Před cestou

Co potřebujete s sebou na dalekou cestu přes moře? Co nesmíte zapomenout a na co se připravit? Pokud to chcete jednoduše, tak z absolutně nezbytných věcí potřebujete: platný cestovní pas, potvrzení o letenkách a vízu, kreditní/platební karta harmonogram/info o Vaší cestě či službách v dané destinaci. Vše ostatní si můžete dokoupit na místě. Ale pokud jen plánujete trošičku více, tak čtěte dále.

Samozřejmě hodně záleží na tom kam cestujete, v naší nabídce najdete horké Mexiko nebo také studenou Antarktidu. Můžeme to vzít stručně podle kontinentů. Ale jedno se Vám hodí všude, vhodný adaptér a dobíječka na mobil apod. Doporučujeme se také vybavit nějakou menší hotovostí, nejlépe USD nebo EURA. Taktéž doporučujeme vždy přibalit malou lékarničku se základními léky, proti špatnému zažívání apod.

 

Jižní Amerika – kontinent je rozlehlý a každá země jiná, ale obvykle klienty posíláme v letním období, takže doporučujeme pohodlné boty, zásobu drobnějších USD, více než jednu platební kartu jedna někdy nefunguje), repelent (můžete řešit na místě), pokrývku hlavy, oblečení na celou dobu dovolené (nespoléhat na praní). Případně i šikovnou peněženku na doklady a peníze. Do Amazonie je doporučeno očkování proti žluté zimnici, v některých oblastech i očkování proti žloutence.

 

Severní Amerika – podobně jako cestování po Evropě, jen je potřeba míti adaptér a USD měnu. V Kanadě samozřejmě lehce narazíte na hory a chladnější oblasti.

 

Antarktida – teplé/zimní oblečení, stačí jako na českou zimu, USD měnu, dobrý fotoaparát. Opalovací krém i dobrou čepici a rukavice.

 

Poznámka nakonec: pokud plánujete řídit auto, budete potřebovat mezinárodní řidičák a platební kartu.

Nezapomeňte před cestou zkontrolovat nutnost či povinnost víz pro danou zemi.

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×