Severní Amerika

To nejlepší z Havaje

Individuální
16 dní
od 114 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání 4 nejkrásnějších ostrovů Havaje

  • výlety zajištěným autem po každém ostrově

  • relaxace na krásných plážích

  • letecké přesuny mezi ostrovy

  • komfortní ubytování

  • zaměřeno na přírodu, sopky, pláže, parky

POPIS ZÁJEZDU

Exotický poznávací zájezd po 4 nejkrásnějších souostrovích Havaje – Oahu, Kauai, Maui a Big Island, mezi kterými se budete přepravovat letecky. Na každém ostrově Vás čekají výlety zajištěným autem na nejhezčí místa dané oblasti. Zažijte tak dovolenou dle svého gusta a poznejte to nejlepší z této krásné země. Na Havaji zajistíme jakýkoliv program dle Vašich přání.

Destinace:

Havaj – Honolulu, Oahu, Kauai, Maui, Big Island

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Pláže
Národní parky
Města
Unesco
Památky
1
Odlet z Prahy do Honolulu

Odlet z Prahy, přílet na ostrov Oahu ve stejný den. Po příletu následuje transfer do Vašeho hotelu u Waikiki Beach. Nocleh v hotelu.

2
Waikiki

Dnes se seznámíte s Waikiki (pláž, international market place, socha otce surfařů, nejstarší místní hotel Moana). Toto město bylo celé vybudováno na mokřadech. Mezi nejznámější kanál pro odvodňováním patří Ala Wai. Doporučujeme také výlet na vyhaslý kráter Diamond Head s úchvatným výhledem a příjemným koupáním. Nocleh v hotelu.

3
Ostrov Kauai

Ráno transfer na letiště a odlétáte do Lihue na ostrově Kauai, nejstarší havajský ostrov. Často bývá také nazýván zahradním ostrovem díky bohaté flóře. Na letišti si vypůjčíte auto a vyrážíte prozkoumat tento ostrov. Nezapomeňte shlédnout dvojitý vodopád Wailua padající do hloubky 53 metrů, dále se vydáte podél severního pobřeží ostrova a projdete se pralesem podél oceánu (část Kalalau Trailu). Možnost koupání. Nocleh v hotelu.

4
Ostrov Kauai

Ráno se vydáte jižní částí ostrova do kaňonu Waimea (výška 900 m, délka 16 km), který mimo svou zelenou barvu připomíná arizonský Grand Canyon. Uvidíte sochu kapitána Cooka, slavného mořeplavce a objevitele Havajských ostrovů. Možnost vyhlídek, procházek a strhující pohled na pobřeží Nā Pali Coast. Můžete se těšit na jedinečnou pohádkovou krajinu. Nocleh v hotelu.

5
Ostrov Maui

Dnes vracíte auto na letišti a čeká Vás přelet do Kahului na ostrově Maui. Zde si po příletu opět vyzvednete zajištěné auto. Maui je druhý největší ostrov Havajských ostrovů. Čeká Vás návštěva posvátného národního parku Iao Valley. Uvidíte také dominantu této oblasti, a to Iao Needle tyčící se do výšky 370 m. Toto krásné údolí s sebou nese i krutou historii. Odehrála se zde bitva, kdy bojovníci z Big Islandu pobili mnoho obyvatel ostrova Maui. Po cestě máte možnost koupání a relaxaci na pláži. Nocleh v hotelu.

6
Městečko Hana

Ráno cesta do městečka Hana na východní straně ostrova po takzvané Nebeské cestě. Dnes si opravdu užijete divokou jízdu autem a dechberoucí přírodu. Po cestě je mnoho zastávek u vodopádů, pralesů, zátok a pláží. Nocleh v hotelu.

7
Ostrůvek Molokini

Volný den na Vaše aktivity. Fakultativně Vám doporučíme a zařídíme pěkné výlety například na ostrůvek Molokini. Možnost koupání. Nocleh v hotelu.

8
Sopka Haleakala

I dnes to pravé pro řidiče – cesta autem na vrchol sopky Haleakala (v překladu dům slunce). Odměnou pro Vás ve výšce 3 055 m. n. m. Bude turistické centrum a pěkné vyhlídky. Budete-li mít štěstí, možná uvidíte i ptáka nene (Berneška havajská) nebo uvidíte další raritu – haleakalský stříbrný meč (jedna z nejvzácnějších rostlin na světě). Nocleh v hotelu.

9
Big Island

Cesta na letiště v Kahului, kde vracíte auto a čeká Vás přelet na Big Island – největší ostrov, 10 432 km², říká se mu též Hawaii. Po příletu na letiště Kailua-Kona (přistávací dráha letiště byla postavena na lávovém příkrovu – zajímavý pohled při přistání) dále pokračujete překrásnou cestou podél pralesa do Hila se zastávkou u Waipio Valley a ve státním parku Akaka Falls. Nocleh v hotelu.

10
Hilo, NP Volcanoes

Dnes doporučíme navštívit Pacifické muzeum tsunami ve městě Hilo, duhový vodopád a národní park Volcanoes (návštěvnické centrum, aktivní Kaldéra Kilauea, průchod lávovým tubusem, krátery, lávová pole se dvěma druhy lávy). Národní park byl vyhlášen již v roce 1916 a na seznam přírodního dědictví UNESCO se dostal v roce 1987. Zbytek dne volný program. Ubytování v hotelu.

11
Sopka Mauna Loa a Mauna Kea

Dnešní den bude patřit sopkám. Sedlová cesta mezi sopkami Mauna Loa (4 169 m. n. m.) má až 100 km v průměru. Jedná se o nejmasivnější vulkán světa a Mauna Kea (4 205 m. n., pod hladinou moře měří asi 6 km a dalo by se tedy říci, že se jedná o nejvyšší horu světa). Návštěva národního historického parku Pu`uhonua O Hōnaunau, což je významné havajské posvátné místo – prehistorická vesnice s mauzoleem 23 havajských králů, obklopené desítkami ze dřeva vyřezávaných bohů. Nocleh v hotelu.

12
Ostrov Oahu

Dnes vracíte auto na letišti a letíte na ostrov Oahu do Honolulu. Je to ostrov s největším počtem obyvatel, ostrov plný barev, památek a pohnuté historie. Zde si na letišti vyzvednete auto. Můžete navštívit ananasové plantáže firmy Dole, projedete východ ostrova (pohledy na rozeklané divoké pobřežní skály, krásné pláže, vlny a surfaře), návštěva Biodo Temple – buddhistického kláštera (jedná se o kopii 900 let starého chrámu v japonském Kyotu. Uvnitř se nachází 3 metry vysoká, pozlacená socha Buddhy), panoramatická vyhlídka Nuuanu Pali Lookout směrem k severozápadním pobřeží ostrova. Nocleh v hotelu.

13
Honolulu

Dopoledne se vydáte poznat centrum města Honolulu (katedrála Sv. Ondřeje, návštěva havajského Kapitolu, socha krále Kamehamehy I. (sjednotitele Havajských ostrovů) a socha královny Liliuokalany, Iolani Palace – jediný královský palác na území USA, významné polynéské Bishop Museum (z roku 1889, největší přehlídka umění a kultur národů nejen Polynésie, ale celé Oceánie), National Memorial Cementery Of The Pacific – rozsáhlý národní hřbitov Pacifiku nacházející se přímo v kráteru vyhaslé sopky). Nocleh v hotelu.

14
Honolulu

Poslední den máte volný program. Dopřejte si nákupy suvenýrů, relaxace, koupání. Odpoledne můžete dle chuti navštívit Pearl Harbor (nejprve zhlédněte dokument o přepadení základny Japonskem v roce 1941 a dále se projeďte lodí až k památníku USS Arizona Memorial, jenž se nachází přímo nad potopenou lodí. Můžete si též prohlédnout ponorku USS Bowfin a různá torpéda). Večer Vás čeká vrácení auta na letišti v Honolulu a odtud odlet domů. V případě, že Váš let odlétá v ranních hodinách, do programu se přidá extra nocleh.

15
Let zpět do Evropy

Přeletový den.

16
Přílet do Prahy

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2,12,13,14

Honolulu

3,4

Ostrov Kauai

5,6,7,8

Ostrov Maui

9,10,11

Big Island

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
V pěkných hotelech dle programu (vlastní pokoj a sociální zařízení).
Pronájem osobního auta
S pojištěním pro Vaše cesty a výlety po ostrovech.
Letenky
Mezinárodní a všechny lokální letenky.
Transfery
Všechny transfery dle itineráře.
Manuál na cesty
Popis jednotlivých ostrovů Havaje a manuál cesty toho nejlepšího co Havaj nabízí.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Strava, výlety a služby nezahrnuté v programu
Pohonné hmoty
Fakultativní výlety
A služby neuvedené v programu.
Poplatek za zavazadlo
Při každém lokálním letu - 25 USD.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cca 50.000 Kč
Prodloužení pobytu o další dny
Pronájem komfortnějšího auta

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Do Kanady chce každý!

Podívejte se na tuto krásnou zemi očima naší průvodkyně Nikol Jste vášnivý cestovatel a Evropa už je vám malá? Nebo je Kanada vaším...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Krásné

Peru bylo nádherné, jeho lidi, krajina, kultura – a navíc to vše bylo umocněno našim přátelstvím, kamarádstvím, kdy z Ruzyně jsme odjeli jako klienti cestovky a zpět se vrátili jako velká rodina. Díky vám všem za to, že jsem tam mohl být s vámi a prožít neopakovatelných 19 dnů KRÁSY.

Honza Koláčný

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×