Kostarika a Panama

To nejlepší z Panamy

AJ průvodce
12 dní
od 103 160 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zavítáte na překrásné panamské ostrovy San Blas

  • autentické setkání s domorodci v NP Chagres

  • navštívíte deštný prales a vulkán Baru

  • zájezd může být upraven na míru dle Vašich představ

POPIS ZÁJEZDU

Během Vašeho dobrodružství v Panamě objevíte nádherné pláže v lokalitě zvané San Blas Guna Kingdom a setkáte se s domorodými obyvateli kmene Embera, kteří žijí v Národním parku Chagres. Vydáte se na treky a vystoupáte na horu Chirqui. Ocitnete se v blízkosti ojedinělých a ohrožených druhů ptáků poblíž hranice s Kostarikou.Tento dobrodružný zájezd Vás zavede na vulkány, do deštných pralesů, na místa jako jsou Bocas del Toro, Archipelago a představí Vám nezapomenutelnou Panamskou kulturu.

Destinace:

Panama City, NP Chagres, ostrovy San Blas, deštný prales Chiriquí, vulkán Baru, Bocas del Toro

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Národní parky
Pláže
Města
1
Přílet do Panamy

Po příletu Vás vyzvedne anglicky mluvící průvodce a doprovodí Vás do hotelu v Panama City. Zbytek dne můžete strávit dle vlastního uvážení. Nocleh zajištěn v hotelu.

2
NP Chagres, setkání s domorodci kmene Embera (s, o)

Brzy ráno po snídani Vás vyzvedne na hotelu průvodce a vezme Vás na výlet do Národního parku Chagres. V NP Chagres se nachází  vesnice, kde žijí domorodí obyvatelé kmene Embera. Zde se seznámíte s jejich tradicemi a souznění obyvatel s přírodou. Budete mít možnost si zakoupit ručně vyrobené suvenýry nebo si nechat pomalovat tělo barvami. Připraven pro Vás bude i tradiční oběd ve vesnici. Po cestě budete moci obdivovat množství  druhů exotických živočichů z paluby motorizovaného kajaku.

3
Ostrovy San Blas (s, o, v)

Brzy ráno budete vyzvednuti na hotelu pro Váš krátký přelet  (25 – 40 minut) na souostroví San Blas. Vítejte v ráji! Atlantické pobřeží Panamy  nabízí překrásné pláže. Po příletu Vás převezeme na motorizovaných kánoích do poněkud rustikálního, ale velmi pěkného lodge, kde se ubytujete. Na ostrovech budete mít možnost navštívit i další komunitu  Guna Indians. Dnes je pro Vás zajištěn oběd i večeře na souostroví San Blas, servírovány budou ty nejčerstvější mořské plody.

4
Ostrovy San Blas (s, o, v)

Dnes si můžete užít volného dne na bílých plážích ostrovů San Blas. Ve zdejší půjčovně si můžete vypůjčit šnorchl, ploutve a objevovat krásy podmořské hladiny.

5
Panama City (s)

Brzy ráno na Vás čeká transfer do Panama City. Budete doprovozeni na hotel, kde se ubytujete. Zbytek dne můžete relaxovat, objevovat město a nebo se vydat na jeden z fakultativních výletů. Jako např. prohlídka města, projížďka na kajaku nebo folklórní večer s večeří v restauraci Tinajas.

6
Deštný prales Chiriquí (s)

Dnes ráno po snídani na Vás opět čeká krátký let do města David v západní provincii Chiriquí, která sousedí s Kostarikou. Následuje transfer do městečka Boquete situovaného v horách. Zde si můžete užít krásné odpoledne, prozkoumávat zdejší zákoutí  a vyjít si na treky přírodou. Fakultativně lze zajistit jízdu na koních, canopy, rafting  nebo např. výlet na kávové plantáže.

7
Boquete, Vulkán Baru (s, o)

Dnes po snídani vyrazíte s průvodcem do nedalekého Národního parku, kde se rozkládá vulkán Baru. Budete se moci kochat krásnými scenériemi, pozorovat význačné druhy ptáků a okolo Vás se bude táhnout vůně divokých orchideí a bromélií. Dnes je pro Vás zajštěn oběd – lunch box. V odpoledních hodinách se vrátíte do Boquete, kde je zajištěn nocleh.

8
Bocas del Toro (s)

Po snídani vyrazíte na  4-5 hodinovou cestu. Scénická cesta vede horami a po cestě je několik zastávek, aby jste si mohli protáhnout nohy a obdivovat nádherné prostředí. V odpoledních hodinách dorazíte do města Bocas, které se rozkládá u karibského pobřeží. Zbytek dne můžete strávit prozkoumáváním města.

9
Bocas del Toro (s)

Po snídani se vydáte na prohlídku přímořského Národního parku Bastimentos. Zde si budete moc užít pláže, oběd na čerstvém vzduchu anebo se můžete potápět v průzračné vodě.  Nocleh zajištěn ve městě Bocas.

10
Panama City (s)

Dnes se vracíte do Panama City, kde se ubytujete na hotelu. Zbytek dne je volný. Nocleh zajištěn na hotelu.

11
Odlet zpět do Evropy (s)

Dnes je pro Vás zajištěn transfer na mezinárodní letiště a odlet dle Vaší mezinárodní letenky.

12
Přílet do Evropy (s)

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,5,10

Panama City

2

NP Chagres

3,4

Ostrovy San Blas

6

Deštný prales Chiriquí

7

Boquete, Vulkán Baru

8,9

Bocas del Toro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní i lokální dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Noclehy ve 3* hotelech se s nídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Výlety dle programu
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Průvdoce
Privátní služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Panamě
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti (pokud je místními úřady vyžadována).
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Ubytování ve 4* hotelech se snídaní
Příplatek za samostatně cestující osobu
  • Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
  • Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu USD
  • V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA
  • Náročnost tohoto zájezdu – mírná
  • Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • Povolená hmotnost zavazadel je 14 kg pro lokální lety

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK
František Stehno

Byl jsem s Vámi na Antarktidě, na cestě kolem světa, v jižní Americe a vždy vše super. Zase pocestujeme jedině s Vámi!

František Stehno

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×