Střední Amerika

Kostarika a Panama City autem

Individuální
16 dní
od 81 920 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte aktivní sopku Arenal a vulkán Poas

  • budete pozorovat krokodýly, opice, tukany a další druhy zvířecí říše v NP Tortuguero

  • projdete se po zavěšených mostech v Monteverde

  • budete relaxovat na bělostných plážích v oblasti NP Manuel Antonio

  • propojíte Kostariku s Panamou

POPIS ZÁJEZDU

Kostarika je země přírodních krás a naleznete zde jak úžasné pláže s bílým pískem na pacifické straně, tak i aktivní vulkány, vodopády a džungli na karibské straně. Kostarika si Vás zajisté získá svými přátelskými obyvateli, tradiční kuchyní, lahodnou kávou a jedinečnou přírodou. V tomto zájezdu je zahrnuto mnoho aktivit, jako např. canopy. Prodloužení o návštěvu Panama City skýtá jedinečnou možnost poznat dvě země v jednom okruhu.

Destinace:

San José, Poas Volcano, LaPaz Waterfall, NP Tortuguero, Arenal, Río Celeste, Monteverde, Manuel Antonio, Panama City.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Pláže
Památky
Unesco
1
Odlet z Vídně či z Prahy

Dle mezinárodních letenek.

2
San Jose, Costa Rica

Po příletu na mezinárodní letiště Juan Santamaria v San Jose si vyzvednete zajištěné auto a pokračujete na hotel. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě.

3
DokaCoffee, Poas Volcano, LaPaz Waterfall

Po snídani vyrazíte na celodenní výlet. První zastávkou bude Doka, kde navštívíte kávové plantáže a dozvíte se celý proces pěstování kávy.

Později zamíříte k vulkánu Poas. Jak se budete blížit k vulkánu, zaznamenáte změnu vegetace a teplota vzduchu poklesne. Budete moci prozkoumat více z národního parku, kde se nachází tento jedinečný kráter. Pokračujete do významných zahrad La Paz Waterfall Garden. Jedná se o jedinečné místo, kde půjdete krátký trek okolo vodopádu. Budete procházet zahradou plnou kolibříků, motýlů. Budete moci obdivovat jedinečné druhy živočichů, které se vyskytují ve volné přírodě na Kostarice. V podvečer se vrátíte do San Jose, kde je zajištěn nocleh.

4
NP Tortuguero

Třetím dnem začíná dvoudenní program v džungli. Navštívíte jedinečný park Tortuguero, který je vyhlášenou lokalitou pro pozorování ohrožených želv. Ty sem každoročně připlouvají naklást vajíčka do tmavě zbarveného písku. Na cestě ze San José budete mít několik zastávek. Krátce se projdete v národním parku Braulio Carrillo, můžete se zastavit na snídani v restauraci s motýlí zahradou a podniknout i exkurzi do Caño Blanco – banánové plantáže. Kolem poledne nasednete na člun, který vás zaveze do lodge – ubytování na kraji džungle. Následně navštívíte městečko Tortuguero a muzeum želv, kde se dozvíte více informací o jejich ekosystému. Návrat do lodge okolo 17:30. Zbytek dne máte volný program. Můžete si užít koupání v bazénu situovaného přímo v džungli. Během večera si můžete užít autentickou večeři.

5
NP Tortuguero / Arenal

Brzy ráno vyrazíte pozorovat probouzející se džungli. Vrátíte se na lodge okolo 9:00, kde pro Vás bude nachystána snídaně. Hned po snídani se vydáte k vulkánu Arenal, jedná se o stále činnou sopku. Páry stoupající z vulkánu budete moci bezpečně a pohodlně pozorovat z horkých lázní. Nocleh je pro Vás zajištěn v resortu v blízkosti vulkánu Arenal.

6
Arenal

Po snídani na Vás čeká úžasné dobrodružství. Vyrazíte na atrakci zvanou canopy – jedná se o lana napnutá mezi stromy, mezi kterými přejíždíte. Během výletu na Vás čeká procházka v Arenal river Canyon, 12 platform ve výšce až 80 metrů, přejezd nad údolím v závěsu na laně, který je dlouhý 350 metrů. Mimo zábavy si budete užívat i pozorování opic a různých druhů ptáků. Odpoledne přejedete do blízkosti aktivní sopky, kde budete moci shlédnout plyny, páry a když se zadaří i lávu, kterou sopka stále chrlí. Navečer se vrátíte zpět do resortu, kde je zajištěn nocleh.

7
Río Celeste

Dnes si můžete dát krátký trek (cca 7,5 km) pralesem po řece Río Celeste a jejím vodopádům. Má neuvěřitelně modrou barvu způsobenou minerálním povlakem na dně řeky v kombinaci s dopadajícím světlem slunečního záření. Po cestě uvidíte mnoho termálních pramenů a jezírek, je však důležité zůstat na stezce, abyste nenarušili jedinečný přírodní ekosystém. Po celou dobu můžete objevovat volně žijící zvířata.

8
Monteverde / Viento Fresco

Dnes po snídani navštívíte oblast zvanou Monteverde. Vaše cesta povede okolo jezera Arenal, odkud budete mít překrásný výhled na sopku, až do Viento Fresco. Dále spatříte pět vodopádů zasazených do panenské přírody Kostariky. Můžete se vydat na asi hodinovou procházku pralesem s krásnými výhledy na Nicoya Gulf, kopec San José a kopec Pelado. Dále Vás dnešní exkurze zavede až do Selvatura. V srdci deštných pralesů Monteverde se nachází zavěšené mosty napříč vegetací, po kterých se budete moci projít. Připravte se na dechberoucí zážitek. Nocleh zajištěn v hotelu.

9-11
Monteverde / Manuel Antonio

Po snídani vyrazíte na jižní pacifickou stranu Kostariky, kde strávíte krásné 3 dny na bělostných plážích Kostariky. Po nabytých dnech si můžete užít relax, šnorchlování a sluníčko na pláži. Můžete prozkoumat i krásný Národní park Manuel Antonio. Nocleh zajištěn v hotelu.

12
Manuel Antonio / San Jose

Váš pobyt na Kostarice se blíží ke konci. Dnes vracíte auto na letišti v San José a přelet dle Vaší letenky do Panama City. Z letiště transferem na hotel a odpočinek.

13
Panama City

Ráno po snídani se vydáte na celodenní prohlídku města s anglicky mluvícím průvodcem. Dozvíte se o historii města i kanálu, projdete se místními trhy, kde můžete nakoupit suvenýry. Poté návrat zpět do hotelu a nocleh.

14
Jungle Explorer Boat

Dnešní celodenní program po snídani Vás zavede do džungle. Budete vyzvednuti v historickém centru města a vydáte se kolem panamského kanálu do průplavu Culebra Cut směrem do národního parku Soberanía, jezera Gatun a řeky Chagres.  Návrat do Panama City a nocleh v hotelu.

15
Panama City

Poslední den máte volný k vlastnímu prozkoumávání města Panama City. Můžete nakoupit suvernýry či si zajistit další výlety, které Panama City nabízí, případně se vydat místními autobusy či taxíkem do městečka Portobello, které je zapsáno v UNESCO. Nocleh v hotelu.

16
Odlet do Evropy

Po snídani transfer na letiště a odlétáte zpět domů dle mezinárodních letenek.

MAPA ZÁJEZDU

2,12

San José

3

DokaCoffee, Poas Volcano, LaPaz Waterfall

4,5

NP Tortuguero

6,7,8

Arenal, Río Celeste, Monteverde

9-11

Manuel Antonio

13,14,15

Panama City, Jungle Explorer Boat

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní i lokální.
Auto
Pronájem automobilu 4×4 na Kostarice.
Ubytování
Noclehy v 3* hotelu.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Výlety dle programu
Nonstop asistenční služby v Kostarice
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Vstupné
Do národních parků (platí se na místě, cca 15-20 USD/os.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Náročnost tohoto zájezdu – mírná

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Krásné

Peru bylo nádherné, jeho lidi, krajina, kultura – a navíc to vše bylo umocněno našim přátelstvím, kamarádstvím, kdy z Ruzyně jsme odjeli jako klienti cestovky a zpět se vrátili jako velká rodina. Díky vám všem za to, že jsem tam mohl být s vámi a prožít neopakovatelných 19 dnů KRÁSY.

Honza Koláčný

Luděk a Marta V.

Velmi Vám děkuji za pomoc při zajišťování pro nás značně nestandardní dovolené. Byli jsme nad míru spokojeni, jak s programem, tak se zajištěnými službami. V tomto směru jsem byl příjemně překvapen s přesností a celkovým servisem z peruánské strany. Salkanteyi trek je úžasný, za tři dny, po odchodu z Molepaty byla pouze jedna usedlost, kterou jsme navštívili. Tak, jak průvodce uvádí, je to trek skutečně mimo civilizaci v divoké přírodě. Trek je však pečlivě zajištěn. Andean explorer je kapitola sama pro sebe, velká změna po Salkantayi. Navštívili jsme i Uros Islands a Tequille. Po zkušenosti mohu tuto destinaci jen doporučit, podobně jako Vaše služby. Přeji hezký den a doufám, že Vaše služby budeme moci do budoucna opět využít.

Luděk a Marta V.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×