Střední Amerika

To nejlepší z Kostariky

AJ průvodce
11 dní
od 68 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte aktivní sopku Arenal a vyhaslý vulkán Poás

  • budete pozorovat krokodýly, opice, tukany a další druhy zvířecí říše v NP Tortuguero

  • projdete se po zavěšených mostech v Monteverde

  • budete relaxovat na bělostných plážích v oblasti NP Manuel Antonio

  • zájezd pro milovníky přírody

  • skvělý poměr aktivního poznávání a relaxu na pláži

  • jeden z nejoblíbenějších zájezdů Střední Ameriky

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy walk.

Destinace:

Kostarika – San José, vulkán Poás, vodopád v La Paz, NP Tortuguero, vulkán Arenal, Monteverde, Viento Fresco, NP Manuel Antonio

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Přílet do San José

Let z Prahy či Vídně. Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaría v San Jose Vás uvítá anglicky mluvící průvodce a doprovodí Vás na hotel. Dnes se seznámíte s detaily Vašeho programu. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě. Nocleh zajištěn na hotelu.

2
Doka – kávové plantáže, vulkán Poás, La Paz Waterfall Gardens (s, o)

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy. Později zamíříte k vulkánu Poás. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat vice z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden, kde pro Vás bude nachystán oběd. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádu. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě na Kostarice. V podvečer se vrátíte do San José, kde je zajištěn nocleh.

3
Národní park Tortuguero (s, o, v)

Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Ty sem každoročně připlouvají naklást vajíčka do tmavě zbarveného písku. Na cestě ze San José budete mít několik zastávek. Krátce se projdete v národním parku Braulio Carrillo, zastavíte se na snídani v restauraci s motýlí zahradou a čeká na Vás I exkurze do Caño Blanco – banánové plantáže. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

4
NP Tortuguero, vulkán Arenal (s, o)

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

5
Vulkán Arenal (s, o)

Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Náš průvodce Vás vezme na atrakci zvanou canopy – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu na Vás čeká procházka v Arenal River Canyon, 12 plošin ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, který je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat I pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne Vás vezmeme do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.

6
Monteverde, Viento Fresco (s, o)

Dnes Vás po snídani zavezeme do oblasti zvané Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít překrásný výhled na sopku, až do Viento Fresco. Dále spatříte pět vodopádů zasazených do panenské přírody Kostariky. Je pro Vás nachystána asi hodinová procházka pralesem s krásnými výhledy na Nicoya Gulf, kopec San José a kopec Pelado. Kolem poledne pro Vás bude nachystán oběd. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází zavěšené mosty napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dech-beroucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.

7-9
Manuel Antonio (s)

Po snídani vyrazíte na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 3 dny na bělostných plážích Kostariky. Po nabytých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete prozkoumat i krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

10
Manuel Antonio, San José (s)

Váš pobyt na Kostarice se blíží ke konci. Dnes je pro Vás nachystán transfer zpět na letiště v San José a odlet dle Vaší mezinárodní letenky.

11
Přílet zpět do Evropy

Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Poás a kávové plantáže Doka

3

NP Tortuguero

4,5

Arenal

6

Monteverde

7-9

Manuel Antonio

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenky
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
3* hotely
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Snídaně, obědy, večeře
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Průvodce
Služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služba v Kostarice
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Vstupné do NP Tortuguero
17 USD
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
4* hotely
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×