Severní Amerika

Krásy západního USA autem

Individuální
21 dní
od 86 930 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • roadtrip po západním pobřeží USA

  • nejhezčí přírodní/národní parky západního pobřeží

  • zaměřeno na přírodu, Grand Canyon, Zion, Sequoia, Yosemite

  • indiánské rezervace

  • návštěva filmového Holywoodu a Beverly Hills

  • ikonické města Los Angeles a San Francisco

POPIS ZÁJEZDU

Navštívíte nejzajímavější místa a nejhezčí NP západního USA, od Los Angeles po San Francisco. Nasajete atmosféru známého Los Angeles, podíváte se do hvězdného Hollywoodu nebo Beverly Hills. Na své cestě autem nevynecháte zvučná místa, jako jsou San Diego, Grand Canyon nebo Las Vegas. A hlavně navštívíte a prozkoumáte řadu krásných národních parků – Grand Canyon, Zion, Death Valley a domov obřích sekvojí NP Sequoia. Program může být upraven na Vaše přání! Ze San Francisca doporučujeme pokračovat na exotickou Havaj dle individuálně sestaveného programu na Vaše přání anebo přidat zastávku v New Yorku!

Destinace:

Los Angeles, San Diego, Apache Trail, Flagstaff, Grand Canyon, Page, Lake Powell, Monument Valley, Zion, Las Vegas, Death Valley, NP Sequoia, NP Yosemite, San Francisco

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
1
Odlet z Prahy

Odlet z Prahy, přílet do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Zbytek dne volný, odpočinkový program. Ubytování v hotelu v blízkostí Hollywoodu nebo centra Los Angeles.

2-3
Los Angeles

Během dvou dnů budete mít možnost navštívit jedno z nejzábavnějších míst Hollywoodu, filmová studia UNIVERSAL. Slunné dopoledne můžete věnovat prohlídce města Los Angeles a jeho okolí, jako jsou např. Rodeo Drive, Hollywood, Beverly Hills, Sunset, nebo můžete relaxovat na plážích v Santa Monice a Venice. Večer se vrátíte do stejného hotelu jako první den.

4
San Diego cca 200 km

Do San Diega odjíždíte brzo ráno. Po příjezdu doporučíme prohlídku města a ostrova Coronado, kde můžete najít např. hotel Del Coronado, který se proslavil hlavně díky filmu: Někdo to rád horké. Dalším bodem programu je návštěva vyřazené letadlové lodi USS Midway, která kotví v San Diegu. Je přístupná turistům. Poté doporučujeme návštěvu zábavního parku Sea World, kde se zdržíte jistě až do odpoledních hodin. Po dnešním nabitém dni následuje ubytování a nocleh v San Diegu.

5
San Diego – Gilla Bend cca 460 km

Dopoledne máte ještě čas prohlédnout si San Diego. Odpoledne vyrážíte na cestu do městečka Gila Bend. Cesta vede podél pohraničních hor s Mexikem až do městečka Gila Bend, v jehož údolí můžete vidět obří kaktusy.

6
Phoenix, Apache Trail, Payson cca 250 km

Dnešní cestování vede krajem, jakoby vystřiženým z westernových filmů. Kromě divokých kaňonů budete mít možnost vidět porostlé kaktusy, horská jezera nebo např. město duchů. Pokud budete mít čas, můžete zajet až do Phoenixu. Nocleh zajištěn v okolí města Payson.

7
Payson – Flaggstaf cca 190 km

Dnešní den je o poznání volnější. Můžete si vychutnávat okolní krajinu a pokud budete mít čas, můžete zajet až do města rudých skal – Sedona. Nocleh zajištěn v okolí města Flagstaff.

8
NP Grand Canyon, Page cca 360 km

Celý den strávíte v národním parku Grand Canyon. Doporučujeme fakultativní let nad Grand Canyonem nebo alternativu helikoptérou či návštěvu kina IMAX. Odpoledne projedete podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách. Ubytování ve večerních hodinách ve městě Page, uprostřed rezervace indiánů Navaho.

9
Page, Lake Powell, Monument Valley

Ráno odjíždíte do Monument Valley, které je známé jako kulisa některých westernových filmů. Za příplatek si můžete prohlédnout Monument Valley v jeepech s indiánským průvodcem. Poté projedete jednou z nejkrásnějších scenérií, jaké kdy byly stvořeny. Jako první uvidíte Mexican Hat – obří skalní klobouk, následuje návštěva státního parku Goosenecks s jeho nádhernou řekou San Juan. Později se vracíte zpět do města Page.

10
Page – NP Zion cca 250 km

Ráno odjíždíte do jednoho z nejkrásnějších národních parků v USA – NP Zion. Prohlídka bude trvat jistě až do odpoledne. Následuje přejezd do městečka St. George, kde je zajištěn nocleh.

11-12
Las Vegas 200 km

Z městečka St. George se dostanete po dálnici do Las Vegas. Volný program v Las Vegas. Tyto dny můžete relaxovat, odpočívat nebo poznávat atrakce města. Pro ty, kteří chtějí vidět něco extra, doporučíme fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam, dále k jezeru Lake Mead nebo např. do státního parku Valley of Fire. Pokud to stále bude málo, doporučujeme jedinečný zážitek v podobě letu helikoptérou nad nočním Las Vegas. Ubytování v centru Las Vegas.

13
NP Death Valley cca 390 km

Brzo ráno odjezd do národního parku Death Valley. Během cesty projedete nejteplejším místem západní polokoule, které však není jen mrtvou pustinou. Má také své kouzlo a historii. Příjezd do nedalekého městečka Olancha nebo Ridgecrest, kde je zajištěn nocleh.

14-15
NP Sequoia cca 350 km

Hned ráno přejedete k národnímu parku Sequoia. Tyto dva dny můžete strávit návštěvou národních parků Sequoia a Kings Canyon, které jsou domovem jedinečných obřích sekvojí. Doporučíme absolvovat několik treků v nejzajímavějších částech parků. Poznáte historii a pokud budete mít trochu štěstí, můžete potkat černého medvěda, baribala. Nocleh zajištěn v blízkosti parku.

16-17
NP Yosemite cca 250 km

Ráno pokračujete do Národního parku Yosemite. Můžete se projet na nejznámější vyhlídky parku a celý následující den můžete využít na jednoduché treky a nebo zajít k nejvyššímu vodopádu USA. V parku si lze pohladit srnky a nebo zahlédnout medvěda, kteří jsou zvyklí na turisty. Nocleh je zajištěn v blízkosti Národního parku.

18-19
San Francisco cca 200 km

Dopoledne se přesunete do světoznámého San Francisca. Doporučíme orientační okruh městem, který zahrnuje jeho největší atrakce a výhledy na město, jako např. Golden Gate, Coit Tower, China Town, Lombard Street, Twin Peaks – pro „náročnější“ doporučíme projížďku lodí pod slavným mostem Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Zbytek dne volno, doporučujeme Vám prohlídku nejživějšího turistického místa v San Franciscu – Fisherman´s Wharf. Nezapomeňte se projet typickou pozemní lanovkou a navštívit čínskou čtvrť. Nocleh zajištěn v hotelu v blízkosti centra.

20
Odlet ze San Francisca

Dneškem Vaše dobrodružství na západním pobřeží USA končí. Během dne vracíte auto na letišti a odlétáte zpět do Evropy.

21
Přílet do Prahy

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2-3

Los Angeles

4

San Diego

5

Gila Bend

6

Phoenix

7

Payson

8

NP Grand Canyon

9

Monument Valley

10

NP Zion

11-12

Las Vegas

13

NP Death Valley

14-15

NP Sequoia

16-17

NP Yesemite

18-19

San Francisco

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
Nocleh v hotelech / motelech.
Mezinárodní letenka
Pronájem auta s pojištěním
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Pojištění CK proti úpadku
Vízum
Strava nezahrnutá v itineráři
Osobní pojištění
Pohonné hmoty
Poplatek za zavazadlo
Při každém lokálním letu - 15 USD.

Cena bude potvrzena pro konkrétní datum a na základě ceny mezinárodních letenek

Možnost prodloužení programu na Hawaj nebo do New Yorku

Pro vstup do USA potřebujete povolení ESTA nebo turistická víza

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Do Kanady chce každý!

Podívejte se na tuto krásnou zemi očima naší průvodkyně Nikol Jste vášnivý cestovatel a Evropa už je vám malá? Nebo je Kanada vaším...
ČÍST ČLÁNEK

Deník z Antarktidy

Den 1 – nalodění  Konečně přišel den kdy se jdu nalodit na expediční loď v přístavu nejjižnějšího města na světě - Ushuaia v...
ČÍST ČLÁNEK
Známé osobnosti

Galapágy byly úžasné, velká spokojenost s dovolenou, takže jestliže opět pojedem do dálek, tak s Vámi.

Aleš Háma

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×