcano (s, o)

Den začnete slavnou čerstvě vypraženou kostarickou kávou.  Dosyta se nasnídejte a připravte se na pořádnou jízdu, budete mít možnost zúročit všechny dovednosti na řece, které jste načerpali v předchozích dnech. Na řece strávíte podstatně delší dobu, 23 km a 30 peřejí! Po vylodění si odpočinete v Exploration centru, které je umístěno v bodě vylodění. Pokračovat budete na sever do nížin okolo sopky Arenal až do městečka La Fortuna. Užijte si relaxaci v nejlepších horkých pramenech regionu. Noc strávíte v hotelu Arenal Paraíso Resort & Spa.

7
Arenal Volcano (s, o)

Připravte se, že zažijete džungli na vlastní kůži a bude pořádně mokro. Slaňování osmi úžasných vodopádů pod vedením zkušeného průvodce. Odpoledne projížďka na čtyřkolkách.

8
Arenal Volcano – Monteverde (s, o)

Trek okolo jezera Arenal s impozantními výhledy na sopku, po cestě vodopád Viento Fresco. Po obědě pokračování do Monteverde. Odpoledne bunjee jumping ze zavěšené plošiny ve výšce 143 m.

9
Monteverde – severní Pacifik (s)

Pláže Tamarindo čekají na vás.

10
Severní Pacifik (s, o)

Celodenní rybářská tour ve Flamingu. Nepřeberné množství všemožných druhů ryb, které můžete dnes ulovit.

11
Severní Pacifik (s)

Potápění v Guanacaste.

12
Severní Pacifik (s)

Den určený k odpočinku a relaxaci před odjezdem domů, užijte si ho!

13
San José (s)

Transfer na letiště a odlet domů.

MAPA ZÁJEZDU

1,13

San José

2,3

NP Tortuguero

4,5,6

Řeka Pacuare

7,8

Volcano Arenal

9,10,11,12

Severní Pacifik

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Průvodce
Služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Kostarice
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
4* hotely
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění
Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Prodloužení programu.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Plavba po Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Luděk a Marta V.

Velmi Vám děkuji za pomoc při zajišťování pro nás značně nestandardní dovolené. Byli jsme nad míru spokojeni, jak s programem, tak se zajištěnými službami. V tomto směru jsem byl příjemně překvapen s přesností a celkovým servisem z peruánské strany. Salkanteyi trek je úžasný, za tři dny, po odchodu z Molepaty byla pouze jedna usedlost, kterou jsme navštívili. Tak, jak průvodce uvádí, je to trek skutečně mimo civilizaci v divoké přírodě. Trek je však pečlivě zajištěn. Andean explorer je kapitola sama pro sebe, velká změna po Salkantayi. Navštívili jsme i Uros Islands a Tequille. Po zkušenosti mohu tuto destinaci jen doporučit, podobně jako Vaše služby. Přeji hezký den a doufám, že Vaše služby budeme moci do budoucna opět využít.

Luděk a Marta V.

Krásné

Peru bylo nádherné, jeho lidi, krajina, kultura – a navíc to vše bylo umocněno našim přátelstvím, kamarádstvím, kdy z Ruzyně jsme odjeli jako klienti cestovky a zpět se vrátili jako velká rodina. Díky vám všem za to, že jsem tam mohl být s vámi a prožít neopakovatelných 19 dnů KRÁSY.

Honza Koláčný

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×