Peru

Velký okruh po Peru a Bolívii

AJ průvodce
17 dní
od 83 980 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte dvě země a spatříte nejhezčí scenérie světa

  • projdete si památky UNESCO

  • uvidíte Machu Picchu a jeden z nejhlubších kaňonů světa “Colca”

  • dostanete se do nejvýše položeného hlavního města světa – La Paz

  • zažijete nocleh v oáze uprostřed písečných dun, na kterých si můžete zasurfovat

  • dostanete se do zvířecího ráje na ostrovech Ballestas

  • pradávné obrazce Nazca

POPIS ZÁJEZDU

Velký okruh po Peru a Bolívii kombinuje krásy oblíbených míst Peru a Bolívie. V Peru se vydáte po stopách civilizace Inků a navštívíte historické a přírodní skvosty této země, přes tajuplné pradávné obrazce Nazca, nejhlubší kaňony světa až na Machu Picchu. Odtud se vydáte přes bájné jezero Titicaca do Bolívie, kde Vás uchvátí tradiční způsob života místních obyvatel, který těžko najdete jinde v Jižní Americe. Navštívíte nejvýše položené hlavní město světa La Paz, přespíte v oáze v písečných dunách a vydáte se možná do nejúžasnější části celé jižní Ameriky.

Destinace:

Lima, Paracas, Ballestas, Nazca, Arequipa, Colca kaňon, Cusco, Machu Picchu, jezero Titicaca, Copacabana, Ostrov slunce, La Paz

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Zvířata
Unesco
1
Odlet

Odlet z Prahy či Vídně do Limy. (Předpokládaný přílet do Peru je druhý den ráno).

2
Lima

Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu vás převeze do vašeho hotelu v centru Limy anglicky a španělsky mluvící řidič. Pokud váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo jen odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

3
Lima - Paracas - Ica (s)

Dnešní výlet začíná již v 8:00. Vydáte se do 3 a půl hodiny vzdáleného města Paracas, kde se nalodíte na jachtu a pojedete na výlet na ostrovy Ballestas. Jakmile dorazíte k ostrovům Ballestas, naskytne se Vám dechberoucí pohled na zátoku plnou tuleňů a mořských ptáků. Poté se vydáte kolem jeskyní, různě tvarovaných skalních útvarů a nakonec se vrátíte do přístavu. Odtud se vydáte na speciální místo do Ica – Huacachina oasis, jedná se o úchvatné místo, které byste tady stěží očekávali – zelenou oázu uprostřed písečných dun, kde strávíte noc. V podvečer si ještě můžete užít jízdu po dunách nebo surfování na písku.

4
Nasca Lines (s)

Ráno po snídani vás čeká přejezd autobusem do Nazca. Zde je pro vás zajištěn výlet do Cahuachi. Cahuachi je jedním z největších komplexů pyramid a náměstí postaven během před-hispánského období. Další pyramidy jsou stále odhalovány. Každá budova má svou specifickou funkci (bydlení, dílny a reprezentační prostory). Nejdůležitější funkcí Cahuachi je její ceremoniální funkce, díky které elita organizovala společenský  život v Nazca. Odpoledne pro vás můžeme připravit také vyhlášený přelet nad Nazca Lines, které se nachází asi 25 km od Nazca poblíž San Jose Pampas (přelet nad Nazca Lines není zahrnut v ceně, více informací v sekci za příplatek). Starodávné obří obrazce jsou pozůstatkem úžasné kultury a mají velký archeologický význam. Nejčastěji uvidíte obrazce zvířat a rostlin. Byly objeveny v roce 1927 panem Toribion Mejia Xesspe a studovány několika archeology, především Mariem Raichem po celých 50 let. Tento let nad Nazca Lines je úžasným zážitkem. Večer zajistíme transfer na autobusové nádraží a odjíždíte pohodlným nočním autobusem do Arequipy.

5
Arequipa (s)

Po příjezdu do Arequipy vás bude čekat průvodce a odveze Vás do hotelu. Dnes máte celý den na odpočinek a také individuální prohlídku města, dle námi připraveného manuálu, který vám řekne, kam se vydat a na co se podívat. Arequipa je pěkné město plné historie, vystavěné z bílého kamene, najdete zde památky UNESCO a také neobyčejné muzeum se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu.

6
Colca Canyon (s, v)

V 7:00 vyrážíte z Arequipy na cestu dlouhou 160 km až do města zvaného Chivay, které je zároveň hlavním městem provincie Caylloma. Hned na začátku exkurze si užijete velkolepý výhled na sopky Misti, Chachani a PichuPichu. Pokračujete do Národní rezervace Pampa Cañahuas, kde budete mít krásnou přestávku na pozorování jednoho ze čtyř druhů amerických velbloudů – Vicuñas. Z 3400 m.n.m. se přesunete do andské komunity – Pata Wasi, nacházející se na protější hranici Národní rezervace. Zde se vám naskytne krásný výhled na skalní útvary a již zmiňované sopky. Abyste se vyvarovali nevolnosti, která se často dostaví ve vysokých nadmořských výškách, bude vám podáván nápoj z koky. Po občerstvení v místní restauraci pokračujete k náhorní plošině Tocra ve výšce 4500 m.n.m, kde se budete kochat krásným výhledem na jezera, migrující ptáky a lamy. Nejvyšším bodem dnešní prohlídky bude Pata Pampa ve 4820 m.n.m.  Z tohoto bodu získáte krásný výhled na sopky Ampato, Sabancaya, Hualca-Hualca, Mismi a Cordillera de Chila. Jak se přibližujete městečku Chivay, bude se vám postupně odkrývat pestrobarevná hranice Colca kaňonu. Po cestě se zastavíte v městečku Coporaque, kde budete mít dostatek času na oběd (není zahrnut v ceně). Zde se můžete vydat na hodinovou tůru a nebo relaxovat. Poté zavítáme do místních lázní, kde si užijete horké prameny (vstup není zahrnut v ceně). Po tomto dni následuje krátký přejezd do Chivay a nocleh.

7
Colca - Cusco (s)

Hned po brzké snídani vyrážíme na místo známé jako “Cruz del Condor point”. Zde budete mít překrásný výhled na kaňon a vznášející se kondory. Poté vás průvodce vezme na krátkou procházku do okolí (cca 1 hod). Po cestě zpět do Chivay navštívíte ještě tradiční vesnici Pinchollo a vyhlídku Anthahuilque, která je známá pro svou 1500 let starou vyhlídku, která byla zkonstruována ještě před nástupem Inků. Dále se ještě zastavíte na vyhlídce Choquetico a spatříte i model kaňonu vrytý do skály – litomaqueta. Následně zavítáte do komunity žijící v Andách – Maca a vesničky Yanque, která se pyšní nádherným kostelem. Večer vás čeká noční cesta autobusem do Cusca.

Možnost prodloužení programu o extra půl den s autentickým pobytem a noclehem u domorodé rodiny. 

8
Cusco (s)

Po příjezdu do Cusca vás převezeme do vašeho hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne můžete navštívit hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu v centru města.

9
Posvátné údolí Inků (s, o)

Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných staveb Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Večer nastoupíte na vlak, který vás doveze do Aguas Calientes. Budete stoupat po působivé, 4 hodinové cestě scénickým vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou. Odtud vás průvodce doprovodí do hotelu. Nocleh v Aguas Calientes.

10
Machu Picchu (s)

Dnes se vydáte ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máte prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z vás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedete vlakem zpět do Cusca.

11
Cusco - Puno (s, o)

Po snídani vás odvezeme na komfortní autobus, který vás dopraví přes typickou krajinu Peru do města Puno, které je vstupní branou k jezeru Titicaca. Transfer do hotelu a nocleh v hotelu.

12
Jezero Titicaca - ostrovy Uros a Taquile (s,o)

Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, které jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to, co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiler. Večer se vracíte lodí do hotelu v Puno.

Možnost prodloužení o extra den na 2 denní výlet na jezero Titicaca s autentickým pobytem a noclehem u domorodé rodiny na jednom z ostrovů. 

13
Puno - Copacabana - Sun Island (s)

Ráno cesta autobusem a lodí do městečka Copacabana, které již leží na bolívijské straně jezera. Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne na autobusovém nádraží a dopraví do hotelu. Hned po obědě se vypravíte lodí na Ostrov Slunce, považovaný za kolébku civilizace Inků. Navštívíte chrám Pilkokaina Inca, zahrady, po výstupu k vesničce Yumani se Vám naskytne skvostný výhled na jezero Titicaca a masivy Nevado Illampu la Cordillera Real de los Andes. Po návratu na hotel si můžete dát k večeři místní specialitu, delikátního pstruha z jezera Titicaca. Následuje nocleh ve městečku Copacabana.

14
Copacabana - La Paz (s)

Po snídani v hotelu vás čeká dopolední prohlídka města. Copacabana je nejdůležitějším náboženským svatostánkem Bolívie, kde se každoročně vypravují tisíce poutníků. Navštívíte místní katedrálu v maurském slohu, kde je dřevěná socha místní Madonny Virgen de Copacabana a tak zvaná Capilla de Velas – arkádová hrobka, jejíž interiér osvětluje na tisíc svící. Zastavíte se i na řemeslném tržišti, kde si budete moci pořídit suvenýry. Poté toto město na břehu jezera Titicaca opustíte a odpoledne se přesunete autobusem do La Paz, kde je zajištěn nocleh.

15
La Paz (s)

Dnes máte volný den k prohlídce tohoto zajímavého a nejvýše položeného hlavního města světa. Zajímavostí jsou historické památky a čarodějnický trh, společně s úžasnou kulturou a životním stylem místních obyvatel. Nocleh v hotelu.

16
La Paz (s)

Transfer na letiště. Následuje Váš odlet do Evropy dle Vašich mezinárodních letenek.

17
Přílet

Přílet do Evropy dle mezinárodních letenek. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Lima

3

Paracas - Ica

4

Nasca Lines

5

Arequipa

6

Colca Canyon

7,8

Cusco

9

Posvátné údolí Inků

10

Machu Picchu

11

Puno

12

Jezero Titicaca

13

Copacabana

14,15,16

La Paz

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Zpáteční mezinárodní letenka
Lokální letenky
Dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Ve 3* hotelech se snídaní.
Strava
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu s anglicky a španělsky mluvícím průvodcem.
Průvodce
Služby anglicky a španělsky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Přelet nad Nazca Lines
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
4* hotely
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Fakultativní výlety
Přelet nad Nazca Lines – 3 700 Kč/os.; Letištní taxa v Nasca – 10 USD/os. – platí se lokálně; Archeologická tour – 2,5 hod. – 1.000 Kč/os.; Návštěva pohřebiště Chauchilla – 1,5 hod. – 1.190 Kč/os.
Pojištění storna zájezdu
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Možnost prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Inca Trail - Cesta Inků na Machu Picchu

Jste vyznavačem horské turistiky nebo jen máte rádi procházky v přírodě a toužíte po něčem neobvyklém? Tak čtěte dále o této...
ČÍST ČLÁNEK

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK
Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×