Chile

To nejlepší z Chile

AJ průvodce
12 dní
od 99 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • atraktivní cena

  • zájezd může být upraven na míru dle vašich představ

  • komfortní přesuny lokálními lety

  • zájezd zahrnuje nejlepší lokality v Chile

POPIS ZÁJEZDU

Dovolená v Chile je skutečným svátkem pro milovníky přírodních krás! Je to země neuvěřitelných kontrastů, na jejímž území najdeme vysoké hory, aktivní sopky, členité pobřeží Pacifiku s fjordy a krásnými plážemi, vinařské oblasti, divoké lesy i rozlehlé neúrodné solné pláně. Pojeďte s námi objevit kouzlo této jedinečné země.

Destinace:

Santiago de Chile, San Pedro de Atacama, Moon Valley, poušť Atacama, El Tatio, Punta Arenas, NP Torres del Paine, ledovec Perito Moreno (ARG)

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Zvířata
1
Odlet z Vídně / Prahy

Odlet z Prahy či Vídně do Santiaga, Chile. Přílet do Santiaga v ten samý den. Z letiště v Santiagu Vás po příletu doveze anglicky mluvící řidič do hotelu, kde je zajištěn nocleh.

2
Santiago

Dnešní program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je vystavěno v evropském stylu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy a radnice, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Poté Vás zavedeme do východního Santiaga, kde uvidíte moderní budovy, nákupní centra a množství restaurací.  Návrat do hotelu a odpočinek po dlouhém dni.

3
Santiago – Calama (s)

Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště a přelet do města Calama v severní části Chile. Odtud Vás odvezeme do působivé vesnice San Pedro de Atacama. Po krátkém odpočinku se vydáte na odpolední exkurzi do Moon Valley (Měsíční údolí). Iluzi měsíční krajiny vytváří nejenom pouštní krajina se solnými nánosy a nejrůznější bizarní útvary modelované po staletí větrem, ale také siluety vulkánů, zvedající se v dálce. V Cordillera de la Sal – Solném pohoří, které vzniklo vrásněním jezerních sedimentů, budete obdivovat krom dalších bizarních útvarů i pestrý reliéf, co se tvarů i barev týče. Spatříte i přírodní solnou sochu “Las Tres Marias”. Večer, než se odeberete na nocleh do hotelu, budete sledovat zapadající slunce, které rozehraje na písečných svazích hru oranžových barev a nekonečně dlouhých stínů.

4
Poušť Atacama (s)

Po snídani je na programu návštěva lagun Miscanti a Miniques. Po obědě se přesunete na solné pláně v Atacamě, do NP Los Flamencos. Rozsáhlá pánev, zvaná Salar de Atacama, ukrývá ve zdánlivě nehostinné krajině překvapivě pestré oázy života. K nejzajímavějším z nich lze řadit Lagunu Chaxa, kde budete pozorovat hejna plameňáků, brodíc se mělkým solným jezerem. Jsou zde k vidění tři ze šesti existujících druhů. Pozdní odpoledne následuje exkurze do městečka  Toconao  a návštěva kostela San Lucas. Následuje návrat do San Pedro na ubytování.

5
Poušť Atacama – gejzíry El Tatio (s)

Brzy ráno po snídani budete pokračovat k další místní atrakci, gejzírům El Tatio. Jedná se o nejvýše položené gejzírové pole světa. Díky nízké venkovní teplotě kondenzuje teplý vzduch vydechovaný gejzíry v působivá oblaka, jež stoupají do výšky několika desítek metrů nad zem. Budete mít příležitost koupat se v „přírodních bazénech“. Na oběd se vrátíte do San Pedra. Odpoledne navštívíte městečko Machuca, kde se dříve pásly lamy. Dnes je toto místo známé pro les kaktusů a místní trhy.  Pokračujete k laguně Cejar, která se nachází v srdci solné pouště s obrovskou koncentrací soli a lithia, voda nadnáší jako v Mrtvém moři. Zde se můžete koupat a přitom obdivovat krásnou krajinu. Návrat do San Pedro a nocleh.

6
Calama – Santiago – Punta Arenas (s)

Dnes Váš pobyt v poušti Atacama končí. Odvezeme Vás na letiště Calama, odkud pokračujete do Punta Arenas, kde Vás po přivítání na letišti dopravíme do města do Vašeho hotelu.

7
Punta Arenas – Puerto Natales (s)

Po snídani poplujeme přes úžinu Magellan Strait směrem k ostrovu Magdalena. Na ostrově můžete pozorovat obrovskou kolonii magellanských tučňáků. Návrat do Punta Arenas. Odpoledne Vás čeká transfer autobusem do Puerto Natales (250 km), kde přenocujete.

8
Národní park Torres del Paine (s, o)

Tento den Vašeho cestování zavítáte po snídani do světoznámého Národního parku Torres del Paine, který je považován za klenot Chile. Prohlédnete si jeskyni Milodron, s dobře zachovalými pozůstatky prehistorických býložravců, kteří zde žili před 12 000 lety. Odtud povede Vaše cesta do samotného národního parku Torres del Paine, kde se zastavíte u blankytně modrých jezer: Nordenskjold Lake, Pehoe Lake a Salto Grande, budete žasnout nad vodopády a kochat se vrcholky pohoří Torres del Paine. V ceně je zahrnutý i oběd. Fakultativně pak můžete vyplout na lodi k ledovci Grey Glacier. Přenocujete opět v Puerto Natales.

9
Ledovec Perito Moreno (s, o)

Po snídani se z hotelu přepravíte do El Calafate v Argentině, odkud vyrazíte na ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares, který je považován za jeden z nejhezčích na světě! Výlet vede nejprve přes typickou patagonskou step, dokud nedorazíte k horám. Zde se velmi rychle mění klima, takže buďte připraveni třeba i na déšť či sníh. Každopádně, ať už bude počasí jakékoli, zážitek z ledovce bude vždy stejný: úchvatný a působivý. Sytě modrá barva je ohromující. V ceně je zahrnutý nejen vstup do NP, ale i svačinkový oběd. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Puerto Natales k noclehu. (Druhá možnost: přenocování v El Calafate, transfer pravidelnou ranní autobusovou linkou do Perto Natales a odtud přímé spojení na letiště v Punta Arenas).

10
Punta Arenas – Santiago (s)

Transfer na letiště místním autobusovým spojením hned po snídani. Přeletíte do Santiaga, kde Vás po přivítání na letišti ubytujeme. Večer se můžete zúčastnit fakultativní rozlučkové večeře v typicky chilské restauraci s místním hudebním doprovodem, který zahraje nejen k poslechu, ale i tanci. Poslední nocleh na hotelu.

11
Santiago (s)

Závěrečný den po snídani následuje přesun na mezinárodní letiště, kde naše služby končí a odkud můžete pokračovat ve Vaší cestě domů.

12
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,11

Santiago

3,4,5

Atacama

6,7,10

Punta Arenas

8

NP Torres del Paine

9

Ledovec Perito Moreno

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Vnitrostátní a mezinárodní letenky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Ubytování v motelech/hotelech s privátní koupelnou a snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu s místním anglicky a španělsky mluvícím průvodcem.
Průvodce
Služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Chile
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady požadována.
Strava a výlety nezahrnuté v programu
Ubytování
Na přání lze zajistit ubytování ve 3,5* – 4* a 5* hotelech se snídaní – od 12.500 Kč.
Příplatek za samostatně cestující osobu
14.200 Kč
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Plavba k ledovci Grey Glacier
Kulturní večer
S folklórem Chile a typickou večeří v Santiagu.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodní letenky  a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Na přání může program začít i v Patagonii, v závislosti na Vašem letu

Exkurze ke kolonii tučňáků je možná jen od listopadu do března

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×