Argentina

To nejlepší z Argentiny

AJ průvodce
15 dní
od 87 515 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • kombinace panenské přírody a světové metropole Buenos Aires

  • komfortní přesuny lokálními lety

  • koloniální architektura městečka Salta

  • návštěva památek UNESCO

POPIS ZÁJEZDU

To nejlepší z Argentiny Vás provede po unikátních destinacích pyšnících se dech-beroucí krajinou. Objevíte krásy Patagonie, zachovalé městečko Salta, kolosální vodopády Iguazú a světovou metropoli Buenos Aires. Argentina udivuje nejen svým bohatstvím přírodních krás, od deštných pralesů, přes jezera, vodopády, ledovce a hory, ale i svými okouzlujícími městy, které pulzují energií 24 hodin denně. Žijí tu lidé různých kultur, jejichž charakteristickým rysem je velké přátelství. Pojeďte s námi poznat tuto kouzelnou zemi divoké přírody, a vášnivých obyvatel, která zaujme milovníky historie, ale i krásné přírody.

Destinace:

Buenos Aires, Salta, El Calafate, Patagonie, Perito Moreno, vodopády Iguazu

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
Unesco
1
Odlet z Evropy do Jižní Ameriky

Odlet z Prahy či Vídně do Buenos Aires. Večerní přílet do Buenos Aires v den 1. anebo ráno v den 2. dle Vašich letenek. Po příletu Vás vyzvedne anglicky hovořící průvodce a doprovodí Vás do hotelu.

2
Buenos Aires (s)

Po snídani můžete vyrazit na prohlídku tohoto úžasného města kypřícího životem (cca 3 hodiny). V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete dále autobusem přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Pokračujete do čtvrti Puerto Madero, kde najdete úžasné restaurace. Dále Vás tento výlet zavede k jedné z nejznámějších atrakcí tohoto města – Obelisk. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Celý den dovršíte návštěvou čtvrti Palermo Chico, kde Vás zajisté nadchnou domy postavené v aristokratickém stylu. Nocleh v hotelu.

3
Buenos Aires (s)

Program dle Vašeho uvážení. Můžete objevovat Buenos Aires po svém, vzít si hodiny tanga a nebo ochutnávat ty nejlepší delikatesy v místních restauracích. Alternativně Vám rádi zajistíme program. Můžete se vydat na celodenní výlet do Fiesta Gaucha včetně BBQ oběda. Argentina je zemí pasáků dobytka a stád. V Argentině je chováno téměř dvakrát tolik dobytka než zde žije obyvatel! Máte tak jedinečnou příležitost navštívit v pampě jednu z farem, blíže poznat život na nich, pozorovat koně, odvážnější se pak mohou na koni či v kočáru i svézt. Za zvuku tradiční hudby a tance Vám bude naservírován oběd z několika druhů mas. Po tomto odpočinkovém dni na ranči můžete také strávit vášnivý večer v rytmu tanga, neboť právě Buenos Aires je jeho kolébkou. Nocleh v hotelu.

4
Buenos Aires (s)

Čtvrtý den v hlavním městě vyrazíte na čtyřhodinnový výlet, po řece Tigre. Asi po hodině cesty přes luxusní příměstské čtvrti Olivos, Martinez a San Isidro dorazíte na okraj mohutné delty řeky Paraná, která je svou délkou více než čtyř tisíc kilometrů a plochou povodí okolo čtyř milionů km2, po Amazonce největším a nejvodnatějším veletokem Jižní Ameriky. Nalodíte se na místní typickou říční loď a hodinu budete brázdit kanály a proudy mezi nesčetnými ostrůvky. Odpolední program bude opět volný.

5
Buenos Aires – Salta (s)

Po snídani bude následovat transfer z hotelu na místní letiště a přelet do Salty. Po příletu na letiště v Saltě Vás odvezeme do hotelu. Poté Vás čeká prohlídka města Salta – „The pretty one“, jak mu je jistě zaslouženě přezdíváno. Nejdříve si prohlédnete základní zajímavá místa a památky, jakými jsou vládní budova, museum José Uriburu, katedrály San Francisco a Nuestra Señora de la Candelaria, klášter San Bernardo či pomník Martína Miguela de Güemese. Poté vystoupáte na kopec San Bernardo, odkud se nabízí překrásný výhled na celé údolí La Lerma. Po následné návštěvě vesničky San Lorenzo se odeberete na hotel.

6
Salta (s)

Po snídani Vás vyzvedne průvodce na celodenní výlet do Cafayate. Malé městečko Cafayate leží 200 km jižně od Salty. Celodenní výlet Vás povede kolem majestátních a impozantních And. Řeky, které z nich sestupují, vyryly ve vyprahlé zemi hluboké “quebradas” (kaňony), s mnohobarevnými vrstvami usazenin. Na mnoha místech se vytvořily až prapodivné tvary. Naleznete tu přírodní útvary jako Ďáblův chřtán – Garganta del Diablo, amfiteátr – El Anfiteatro, obelisk – El Obelisco, hrad – Los Castillos, žábu – El Sapo a mnicha – El Fraile. Během několika zastávek budete mít příležitost vyfotit se u nich. Cafayate je také proslulou vinařskou oblastí. Ochutnejte zdejší lahodné víno a zhodnoťte jeho kvalitu, předtím než se vrátíte zpět do hotelu.

7
Salta (s)

Dnes Vás čeká celodenní výlet do koloniálního městečka Humahuaca. Objevíte kouzelnou krásku andských vesniček a budete následovat stopy starodávné cesty Inků. Dvě hodiny jízdy severně od Salty se nachází město Jujuy, usazené v bujaré zeleni, a dál pak pestrobarevná osada na vrcholcích kopců Quebrada de Humahuaca. Humahuaca, která je skoro 3000 m.n.m., má díky indiánské populaci také místní tržiště s výrobky tradičních řemesel. Neváhejte a nakupte si suvenýry. Bezpochyby nejpozoruhodnější je malebná vesnička Purmamarca s domorodým původním stylem bydlení v bahnem lepených domcích. Během této exkurze poznáte úchvatnou barevnou scenérii, která zůstane ve Vaší mysli vryta navždy. Nocleh v hotelu.

8
Salta – El Calafate (s)

Po snídani bude následovat transfer z hotelu na místní letiště a přelet do El Calafate, kde budete opět uvítaní místním průvodcem, který Vás zaveze do hotelu. Zbytek dne si můžete užít dle vlastního uvážení. Nocleh v hotelu.

9
El Calafate (s)

Po snídani se vydáme na celodenní exkurzi na vyhlášený ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Tento ledovec je jedním z mála na světě, který v současnosti stále roste. Ocitnete se takřka na dosah 60 – 80 m majestátní ledové stěny, kde průzračně modré jezero ostře kontrastuje se zasněženými vrcholky And. Nocleh v hotelu.

10
El Calafate (s)

Dnes Vás čeká volný den, který doporučujeme strávit na výletní lodi k ledovcům Upsala & Onelli (viz. sekce za příplatek). Zavezeme Vás autobusem do Puberto Bandera, kde se nalodíte a zamíříte k největšímu místnímu ledovci Upsala, 50 km dlouhému, 9 km širokému, který zasahuje až 300 m pod vodní hladinu. Můžete žasnout nad barvami ledovců, které se mění od sněhově bílé, přes tyrkysovou až po safírově modrou. Uslyšíte křupat led a možná i zblízka uvidíte kusy ledu odpadávat do jezera. Po této půldenní exkurzi budete autobusem odvezeni zpět na odpočinek a nocleh do hotelu.

11
El Calafate – vodopády Iguazú (s)

Po snídani Vás čeká transfer na letiště a let přes Buenos Aires do Iguazú, kde Vás opět vyzvedne anglicky mluvící průvodce a zaveze do hotelu. Zbytek dne využijte čas dle libosti. Nocleh v hotelu.

12
Vodopády Iguazú (s)

Po snídani Vás vezmeme na celodenní prohlídku argentinské strany vodopádů. Iguazú představují největší systém vodopádů na Zemi. Jsou 2,7 km široké a tečou přes 274 kaskád. Krom jejich velikosti Vás jistě uchvátí neskutečná nedotčenost okolní přírody. Po turistických chodníčcích vystoupáte pralesem k vodopádům doslova na dosah ruky, a neustále budete překvapování neskutečnými a neočekávanými výhledy. Přiblížíte se i k nejbouřlivější partii nazvané Ďáblův chřtán. Mírné poryvy větru přinášejí od hřmících proudů vody neustálou spršku, která je však v horkých dnech vítána, jako příjemné osvěžení. Vodopády Iguazu představují nezapomenutelný zážitek pro oči i uši. Po tomto úchvatném výletu následuje opět přesun do ubytování. Nocleh v hotelu.

13
Vodopády Iguazú (s)

Dnes Vás čeká exkurze na brazilskou stranu vodopádů, která je od té argentinské odlišná a stojí za to si užít vodopády i z druhé strany. Kromě sledování „velké vody“ je zde zajímavá i subtropická fauna a flóra. Ještě větším dobrodruhům můžeme zařídit nezapomenutelný výlet na člunu přímo pod vodopády, kde se v obrovském hlomozu tříští voda o hladinu. Můžeme Vám slíbit, že po tomto zážitku na Vás nezůstane ani nit suchá. Nocleh v hotelu.

14
Iguazú – Buenos Aires (s)

Po snídani následuje transfer z hotelu na letiště a let zpět do Buenos Aires. Následuje let do Evropy dle Vašich mezinárodních letenek.

15
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4

Buenos Aires

5,6,7

Salta

8,9,10

El Calafate

11,12,13

Vodopády Iguazu

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenky, vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Ve 3* hotelech – pokoj s privátní koupelnou a se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu s místním anglicky mluvícím průvodcem.
Nonstop asistenční služby v Argentině
Pojištění CK proti úpadku
Vstupné do NP Iguazu
Na brazilské straně, platí se na místě.
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava a výlety nezahrnuté v itineráři
Buenos Aires City Tax
Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
Ubytování
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* a 5* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Fakultativní výlety
Výlet lodí – Tigre Tour – 1.500 CZK/os. Večerní Tango show v Buenos Aires – DOPORUČUJEME! – 2490 CZK /os. Výlet na ledovce Upsala & Onelli v El Calafate – výlet lodí – 7.900 CZK/os.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Pro vnitrostátní lety jsou povolena zavazadla do 15 kg

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×