Antarktida

Jižní Georgia & Antarktický poloostrov

AJ průvodce
18 dní
od 380 090 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • jedinečné safari

  • spousta krásných výletů a aktivit v ceně

  • komfortní přesuny lokálními lety

POPIS ZÁJEZDU

Krajina vzdálených ostrovů Jižní Georgie je ohromující. Tyto ostrovy jsou známé jako lokalita pro milovníky ptáků, jsou domovem mnoha druhů, jako jsou albatrosi, jižní obří rackové nebo třeba pět druhů tučňáků. Až 1 metr vysocí královští tučňáci, kteří se zde množí v tisících, jsou druhými nejvyššími tučňáky na světě. Jižní Georgia má také bohatou historii co se týká dávných objevovatelů, je zde např. pohřben známý Ernest Shackelton. Tato plavba zahrnuje také prozkoumání Antarktického poloostrova.

Destinace:

Antarktida, Ushuaia, Punta Arenas

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Národní parky
Zvířata
1
Ushuaia, Argentina

Odpoledne se nalodíte a seznámíte se s přátelskou posádkou této výpravy. Poté co se usadíte ve svých kabinách vyrazíme podél známého Beaglova kanálu a scénického MacKinlay průplavu.

2-3
Drakeův průliv

Během plavby Vám průvodci na palubě dají instruktáž (v anglickém jazyce) o velkém množství okolních mořských ptáků, jako jsou např. albatrosi. První zahlédnutí ledových ker a vrcholky zasněžených hor nás upozorní na Jižní Shetlandy a blížící se Drakův průliv. Naši průvodci Vás doprovodí k prvnímu vylodění, k prvnímu setkání s tuleni a tučňáky v den 3.

4-7
Jižní Shetlandy

Budeme proplouvat úzkou pasáží poblíž zatopené oblasti ostrovu Deception, kde budete mít šanci se koupat v horkých pramenech mělké zátoky Pendulum. Ostrov krále Jiřího, největší z Jižních Shetlandů, nabízí bohaté zvířecí safari jako jsou velké kolonie hnízdících tučňáků kroužkových a uzdičkových, rackové jižní, modroocí kormoráni modroocí, antarktičtí rackové a obří buřňáci. Odtud odplujeme jednou z nejkrásnějších vodních cest světa, úžinou Gerlache Strait.

8
Ostrov Elephant a ostrovy South Orkney

Pokud ledové kry dovolí, navštívíme ostrovy South Orkney. Slonní ostrov byl neočekávaně domovem Shackeltonových námořníků po několik měsíců. Tyto vody jsou plné velryb.

9-10
Plavba k oblasti Jižní Georgie

Přes moře Scotia se budeme plavit do oblasti Jižní Georgie.

11-14
Jižní Georgia

Prozkoumáme velrybí stanici, zátoky a spoustu dalších lokalit, kde můžete obdivovat přírodní krásy tohoto nedotčeného kontinentu. Čeká nás úžasných 5 dnů strávených na Antarktidě a dostatek času se podrobně seznámit se s místní faunou i flórou. Zde stovky až tisíce královských tučňáků lemují pláže. Na ostrově Albatros, lordové jižního oceánu – putující albatrosové, snášejí svá vejce. Celá oblast je dokonalým zvířecím safari a přírodní krásou, kterou nenajdete nikde jinde na světě.

15-17
Na moři

Čas strávený na moři při cestě zpět, kdy si můžeme v hlavě utřídit skvělé zážitky uplynulých dnů, zpestřené pozorováním ptáků z paluby.

18
Falklandy – Punta Arenas

Navštívíme jižní ostrovy Falklandů s bohatou faunou. Najdeme zde mimo jiného přehršel ptačího života a jejich hnízda. Při vylodění na Vás čeká první seznámení s různými druhy zvířat a také návštěva jediného městečka na ostrovech, Stanley, které bude posledním místem civilizace během této expedice. Doporučujeme navštívit místní kostel a muzeum (vstup není v ceně zájezdu). Po vylodění Vás čeká let ze Stanley (Falklandské ostrovy) do Punta Arenas v Chile. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Ushuaia

2-3,15-17

Drakův průliv

4-7

Jižní Shetlandy

8

Ostrov Elephant a South Orkney

9-10,11-14

Jižní Georgie

18

Falklandy – Punta Arenas

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování na lodi
Plnou penzi po dobu plavby
Let ze Stanley do Punta Arenas
Exkurze dle programu
Průvodce
Služby anglicky hovořícího průvodce.
Transfery
Dle itineráře.
Přednášky po dobu plavby
Zdravotnická služba na palubě
Pojištění CK proti úpadku
Mezinárodní letenky
Případný palivový příplatek
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v programu.
Výlety
Nezahrnuté v programu.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Mezinárodní letenky
Prodloužení programu
O pobyt v Argentině nebo v Chile.
Zapůjčení kajaků

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupné kabiny a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – průměrná

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Typ plavby a přesná cena jsou závislé na konkrétním datumu plavby

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Deník z Antarktidy

Den 1 – nalodění  Konečně přišel den kdy se jdu nalodit na expediční loď v přístavu nejjižnějšího města na světě - Ushuaia v...
ČÍST ČLÁNEK

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK
Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×