Kostarika a Panama

Kostarika aktivně

AJ průvodce
15 dní
od 94 880 czk

Proč vybrat tento zájezd

 • navštívíte aktivní i vyhaslé vulkán i termální přírodní koupele v jezírkách

 • v národním parku Cahuita zažijete nejkrásnější pláže Atlantiku

 • na jednom místě spatříte neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry

 • projdete se po závěsných mostech v korunách stromů mlžného pralesa v Monteverde

 • váš zážitek zakončíte neodmyslitelným relaxem na pobřeží Pacifiku

POPIS ZÁJEZDU

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Destinace:

San José, NP Cahuita, La Fortuna, vulkán Arenal, řeka Balsa, Monteverde, Guanacaste, vulkán Rincón de la Vieja, Samara

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Národní parky
Zvířata
Pláže
Města
1
Přelet Evropa - Kostarika

Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.

 • Ubytování v hotelu Prezident se snídaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.

Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.

2
NP Cahuita, Karibik

Brzy ráno vás vyzvedne váš minibus přímo ve vašem hotelu a vyrazíte z hlavního města Kostariky směr Karibik, do NP Cahuita (200km, doba jízdy 3,5 hod). Cahuita je známá svými klidnými plážemi obklopenými tropickou džunglí s hustou vegetací. Najdete zde klidné zátoky s tyrkysovou vodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. Váš hotel se bude nacházet hned u Národního Parku Cahuita, který budete moci navštívit pěšky. Spatříte tam mnoho druhů zvířat, jako jsou tukani, lenochodi, nejrůznější druhy plazů, i leguány a z rostlin se zde nachází mnoho druhů orchidejí. V oblasti Cahuity vám doporučujeme návštěvu městečka Puerto Viejo, indiánské rezervace Bri Bri či okouzlujících pláží v Cocle, které jsou ideální k surfování. Relaxujte a užívejte karibskou atmosféru!

 • Ubytování v hotelu El Encanto se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
3
NP Cahuita

Tento den je ponechám pro váš individuální výběr aktivit, kterých Cahuita nabízí skutečně mnoho. Doporučujeme navštívit „svatyni lenochodů“ či Aviario de Caribe, které se nachází v Puerto Viejo. Pláže Cahuity nabízení množství vodních aktivit, stejně tak lze zapůjčit kola nebo čtyřkolky. Hotel také disponuje mnoha možnostmi výletů a dostane se vám podrobných informací.

 • Ubytování v hotelu El Encanto či podobná lodge, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
4
Městečko La Fortuna a vulkán Arenal

Po snídani vás vyzvedne ve vašem hotelu shuttle a pojedete do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Vzdálenost z Puerto Viejo do Arenalu trvá cca 4-5 hodin jízdy. Odpoledne a večer se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s minerální vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem (cena přejezdu je cca 5 USD). Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.

 • Ubytování v hotelu La Pradera či podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem. Snídaně.
5
Rafting na řece Balsa

Dnešní den je nabitý dobrodružstvím a adrenalinem! Pojedete k řece Balsa, kde jsou skvělé příležitosti k jízdě peřejemi. Na tuto aktivitu máte vyhrazeny téměř 3 hodiny. Přej jízdou se vám dostane potřebných instrukcí k jízdě a jet mohou i naprostí začátečníci. Bude vám zapůjčeno nutné vybavení, helma, vesta atd. Na raftu s vámi jeden odborný průvodce v anj. Po skončení zábavy vás bude očekávat čerstvý oběd a poté budete zavezeni zpět do vašeho hotelu. Na odpoledne doporučujeme návštěvu 40m vysokého vodopádu la Fortuna, cesta k němu je jednoduchá, byť náročná co se počtu schodů týče, v hotelu vám na mapce rádi označí přesnou trasu jak se k vodopádu dostat (cca 30 min chůze). Také můžete zajít do Národního parku Arenal, na úpatí sopky Arenal a vidět rozsáhlá pole zatvrdlé lávy, která pochází z této sopky.

 • Ubytování hotel La Pradera nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
6
Mlžný les a horské město Monteverde

Ráno po snídani vás opět vyzvedne shuttle ve vašem hotelu a budete pokračovat v dobrodružství. Tentokrát pojedete do deštného (přesněji nazývaného „mlžného“) pralesa Monteverde. Během cesty si vychutnáte přírodu, krásné jezero Arenal a budete pozorovat změny krajiny a flóry až do horského města. Po příjezdu na hotel v Monteverde odpoledne zamíříte na návštěvu kávové farmy. Kostarika je jedním z největších vývozců kávy na světě a kvalitní kávu z Kostariky najdete například i v řetězcích jako Starbucks. Během návštěvy se seznámíte s pěstování kávy, s procesem jejího zpracování, samozřejmostí je i ochutnávka několika druhů kávy! Dále také doporučujeme návštěvu Santa Elena, „žabího jezírka“ a také Butterfly Garden s neuvěřitelným množstvím druhů překrásných tropických motýlů. Také můžete navštívit oblíbený Tree Top Restaurant!

 • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
7
Monteverde a závěsné mosty s „chůzí v oblacích“ a canopy

Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka mlžný les, a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostům, které jsou dlouhé celkem 3100 m a jsou složeny ze 7 závěsných mostů. Nejvyšší most se nachází ve výšce 80 m nad zemí – úchvatná podívaná! Později si vyzkoušíte velice zábavnou, trochu adrenalinovou, aktivitu „canopy“, neboli „zip-line“. Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, aby jste se ocitli na konci. Celkem se „canopy“ v tomto parku skládá z 12 kabelů, tedy si 12x skočíte a zhoupnete se. Po vyčerpávajících aktivitách vám přijde k chuti oběd, který se bude podávat v místě aktivit (zahrnuto v ceně programu). Poté v podvečer návrat do hotelu.

 • Ubytování hotel Los Cipreses nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
8
Guanacaste a Rincón de la Vieja

Po snídani vyrazíte z hor Monteverde do provincie Guanacaste (130km, doba jízdy 2,5 hod). Rincón de la Vieja je kolosální vulkán, který byl také svatým symbolem dávných kultur, spolu s vyobrazením jaguára či velkého hada. Vulkán je dodnes aktivní a jeho činnost je patrná i během návštěvy Národního parku, kde na mnoha místech potkáte jezírka, ze kterých se kouří, jedná se o tzv.“fumaroly“, přírodní minerální jezírka, jejichž voda je ohřívaná právě vulkanickou činností sopky Rincón de la Vieja. Ubytováni budete v jednom z nejlepších hotelů Kostariky, ve famózní Haciendě Guachipelin!

 • Ubytování hotel Hacienda Guachipelin nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada a bazén. Snídaně.
9
Dobrodružství na ranči i na vodě

Ráno po východu slunce začnete projížďkou na koních v soukromé rezervaci Haciendy Guachipelin, budete svědky probouzejícího se tropického lesa a naskytnou se vám překrásné výhledy na vulkán Rincón de la Vieja. Po jízdě na koních se přesunete k řece Negro a zažijete akční jízdu tamní překrásnou přírodou – „tubing“ na Río Negro! Zkušený průvodce vám podá veškeré potřebné pokyny k tomu, abyste mi tuto jízdu maximálně užili. Po jízdě se bude podávat oběd /zahrnuto v ceně programu/. Odpoledne budete pokračovat na další vaše dobrodružství, tentokrát v korunách stromů – „canopy“! Projdete se i po závěsných mostech odkud budete mít doslova ptačí perspektivu a budete moci v klidu pozorovat džungli z výše. Také se zhoupnete jako Tarzan na speciálních „houpačkách“ mezi stromy. Na konci tohoto nezapomenutelného dne budete mít příležitost relaxace v termálních vodách Río Negro, které jsou obklopeny hustou džunglí a také je zde možnost využít sopečné bahno a vykoupat se v něm, obsahuje mnoho pro tělo příznivých minerálů.

 • Ubytování hotel Hacienda Guachipelin nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
10-12
Pláž Samara

Po snídani budete vyzvednuti jako vždy přímo ve vašem hotelu a vydáte se na poslední úsek vaší cesty, na jednu z nejkrásnějších pláží Kostariky, Samara (140km, doba jízdy 2,5 hod). Ubytujete se hned vedle pláže a během následujících 3 dnů vás čeká slunce, moře, relaxace nebo užívání si vodních aktivit! Najdete zde skvělé podmínky ke šnorchlování i potápění, jízdě na koních podél pláží a mnoho dalších.

 • Ubytování hotel Samara Palm Lodge nebo podobný, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada. Snídaně.
13
Návrat do San José

Po všech dnech plných zážitků a odpočinku, začne váš návrat zpět. Dopoledne ještě strávíte na pláži a odpoledne vás vyzvedne shuttle a pojedete zpět do hlavního města. Zbytek odpoledne a večera před odletem můžete využít k návštěvě centra San José nebo k relaxaci v hotelu.

 • Ubytování v hotelu Holiday Express Inn se snidaní, DBL pokoj s vlastní wc a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
14
Odlet Kostarika - Evropa
Transfer na letiště podle času vašeho odletu.
15
Přílet do Evropy, Praha / Vídeň
Konec služeb.

MAPA ZÁJEZDU

1,13

San José

2,3

NP Cahuita

4,5

La Fortuna a vulkán Arenal, řeka Balsa

6,7

Monteverde

8,9

Gaunacaste

10-12

Pláž Samara

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
13x ubytování v hotelech kategorie 3* a 4* se snídaní.
Mezinárodní letenky
Strava
Dle itineráře.
Vstupy
Do míst dle itineráře.
Transfery
Dle itineráře.
Asistenční služba
24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu.
Pojištění CKproti úpadku
Pojištění
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu (na přání zajistíme).
Nápoje a jídlo
Nezahrnuté v itineráři.
Fakultativní výlety
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění
Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Reinatravel

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Vše na 1!

Rády bychom Vám poděkovaly za skvělé a profesionální služby, byly jsme nadšené a tato cesta určitě předčila naše očekávání. Město Cusco jsme si zamilovaly. Ještě jednou mockrát děkujeme za skvělou organizaci naší dovolené v Peru.

Lenka V.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×