Peru

Neprobádané Peru

AJ průvodce
12 dní
od 70 180 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte nejhezčí přírodní místa Peru, jako jsou Duhové hory nebo jezero Humantay

  • přestože uvidíte spoustu zajímavých míst, užijete si dostatek pohodlí, po celou dobu jste pouze na dvou místech

  • povedeme vás cestami, které se drží mimo davy turistů

  • zájezd lze upravit na míru dle vašich požadavků

POPIS ZÁJEZDU

Neprobádané Peru, jak již název napovídá, vás dovede na místa mimo hlavní proudy turistů. Provedeme vás tam, kde se koloniální éra španělských dobyvatelů snoubí se starověkými inckými paláci a chrámy. Samozřejmě nevynecháte ani mystické Machu Picchu. Jedinečný zážitek se vám naskytne během vaší výpravy na jezero Huamantay, kde se setkáte s krásnou přírodou.

Destinace:

Lima, Cusco, Posvátné údolí Inků, Machu Picchu, Maras, Moray, Duhové hory, jezero Humantay

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Odlet do Limy

Odlet z Evropy do města Lima v Peru. Přílet v den 1 večer (přidáme hotel) anebo druhý den ráno.

2
Lima

Vítejte v Limě, vstupní bráně do celé země, kde na vás dýchne závan koloniálních časů. Po příletu vás na letišti uvítá náš průvodce a ubytujete se v hotelu. Po krátkém odpočinku začnete objevovat zemi skrze chuťové buňky ochutnáváním chutných plodů, tapas, místních nápojů a čerstvých džusů na místních tržištích. Poprvé budete mít možnost se setkat s místním obyvatelstvem. Noc strávíte v Limě.

Ubytování ve standardních hotelech/motelech 3*, dvojlůžkové pokoje s vlastní koupelnou.

3
Lima (s, o)

Hned ráno pochopíte, čím je peruánské jídlo tak speciální. Sami si uvaříte pravý peruánský pokrm, což prověří nejen vaše chuťové pohárky, ale i kuchařské limity a výsledek své práce si můžete dosyta vychutnat. Po lekci vaření dobrodružství pokračuje! Město je nazýváno nejen městem králů, ale pro svou zeleň i městem zahrad. Přesvědčíte se o tom na prohlídce městem. Vaše poslední noc v Limě, užijte si ji!

4
Lima - Cusco (s)

Dnes vás čeká přelet z Limy do Cusca, města současně posvátného i moderního. Po příletu si odpočinete na hotelu tak, abyste si mohli užít odpolední program. Ten vás zavede na místo zvané Templo del Sol, které bylo srdcem incké říše a také do okolí Cusca, které je obklopeno ruinami. Ty, které navštívíte, se jmenují Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Noc strávíte v Cuscu.

5
Posvátné údolí Inků (s, o)

Po snídani vyrazíte na výlet do Posvátného údolí Inků, horského údolí říčky Urubamby. První zastávkou je městečko Pisaq se svými trhy a ruinami nad městem. Po obědě se vydáte dál, do města Ollantaytambo, kde se nachází archeologické naleziště, nenecháte si ujít Chrám Slunce, posvátný kámen Intihuatana, terasy a “Princezninu lázeň”. Na závěr nastoupíte do vlaku, který vás odveze do Aguas Calientes, kde strávíte noc před návštěvou ikonického Machu Picchu.

6
Machu Picchu (s)

Machu Picchu bylo objeveno v roce 1911 cestovatelem Hiram Bingham a právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady Vás čeká prohlídka městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní je možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do blízkého městečka Aquas Calientes, odkud odjíždí vlak zpět do Cusca. Nocleh zajištěn v Cuscu.

7
Cusco (s)

Dopoledne po snídani Vás čeká odpočinek. Odpoledne můžete vyrazit na individuální prohlídku města Cusco. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Doporučujeme navštívit hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Dále stojí za pozornost ruiny z dob Inků v okolí města Cusco, které jsou velmi působivé. Nocleh v hotelu.

8
Maras & Moray (s)

Dnes navštívíte malebné městečko Maras, po jeho prohlídce pokračujete do neméně působivého místa Moray se zemědělskými laboratořemi a typickými terasovými poli. Moray je považováno za magnetický střed země. Těšte se na působivou scenérii tvořenou solnými políčky “salineras”. Navečer se vrátíte do Cusca, ve kterém přespíte.

9
Duhové hory Vinicunca (s, o)

Dnes vás probudíme velmi brzy, a snídat budete po cestě ve městě Cusipata. Po té, co dorazíte k úpatí hor, čeká vás asi hodinu a půl dlouhá tůra až k duhovým horám, kde budete mít dostatek času na odpočinek a pokochání se barvami. Návrat k autobusu a po cestě zpět do Cusca ještě oběd. Přenocování v Cuscu.

10
Jezero Huamantay (s, o)

Další brzké vstávání, tentokrát vás povezeme k jezeru Huamantay. Ani dnes nebude chybět procházka, při které budete mít příležitost dosyta si užít místní bohaté fauny a flóry.

11
Let do Limy a odlet do Evropy (s)

Poslední ráno v Cuscu. Během dne je pro vás zajištěn transfer a následuje let do Limy. Z Limy následuje odlet domů do Evropy dle mezinárodních letenek.

12
Návrat do Evropy

Přílet zpět do Evropy.

MAPA ZÁJEZDU

2,3

Lima

4

Cusco

5

Posvátné údolí Inků

6

Machu Picchu

7

Cusco

8

Maras & Moray

9

Duhové hory Vinicunca

10

Jezero Humantay

11

Lima

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Vnitrostátní letenky dle programu
Doprava a transfery zahrnuté v itineráři
Ubytování
Noclehy v pěkných 3* hotelech se snídaní.
Strava
Snídaně, obědy, večeře dle itineráře.
Vstupné
dle itineráře
Výlety
dle itineráře
Průvodce
Anglicky a španělsky mluvící průvodce
24/7 asistenční služby v Peru
Pojištění CK proti úpadku
Strava
která není zahrnuta v programu.
Fakultativní výlety
které nejsou zahrnuty v programu.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Osobní útrata a spropitné
Lokální odletová taxa na letišti
pokud je místními úřady vyžadována.
3,5* - 4* hotely za příplatek
Příplatek za samostatně cestující osobu
Fakultativní výlety
Zašleme vám nabídku a sestavíme program na míru.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – průměrná

Budete se pohybovat ve vyšších nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Inca Trail - Cesta Inků na Machu Picchu

Jste vyznavačem horské turistiky nebo jen máte rádi procházky v přírodě a toužíte po něčem neobvyklém? Tak čtěte dále o této...
ČÍST ČLÁNEK

Jak to vše začalo?

Jak to vše začalo? Příběh splněného snu bych to nazval, tak ten začal v Sydney v Austrálii, někdy v roce 2008. Po 2 letech v Austrálii,...
ČÍST ČLÁNEK
Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×