Peru

Za krásami Peru

AJ průvodce
15 dní
od 80 490 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zahrnuje návštěvu památek UNESCO

  • vše nejpodstatnější z celého Peru za skvělou cenu

  • návštěva druhého nejhlubšího kaňonu světa “Colca” a mystického Machu Picchu

  • možnost prodloužení programu o Balestas Islands a noclehu na jezeře Titicaca u domorodců

  • zájezd lze upravit na míru dle vašich požadavků

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd Za krásami Peru vás provede po nejznámějších místech této překrásné země. Budete mít možnost objevovat Nazca Lines bohaté na historii, navštívíte druhý nejhlubší kaňon na světě – Colca a samozřejmě nevynecháte ani mystické Machu Picchu. Jedinečný zážitek se vám naskytne během výpravy na jezero Titicaca, kde se setkáte s místními obyvateli, kteří vás seznámí s tamějšími tradicemi.

Destinace:

Lima, Nazca, Arequipa, Puno, Colca, jezero Titicaca, Cuzco, Machu Picchu

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Odlet do Limy

Odlet z Evropy do města Lima v Peru. Přílet v den 1 večer (přidáme hotel) anebo druhý den ráno.

2
Lima

Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu vás převezeme do vašeho hotelu. Pokud váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo můžete odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

Ubytování ve standardních hotelech/motelech 3*, dvojlůžkové pokoje s vlastní koupelnou.

3
Nazca Lines (s)

Ráno po snídani vás čeká přejezd autobusem z Limy do Nazca. Fakultativně si pro dnešní odpoledne nebo zítřejší den můžete vybrat ze 3 rozdílných výletů v okolí Nazca: Archeologickou tour, návštěvu pohřebiště Chauchilla nebo komplex pyramid a náměstí v Cahuachi (více informací v sekci za příplatek). Nocleh zajištěn v Nazca.

4
Nazca Lines (s)

Dnes si můžete zvolit jeden z výletů z předešlého dne anebo na odpoledne můžete vyrazit na přelet nad Nazca Lines, které se nachází asi 25 km od Nazca poblíž San Jose Pampas (přelet není zahrnut v ceně, více informací v sekci za příplatek). Starodávné obří obrazce jsou pozůstatkem úžasné kultury a mají velký archeologický význam. Nejčastěji uvidíte obrazce zvířat a rostlin. Byly objeveny v roce 1927 panem Toribion Mejia Xesspe a studovány několika archeology, především Marií Reiche po celých 50 let. Tento let nad Nazca Lines je úžasným zážitkem. Během dne máte zajištěn hotel k dennímu použití. Večer bude zajištěn transfer na autobusové nádraží a odjíždíte pohodlným nočním autobusem do Arequipy.

5
Arequipa (s)

Po příjezdu do Arequipy vás bude čekat průvodce a odveze vás do hotelu. Celý den máte, krom odpočinku, vyhrazen pro individuální prohlídku města, ke které od nás dostanete podrobný manuál kudy jít a na co se podívat. Arequipa je pěkné město, plné historie, vystavěné z bílého kamene, UNESCO památek a také vyhlášeným muzeem se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu v Arequipa.

6
Colca Canyon (s, v)

V 7:00 vyrážíte z Arequipy na cestu dlouhou 160 km až do města zvaného Chivay, které je zároveň hlavním městem provincie Caylloma. Hned na začátku exkurze si užijete velkolepý výhled na sopky Misti, Chachani a PichuPichu. Pokračujete do Národní rezervace Pampa Cañahuas, kde budete mít krátkou přestávku na pozorování jednoho ze čtyř druhů amerických velbloudů – Vicuñas. Z 3400 m.n.m. se přesunete do andské komunity – Pata Wasi, nacházející se na protější hranici Národní rezervace. Zde se vám naskytne krásný výhled na skalní útvary a již zmiňované sopky. Abyste se vyvarovali nevolnosti, která se často dostaví ve vysokých nadmořských výškách, bude vám podáván nápoj z koky. Po občerstvení v místní restauraci pokračujete k náhorní plošině Tocra ve výšce 4500 m.n.m, kde se budete kochat krásným výhledem na jezera, migrující ptáky a lamy. Nejvyšším bodem dnešní prohlídky bude Pata Pampa ve 4820 m.n.m.  Z tohoto bodu získáte krásný výhled na sopky Ampato, Sabancaya, Hualca-Hualca, Mismi a Cordillera de Chila. Jak se přibližujete městečku Chivay, bude se vám postupně odkrývat pestrobarevná hranice Colca kaňonu. Po cestě se zastavíte v městečku Coporaque, kde budete mít dostatek času na oběd (není zahrnut v ceně). Zde se můžete vydat na hodinovou tůru a nebo relaxovat. Poté zavítáme do místních lázní, kde si užijete horké prameny (vstup není zahrnut v ceně). Po tomto dni následuje krátký přejezd do Chivay a nocleh.

7
Colca Canyon - Puno (s, o)

Hned po brzké snídani vyrážíte na místo známé jako “Cruz del Condor point”. Zde budete mít překrásný výhled na kaňon a vznášející se kondory. Poté vás průvodce vezme na krátkou procházku do okolí (cca 1 hod). Po cestě zpět do Chivay navštívíte ještě tradiční vesnici Pinchollo a vyhlídku Anthahuilque, která je známá pro svou 1500 let starou vyhlídku, která byla zkonstruována ještě před nástupem Inků. Dále se ještě zastavíte na vyhlídce Choquetico a spatříte i model kaňonu vrytý do skály – litomaqueta. Následně navštívíte komunitu žijící v Andách – Maca a vesničku Yanque, která se pyšní nádherným kostelem. V odpoledních hodinách vás čeká cesta do Puna a nocleh v Puno.

Možnost prodloužení programu o extra půl den s autentickým pobytem a noclehem u domorodé rodiny.

8
Jezero Titicaca – plovoucí ostrovy Uros a Taquile (s, o)

Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, které jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiler. Večer se vracíte lodí do hotelu v Puno.

Možnost prodloužení o extra den na 2 denní výlet na jezero Titicaca s autentickým pobytem a noclehem u domorodé rodiny na jednom z ostrovů.

9
Puno - Cuzco (s, o)

Ráno kolem půl 7 vás čeká odvoz na stanoviště autobusu, který vás odveze přímo do města Cuzco. Po cestě budete projíždět typickými vesničkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas. Oběd v místní restauraci v Sicuani. Kolem 5 hodiny budete v Cuzcu a převezeme vás přímo do hotelu v centru města. Následuje nocleh.

10
Cuzco (s)

Dopoledne po snídani Vás čeká odpočinek. Odpoledne můžete vyrazit na individuální prohlídku města Cuzco. Cuzco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cuzco hlavním městem a sídlem panovníků. Doporučujeme navštívit hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Dále stojí za pozornost ruiny z dob Inků v okolí města Cuzco, které jsou velmi působivé. Nocleh v hotelu.

11
Posvátné údolí Inků (s, o)

Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, zastavíte se ve vesničce Pisac, vyhlášené svými trhy se suvenýry a uměním a den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Dostane se vám typického obědu. V odpoledních hodinách nasednete na vlak do Aguas Calientes, což je městečko situované u Machu Picchu, kde je zajištěn nocleh.

12
Machu Picchu (s)

Machu Picchu bylo objeveno v roce 1911 cestovatelem Hiram Bingham a právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady vás čeká prohlídka městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní je možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do blízkého městečka Aquas Calientes, odkud odjíždí vlak zpět do Cusca. Nocleh zajištěn v Cuzcu.

13
Cuzco (s)

Poslední volný den před vaším návratem do Evropy. Můžete si užít toto krásné město a nebo využít volný čas k nákupu suvenýrů. Večer můžete ochutnat typickou peruánskou kuchyni v jedné z místních restaurací. Nocleh v centru Cuzca.

14
Let do Limy a odlet do Evropy (s)

Poslední ráno v Cuzcu. Během dne je pro vás zajištěn transfer a následuje let do Limy. Z Limy následuje odlet domů do Evropy dle mezinárodních letenek.

15
Návrat do Evropy

Přílet zpět do Evropy.

MAPA ZÁJEZDU

2

Lima

3,4

Nazca Lines

5

Arequipa

6,7

Colca Canyon

8

Titicaca

9

Puno

10

Cusco

11

Posvátné údolí Inků

12

Machu Picchu

13

Cuzco

14

Lima

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Vnitrostátní letenky dle programu
Doprava a transfery zahrnuté v itineráři
Ubytování
Noclehy v pěkných 3* hotelech se snídaní.
Strava
Snídaně, obědy, večeře dle itineráře.
Vstupné
Dle itineráře
Výlety
Dle itineráře
Průvodce
Anglicky a španělsky mluvící průvodce
24/7 asistenční služby v Peru
Pojištění CK proti úpadku
Strava
Která není zahrnuta v programu.
Fakultativní výlety
Které nejsou zahrnuty v programu.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Osobní útrata a spropitné
Lokální odletová taxa na letišti
Pokud je místními úřady vyžadována.
3,5* - 4* hotely za příplatek
Příplatek za samostatně cestující osobu
Fakultativní výlety
Zašleme vám nabídku a sestavíme program na míru.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – průměrná

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Inca Trail - Cesta Inků na Machu Picchu

Jste vyznavačem horské turistiky nebo jen máte rádi procházky v přírodě a toužíte po něčem neobvyklém? Tak čtěte dále o této...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK
Krásné

Peru bylo nádherné, jeho lidi, krajina, kultura – a navíc to vše bylo umocněno našim přátelstvím, kamarádstvím, kdy z Ruzyně jsme odjeli jako klienti cestovky a zpět se vrátili jako velká rodina. Díky vám všem za to, že jsem tam mohl být s vámi a prožít neopakovatelných 19 dnů KRÁSY.

Honza Koláčný

Luděk a Marta V.

Velmi Vám děkuji za pomoc při zajišťování pro nás značně nestandardní dovolené. Byli jsme nad míru spokojeni, jak s programem, tak se zajištěnými službami. V tomto směru jsem byl příjemně překvapen s přesností a celkovým servisem z peruánské strany. Salkanteyi trek je úžasný, za tři dny, po odchodu z Molepaty byla pouze jedna usedlost, kterou jsme navštívili. Tak, jak průvodce uvádí, je to trek skutečně mimo civilizaci v divoké přírodě. Trek je však pečlivě zajištěn. Andean explorer je kapitola sama pro sebe, velká změna po Salkantayi. Navštívili jsme i Uros Islands a Tequille. Po zkušenosti mohu tuto destinaci jen doporučit, podobně jako Vaše služby. Přeji hezký den a doufám, že Vaše služby budeme moci do budoucna opět využít.

Luděk a Marta V.

Vše na 1!

Rády bychom Vám poděkovaly za skvělé a profesionální služby, byly jsme nadšené a tato cesta určitě předčila naše očekávání. Město Cusco jsme si zamilovaly. Ještě jednou mockrát děkujeme za skvělou organizaci naší dovolené v Peru.

Lenka V.

Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×