Peru

To nejlepší z Peru

AJ průvodce
17 dní
od 94 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • komfortní zájezd s leteckými přesuny

  • zahrnuje návštěvu nejznámějších míst Peru a památek UNESCO

  • ikonické Machu Picchu, pozorování kondorů

  • původní komunita na plovoucích ostrovech jezera Titicaca

  • atraktivní program a pobyt v Amazonii

POPIS ZÁJEZDU

To nejlepší z Peru je jedinečný okruh, který vás vezme na největší lákadla této bohaté a exotické země. Budete obdivovat úžasné historické památky civilizace Inků, světoznámé ztracené město Machu Picchu položené vysoko v horách And. Navštívíte plovoucí ostrovy Uros či nejhlubší kaňony světa. Společně s odlišnou kulturou peruánských obyvatel tvoří tento balíček nezapomenutelný zážitek. Nechte se zlákat na tuto jedinečnou výpravu po stopách Inků. Zájezd je doplněn o pobyt v Amazonii s programem v přírodě (tato část programu může být případně vyjmuta).

Destinace:

Lima, Arequipa, Colca Canyon, Puno, Uros, Taquile, Cusco, Sacred Valley, Machu Picchu, Amazonie

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Odlet do Limy

Odlet z Evropy do města Lima v Peru.

2
Lima

Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu vás převezeme do vašeho hotelu. Pokud váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo můžete odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

3
Arequipa (s)

Ráno po snídani vás čeká transfer na letiště a krátký let do Arequipy. Po příletu vás uvítá anglicky hovořící průvodce a doprovodí vás do hotelu. Zbytek dne můžete relaxovat nebo si odpoledne projít uličky tohoto krásného historického města. Nocleh ve stylovém hotelu v Arequipě.

4
Arequipa (s)

Dnes máte celý den na prozkoumání tohoto města.  Arequipa je místo plné historie, vystavěné z bílého kamene. Historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO, navštívíte Santa Catalina Convent a mnoho dalších. Od nás dostanete podrobný manuál prohlídky města Arequipa s tipy kudy jít a kam se podívat. Ve městě najdete krásné památky Unesco i neobyčejné muzeum se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu.

K individuální prohlídce města vám dodáme manuál.

5
Colca Canyon (s)

Ráno budete vyzvednuti v hotelu a vyrazíte na výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa „Colca“. Cesta povede klikatou silnicí kolem sopek Misti, Chachani a Ampato, jejichž vrcholky pokrývá sníh. Na prahu kaňonu Colca uvidíte létat majestátně kondory a obrovské orly. Cestou budete projíždět typické vesničky Torja, Chucura a Patapampa se svými koloniálními kostelíky a zemědělskými terasami, vystavěnými generací Inků. Odpoledne navštívíte vesnici Chivay nebo si můžete užít termální lázně La Calera. Nocleh poblíž kaňonu Colca.

6
Colca Canyon - Puno (s)

Ráno vyrážíte k vyhlídce „Cruz del Condor“, nejlepšímu místu k pozorování kondorů v této oblasti. Poté pokračujete se zastávkami ve vesničkách Pincholo, Yanque, Cabanaconde, Coporaque, kde můžete vidět stále pozůstatky Incké říše a náhrobků. Dále pak uvidíte amfiteátr ve vesnici Ocolle, Chinchinea a Colcas. Odpoledne je odjezd do města Puno, které je vstupní bránou ke známému jezeru Titicaca, a kde přenocujete.

Možnost prodloužení programu o extra půl den s autentickým pobytem a noclehem u domorodé rodiny. 

7
Plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile (s, o)

Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, kteří jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to, co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiller. Večer se vracíte lodí do hotelu v Punu.

Možnost rozšíření programu o 1 den na 2 denní výlet po jezeře Titicaca s pobytem a noclehem u domorodé rodiny na jednom z ostrovů! 

8
Puno - Cusco (s, o)

Ráno kolem půl 7 vás čeká odvoz na stanoviště autobusu, který Vás odveze přímo do města Cusco. Po cestě budete projíždět typickými vesničkami Pucara, Racchi a Andahuaylillas. Oběd v místní restauraci v Sicuani. Kolem 5 hodiny budete v Cuscu a převezeme vás přímo do hotelu v centru města. Následuje nocleh.

9
Cusco (s)

Dopoledne po snídani vás čeká odpočinek. Odpoledne pak prohlídka města Cusco. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Společně s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, “skálu o 12 úhlech”, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Navštívíte také ruiny z dob Inků v okolí města Cusco, které jsou také velmi působivé. Nocleh v hotelu.

10
Posvátné údolí Inků (s, o)

Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, zastavíte se ve vesničce Pisac, vyhlášené svými trhy se suvenýry a uměním a den zakončíte poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Dostane se vám typického obědu. Po návratu je zajištěn nocleh.

11
Machu Picchu (s)

Po brzké snídani nasednete do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedete ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu, vzdálenému asi 112 km z Cusca. Machu Picchu bylo objeveno v roce 1911 cestovatelem Hiram Bingham a právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady vás čeká prohlídka městečka s odborným výkladem, pro ty aktivní je možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesunete do blízkého městečka Aquas Calientes, odkud odjíždí vlak zpět do Cusca. Nocleh zajištěn v Cuscu.

Možnost prodloužení programu na Machu Picchu, nocleh zajištěn v Aquas Calientes.

12
Cusco (s)

Volný den v Cuscu. Můžete si užít toto krásné historické město a nebo využít volný čas k nákupu suvenýrů. Večer určitě ochutnejte typickou peruánskou kuchyni v jedné z místních restaurací. Nocleh v centru Cusca.

Program lze absolvovat i bez pobytu v Amazonii. Cena programu bez pobytu v Amazonii je 72. 990 Kč / osoba.

13
Cusco - Puerto Maldonado (s, o, v)

Ranní transfer na letiště v Cuscu a přelet do Amazonie. Z letiště v městečku Puerto Maldonado vás převezeme do přístavu u řeky, Madre de Dios River. Po cestě vás ještě krátce seznámíme s městem. Vezmeme vás lodí po řece do Ecoamazonia Lodge v Amazonii, kde budete ubytovaní. Během oběda dostanete základní informace o místě a programu. Odpoledne vás průvodce zavede na místo zvané Caiman Cocha, kde je možné spatřit kajmany. Večer se vám naskytne pohled na impozantní západ slunce v džungli. Návrat do lodge na večeři a volný program po zbytek večera.

14
Amazonie (s, o, v)

Program v Amazonii pokračuje. Dnes ráno vyrazíte na procházku lesem a močály, po cestě spatříte zaplavený les a mnoho druhů živočichů a rostlin. Dostanete se až k samému jezeru Apu Victor s jeho krystalově čistou vodou a obklopeného obrovskými stromy. Pokračujete na vyhlídkovou věž, ze které budete mít nádherný výhled na okolí a budete pozorovat mnoho druhů ptáků. Po cestě nazpět do lodge jistě spatříte I kajmany a želvy. Pokud budete mít štěstí, uvidíte i vydru. Po obědě se vydáte na ostrov opic, kde můžete pozorovat různé druhy opic a lenochody, nachází se zde nejméně 5 různých druhů. Návrat do lodge na večeři.

15
Amazonie (s, o, v)

Den 15  – Amazonie (s, o, v)
Po snídani vás čeká procházka s průvodcem ke “Cocha Perdida” (ztracenému jezeru), což jsou bažiny a mokřiny obklopené deštným pralesem, kde se nachází mnoho druhů zvířat jako obří vydry, kajmani, želvy, tapíři, jaguáři a mnoho druhů ptactva. Poté vás čeká amazonská pozorovací věž, odkud budete mít panoramatický výhled na deštný prales z koruny stromů. Na kánoích se vrátíte do lodge na oběd. Odpoledne vás čeká výlet kánoemi a návštěva domorodé rodiny v Amazonii. Následuje návrat a večeře.

16
Amazonie (s)

Poslední probuzení v džungli za šumu pralesa a zvuků zvířat. Po snídani se nalodíte a následuje transfer zpět na letiště v Puerto Maldonado. Následuje let do Limy a z Limy odlétáte do Evropy dle mezinárodních letenek.

17
Návrat do Evropy

Přílet zpět do Evropy.

MAPA ZÁJEZDU

2

Lima

3,4

Arequipa

5

Colca Canyon

6

Puno

7

Titicaca

8,9

Cusco

10

Posvátné údolí Inků

12

Cusco

13

Puerto Maldonado

14,15,16

Amazonie

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Vnitrostátní letenky dle programu
Vlaková jízdenka Cusco - Machu Picchu
Autobusová jízdenka Puno - Cusco
Všechny transfery zahrnuté v itineráři
Ubytování
Noclehy v pěkných 3* hotelech se snídaní.
Strava
Snídaně, obědy, večeře dle itineráře.
Vstupné
dle itineráře
Výlety
dle itineráře
Průvodce
Anglicky mluvící průvodce.
24/7 asistenční služby v Peru
Pojištění CK proti úpadku
Strava
která není zahrnuta v programu.
Fakultativní výlety
které nejsou zahrnuty v programu.
Cestovní pojištění a pojištění storna
Zajistíme za příplatek.
Osobní útrata a spropitné
Lokální odletová taxa na letišti
pokud je místními úřady vyžadována.
4* hotely za příplatek
14.000 Kč/osoba
Příplatek za samostatně cestující osobu
12.000 Kč
Pobyt bez rozšíření o Amazonii
Cena 72.990 Kč
Nocleh u domorodé rodiny
Na jezeře Titicaca 2.200 Kč/osoba

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Inca Trail - Cesta Inků na Machu Picchu

Jste vyznavačem horské turistiky nebo jen máte rádi procházky v přírodě a toužíte po něčem neobvyklém? Tak čtěte dále o této...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Krásné

Peru bylo nádherné, jeho lidi, krajina, kultura – a navíc to vše bylo umocněno našim přátelstvím, kamarádstvím, kdy z Ruzyně jsme odjeli jako klienti cestovky a zpět se vrátili jako velká rodina. Díky vám všem za to, že jsem tam mohl být s vámi a prožít neopakovatelných 19 dnů KRÁSY.

Honza Koláčný

Luděk a Marta V.

Velmi Vám děkuji za pomoc při zajišťování pro nás značně nestandardní dovolené. Byli jsme nad míru spokojeni, jak s programem, tak se zajištěnými službami. V tomto směru jsem byl příjemně překvapen s přesností a celkovým servisem z peruánské strany. Salkanteyi trek je úžasný, za tři dny, po odchodu z Molepaty byla pouze jedna usedlost, kterou jsme navštívili. Tak, jak průvodce uvádí, je to trek skutečně mimo civilizaci v divoké přírodě. Trek je však pečlivě zajištěn. Andean explorer je kapitola sama pro sebe, velká změna po Salkantayi. Navštívili jsme i Uros Islands a Tequille. Po zkušenosti mohu tuto destinaci jen doporučit, podobně jako Vaše služby. Přeji hezký den a doufám, že Vaše služby budeme moci do budoucna opět využít.

Luděk a Marta V.

Vše na 1!

Rády bychom Vám poděkovaly za skvělé a profesionální služby, byly jsme nadšené a tato cesta určitě předčila naše očekávání. Město Cusco jsme si zamilovaly. Ještě jednou mockrát děkujeme za skvělou organizaci naší dovolené v Peru.

Lenka V.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×