Peru

Peru a Bolívie s ČP

CZ průvodce
16 dní
79 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • propojení Peru a Bolívie v jednom zájezdu

  • kromě všeobecně známých míst se podíváte i na místa, která ještě příliš turistů nezažila

  • autentický pobyt u domorodé rodiny přímo v jejich komunitě na jezeru Titicaca

  • nejhezčí místa Peru i Bolívie, včetně Machu Picchu

  • unikátní místa – návštěva solné pouště Salar de Uyuni

  • malá skupinka 6-12 osob

  • vaším průvodcem bude Čech, který v Bolívii dlouhodobě žije

POPIS ZÁJEZDU

Cesta začíná ve starobylém hlavním sídle Inků Cuscu, kde navštívíte město a jeho okolí. Projdete se po Valle Sagrado, velmi důležitém místě Inků, které bylo kolébkou jejich kultury a zemědělství. Dnes se z tohoto města můžete dozvědět mnohé o starých obyvatelích impéria Inků. Cesta vás zavede až do Machu Picchu, pravděpodobně nejdůležitějšího a nejzajímavějšího sídla v Peru. Zde se budete procházet po starobylých ulicích a díky průvodci se dozvíte vše o tomto záhadném městě. Dále vás cesta zavede až k jezeru Titicaca, kde navštívíte rákosové ostrovy obývané kmeny Uros, kteří dodnes žijí v harmonii s přírodou a v neposlední řadě ochutnáte tradiční pokrmy spolu s obyvateli ostrova Taquile.

Destinace:

Cusco,  Posvátné údolí, Machu Picchu, Puno, jezero Titicaca, Copacabana, Tiwanaku, La Paz, Uyuni, Potosí, Sucre

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
1
Odlet

Odlet z Prahy či Vídně do Peru. Večerní přílet do Limy v 1. den anebo ráno 2. den dle letenek. Pokud letenky dovolí, ihned se přesouváte krátkým lokálním letem do Cusco. Po příletu vás průvodce převeze do vašeho hotelu. Nocleh v hotelu 3* se snídaní.

2
Cusco

Dnes navštívíte Cuzco – starobylé hlavní město impéria Inků, které leží ve výšce 3000 m.n.m. Odpoledne vás vyzvedne autobus v hotelu a zaveze vás do horní části města, kde uvidíte staré incké a před-incké chrámy Sacsayhuaman, Kenko, Pucapucara a Tambomachay. Navštívíte církevní komplex Qoricancha (Chrám slunce) a nakonec Katedrálu na Plaza de Armas. Bude to poklidný den, kdy se budete procházet a navštěvovat muzea, obchody a trhy. Nocleh v hotelu.

3
Cusco - Posvátné údolí Inků (s, o)

Ráno nasednete na autobus do Valle Sagrado, kde Inkové postavili města jako Pisac a Ollantaytambo. Tato nádherná města byla postavena v souladu s přírodou a jsou obklopena neuvěřitelnou krajinou. Začnete s návštěvou ruin Pisac, kde si v poledne vychutnáte oběd v Urubamba. Poté navštívíte ruiny Ollantaytambo. Nakonec zamíříte na vlak do Aguas Calientes, kde strávíte noc.

4
Ollantaytambo – Machu Picchu (s)

Vyjedete časně, abyste objevili jeden z nových 7 divů světa. Budete mít průvodce (2 hodiny) na Machu Picchu, kde budete vychutnávat nádhernou krajinu. Uvidíte Intiwata (Chrám Slunce), Chrám Kondora, Chrám 3 oken, Terasy And a mnoho jiných zajímavých míst. Bude čas na procházku v archeologickém komplexu, nafotit krásné fotky a ocenit dobrou energii a klid tohoto svatého místa. Později nasednete na vlak a vrátíte se do Ollantaytambo a odtud do Cusca autobusem. Také je možno vystoupat na Huyana Picchu, jehož vrcholu se dosáhne za 45 minut (nutno rezervovat předem). Návrat do Cusca a nocleh v hotelu.

5
Cusco - Puno - Jezero Titicaca (s, o)

Je to dlouhá cesta, ale nemějte starost, bude to cesta zábavná se speciálními zastávkami. Navštívíte kostel Andahuaylillas, známý jako „Sixtinská kaple Ameriky“, jehož fasáda je perlou koloniálního umění Peru. Také uvidíte archeologický komplex Raqchi, další významné incké město. Zde si dáte oběd formou bufetu, obklopeni nádhernými kopci ve městě Sicuani. Uvidíte lamy a alpaky. Nakonec navštívíte Pucará, koloniální město známé svou keramikou. Odpoledne přijedete do Puna (3800 m.n.m.), kde strávíte noc.

6
Jezero Titicaca - ostrovy Uros a Amantani (s, o, v)

Dnes ráno vás vezmeme do přístavu Puno, kde nastoupíte na loď a budete plout cca 40 minut na plovoucí ostrovy, které se jmenují „Uros“, zhotovené z rákosů. Místní lidé Uros vás nadšeně přivítají a podělí se o svou historii, kulturu a tradice. Potom pojedete lodí na ostrov Amantani, kde budete mít možnost poznat místní obyvatele. Uvidíte Templo Pachatata, před-incké chrámy. Pacha Mama a Pacha Tata jsou dvě důležité figury a představují počátek andských kultur. Vychutnáte si večeři s místní rodinou a strávíte noc v jejich rodinném domě. (Pozn. jedná se o opravdu autentické a primitivní ubytování, mnohdy bez tekoucí vody!)

7
Jezero Titicaca - ostrovy Amantani a Taquile (s, o)

Ráno po typické snídani s rodinou pojedete lodí na ostrov Taquile, který je celý osídlený původním obyvatelstvem, známým výrobou lidových předmětů vysoké kvality. Poobědváte s místními, poté budete mít čas obdivovat ostrov před vyplutím do Puna. Zde bude volné odpoledne před poslední nocí v Peru.

8
Puno – Copacabana (o, v)

Ráno vás vyzvedneme v hotelu a přejedete na hranici s Bolívií (Kasani). Přijedete na Copacabanu, navštívíte známou baziliku La Virgen Morena. Po obědě budete pokračovat na Isla del Sol a budete plout 1 hodinu po jezeře až k hostalu, kde můžete obdivovat nádherné stmívání.

9
Copacabana – Tiwanaku – La Paz (s,o,v)

Ráno navštívíte Escalinatas sagradas v Yumani a cestu Pilkokaina (palác Inků), poté přijedete na Tiwanaku a navštívíte muzeum keramiky a svaté ruiny: Pyramidy Akapana, chrám Kalasasaya a ruiny Puma Punku. Ubytování v hostalu.

10
La Paz (s)

V 9 hodin vás vyzvedneme v hotelu a navštívíme La Paz, historické centrum Plaza Murillo, kde jsou nejvýznamnější stavby: Palacio Legislativo, Palacio Quemado, Catedral a nejvýše položená místa, jako rozhledna Kili Kili, ze které lanovkou sestoupíte na nejnižší místo města na Jižní zónu, kde se nachází Měsíční krajina. Na závěr se podíváte na Mercado de las Brujas (Trh čarodějnic). Poté následuje lokální let do Uyuni, kde budete mít zajištěný nocleh.

11
Uyuni – Solné pláně – Potosí (s,o)

Přijedete do pohřebiště vlaků Colchani: centra výroby soli a místa, kde můžete koupit suvenýry ze soli. Dále pokračujete na výlet na Solné pláně. První hotel ze soli a prohlídka centra města a dojdete až na Isla Inkawasi, známou také jako Isla Pescado, malý ostrov uprostřed solné pláně obklopený gigantickými kaktusy. Návrat do Uyuni, přejezd do Potosí o půlnoci.

12
Potosí (s)

V 8 hodin ráno vstoupíte do dolu, kde nejprve navštívíte důlní muzeum s výkladem o nejbohatší epoše Potosí a jeho nejvýznamnějších osobnostech. Odpoledne navštívíte mincovnu (Casa de la Moneda), koloniální ulici a trhy s uměleckými předměty, kostely San Francisco a San Lorenzo. Uvidíte exteriéry Convento a muzea Santa Teresa, kde jsou uschovány nejdůležitější díla té doby. V noci přesun do Sucre.

13
Sucre (s)

Návštěva Casa de la Libertad, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti Bolívie. Catedral Metropolitana ve stylu baroko-mestizo a Cementerio General s mauzolei.

14
Odjezd do La Paz autobusem

Transport na letiště a odlet dle letového řádu.

Fakultativně je možné prodloužit zájezd o dva dny o Národní park Amborró a jednu noc v pralese s trekem po okolí a sledování života v džungli. Viz. sekce za příplatek.

15,16
Cesta na trase La Paz - Praha

Přílet do Evropy dle mezinárodních letenek. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Cusco

3

Posvátné údolí Inků

4

Machu Picchu

5,6,7

Jezero Titicaca

8,9

Copacabana

10,14

La Paz

11

Uyuni

12

Potosí

13

Sucre

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Strava
Snídaně.
Český průvodce
Služby českého průvodce.
Vstupné
Na všechna místa dle itineráře.
Ubytování
Ve 3* hotelech či ubytování dle itineráře.
Mezinárodní a lokální letenky
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Osobní útrata a spropitné
Osobní a storno pojištění zájezdu
Služby nezahrnuté v itineráři
Ubytování ve 4* hotelech
Příplatek za samostatně cestující osobu
Prodloužení o NP Amborró
Od 13.500 Kč (dle počtu zájemců).

Cena je platná na základě 1 osoby sdílející dvojlůžkový pokoj

Cena se může měnit podle aktuální ceny letenek a kurzu USD v době objednání zájezdu

V případě přestupu přes USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Zájezd je garantován při počtu minimálně 6 účastníků

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Inca Trail - Cesta Inků na Machu Picchu

Jste vyznavačem horské turistiky nebo jen máte rádi procházky v přírodě a toužíte po něčem neobvyklém? Tak čtěte dále o této...
ČÍST ČLÁNEK

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Nová videa o cestování

VIVA travel – cestování a koronavirus. Začínáme se sérií videí pro vás! O čem? Vše o cestování a exotických destinacích, rady,...
ČÍST ČLÁNEK
Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×