Kostarika a Panama

Kostarika a Panama komfortněji

AJ průvodce
13 dní
od 91 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

 • navštívíte věhlasný vulkán Arenal

 • budete se koupat v termálních jezírkách

 • zažijete jedinečnou atmosféru deštného pralesa

 • navštívíte nejkrásnější pláže Atlantiku v NP Cahuita

 • uvidíte lenochody, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky a mnoho dalších v jejich přirozeném prostředí

 • svůj pobyt zakončíte relaxem na plážích v Panamě

POPIS ZÁJEZDU

Překrásná středoamerická země Kostarika vás nadchne vším, co zde poznáte a objevíte. Země rozkládající se od Pacifiku je Karibiku měří pouhých 200 km na šířku. Je to ráj na zemi, jak napovídá doslovný překlad názvu země Costa Rica neboli „bohaté pobřeží“. Naleznete zde slunce 365 dní v roce, snové pláže, exotickou přírodu a nespočet možností vašeho vyžití!

Navštívíte věhlasný vulkán Arenal, jeho termální koupele v jezírkách a lávová pole Arenalu. Národní Park Tortuguero s jeho vodními kanály a deštným pralesem s jedinečnou faunou a flórou nebo pláží plnou hvězdic. Národní park Cahuita se pyšní nekrásnějšími plážemi Atlantiku a zažijete nezapomenutelnou procházkou rajskou zahradou, kde spatříte na jednom místě neskutečné množství druhů nejrůznější fauny a flóry, opice, leguány, tropické motýly, ještěrky a mnoho dalších. Přejezd do Panamy na souostroví Bocas del Toro.

Destinace:

Vulkán Arenal, NP Tortuguero, NP Cahuita, Panama – Bocas del Toro.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Národní parky
Zvířata
Pláže
1
Přelet Evropa - Kostarika

Vítáme Vás v Kostarice! Jakmile přiletíte do Kostariky, náš řidič na vás bude čekat na letišti, přivítá vás a předá veškeré informace k vaší cestě, dá vám další informační materiály, mapky, kontakty na naši lokální asistenci, která vám bude k dispozici během celého vašeho pobytu 24 hodin denně. Pak budete zavezeni privátním autem do vašeho hotelu v hlavním městě San José.

 • Ubytování v hotelu Prezident 3* se snídaní, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.

Veškeré hotely navržené v celém programu budou potvrzeny před podpisem Cestovní smlouvy dle aktuální disponibility hotelů na poptávané datum.

2
Městečko La Fortuna a vulkán Arenal (S - snídaně)

Po snídani vás vyzvedne ve vašem hotelu shuttle a pojedete do vaší další destinace, do krásného městečka La Fortuna nad kterým se tyčí dosud aktivní vulkán Arenal. Vzdálenost ze San José do Arenalu trvá cca 3,5 hodiny jízdy. Odpoledne a večer se můžete těšit na relaxaci v Hot Springs Baldi, horké minerální prameny s množstvím bazénků s minerální vodou různé teploty, s překrásnou tropickou zahradou okolo. Z hotelu do Hot Springs Baldi můžete jít buď pěšky nebo taxíkem (cena přejezdu je cca 5 USD). Pěšky cesta k horkým pramenům trvá cca 40 min, mapka je k dispozici na recepci hotelu. Večer budete mít k dispozici otevřený bufet na večeři přímo v tropických zahradách horkých pramenů Baldi. (zahrnuto v ceně programu). Později večer návrat do hotelu dle vlastní volby pěšky nebo taxíkem.

 • Ubytování hotel Arenal Springs 3* nebo podobný, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada a bazén.
3
Závěsné mosty Arenalu s „chůzí v oblacích“ (S)

Tento den budete mít příležitost vidět opravdu zblízka tropickou džungli, a to z netradiční ptačí perspektivy díky závěsným mostům – úchvatná podívaná přes koruny stromů! Polodenní výlet. Fakultativně možnost „canopy walk“, neboli „zip-line“, 990 Kč/osoba. Lehce adrenalinová, nicméně nezapomenutelná a velice oblíbená aktivita. Předem se vám dostane veškerých bezpečnostních instrukcí, včetně zapůjčené výbavy a poté se již budete moci zhoupnout od jedné platformy k další a další. První dvě platformy jsou relativně blízko sebe, a ne moc vysoko, aby si člověk přivykl této „tarzaní“ senzaci, další platformy jsou výše a dále od sebe, ale to už si budete tuto aktivitu užívat a nebudete chtít, abyste se ocitli na konci. Během odpoledne doporučujeme návštěvu vodopádu La Fortuna, který se nachází přímo v městečku, dojdete k němu během 30 minut. Vodopád je vysoký celých 40 m.

 • Ubytování hotel Arenal Springs 3* nebo podobný, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada a bazén.
4
Národní Park Tortuguero (S, O - oběd, V - večeře)

Brzy ráno odjezd z Arenalu do Karibiku Kostariky, do Tortuguera, kterému se někdy přezdívá jako „Amazonie Kostariky“ díky svým deštným pralesů a tamní bohaté fauně a flóře. Cesta trvá necelé 4 hodiny a poté ještě téměř hodiny motorovým člunem do vaší lodge, jedné z nejlepších, které jsou v Tortugueru k dispozici. Již během cesty člunem z přístavu budete mít možnost pozorovat tamní jedinečné prostředí, tak rozdílné od zbytku Kostariky. Pobyt v Tortugueru je s plnou penzí a budete mít příležitost ochutnat ty nejlepší speciality kostarické kuchyně. Po příjezdu do lodge budete moci relaxovat v tropické zahradě u bazénu a večer se bude podávat výborná večeře.

 • Ubytování hotel Aninga Lodge 4* nebo Evergreen Lodge 3*, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada a bazén.
5
Trek deštným pralesem a odpolední plavba vodními kanály (S, O, V)

Tento den vás průvodce zavede na trek deštným pralese. Ocitnete se tváří v tvář zdejší džungli a budete mít nesčetně příležitostí setkat se se zvířaty jako opice, leguáni, lenochodi a nejrůznějšími druhy exotických ptáků. Na oběd se vrátíte do hotelu (zahrnut v ceně programu) a během odpoledne vyplujete na vodní tour po zdejších kanálech, objevíte zdejší různorodost fauny a flóry. V podvečer návrat do hotelu a večeře (zahrnutá v ceně programu).

 • Ubytování hotel Aninga Lodge 3* nebo Evergreen Lodge 3*, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada a bazén.
6
Národní Park Cahuita (S)

Brzy ráno vyrazíte z vaší lodge motorovým člunem zpět do přístavu Pavona a odsud dále na jih do NP Cahuita (200km, doba jízdy 3,5 hod).Cahuita je známá svými klidnými plážemi obklopenými tropickou džunglí s hustou vegetací. Najdete zde klidné zátoky s tyrkysovou vodou a ideálními podmínkami pro šnorchlování. Váš hotel se bude nacházet hned u Národního Parku Cahuita, který budete moci navštívit pěšky. Spatříte tam mnoho druhů zvířat, jako jsou tukani, lenochodi, nejrůznější druhy plazů, i leguány a z rostlin se zde nachází mnoho druhů orchidejí. V oblasti Cahuity vám doporučujeme návštěvu městečka Puerto Viejo, indiánské rezervace Bri Bri či okouzlujících pláží v Cocle, které jsou ideální k surfování. Relaxujte a užívejte karibskou atmosféru!

 • Ubytování v hotelu El Encanto 3* se snídaní, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a koupelnou, tropická zahrada s bazénem
7
Objevte Cahuitu a Puerto Viejo (S)

Tento den je ponechám pro vášindividuální výběr aktivit, kterých Cahuita nabízí skutečně mnoho. Doporučujeme navštívit „svatyni lenochodů“ či Aviario de Caribe, které se nachází v Puerto Viejo. Pláže Cahuity nabízení množství vodních aktivit, stejně tak lze zapůjčit kola nebo čtyřkolky. Hotel také disponuje mnoha možnostmi výletů a dostane se vám podrobných informací.

 • Ubytování v hotelu El Encanto 3* či podobná lodge, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
8
Přejezd do severní Panamy, souostroví Bocas del Toro (S)

Brzy ráno vás vyzvedne ve vašem hotelu turistický shuttle a pojedete na hranice mezi Kostarikou a Panamou. Při přechodu hranice je nutné zaplatit poplatek 12 USD. Na panamské straně budete již očekáváni naším řidičem, který vás zaveze do přístavu Almirante odkud odplouvají čluny na souostroví Bocas del Toro.  Vaše krásné ubytování Hotel Playa Tortuga Beach Resort se nachází na „hlavním“ a největším ostrově Isla Colón, kde se nachází i město Bocas Town. Vás hotel je vzdálen necelých 5 km od Bocas Town. Na souostroví Bocas del Toro najdete tu pravou karibskou atmosféru, výtečné ovocné koktejly a samozřejmě jedinečné mořské plody!

 • Ubytování v hotelu Playa Tortuga Beach Resort 3* či podobná lodge, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
9
Celodenní výlet a koupání v tyrkysovém moři (S, V)

Ráno po snídaní vyplujete na celodenní výlet lodí za největšími lákadly souostroví Bocas del Toro – zátoka delfínů, korálový ostrůvek, šnorchlování a plavání, objevování tamních hvězdic na překrásných plážích. Na lodi k dispozici nápoje v chladícím boxu, možnost zapůjčení výbavy na šnorchlování. Návrat do hotelu v podvečer na večeři (zahrnuto v ceně).

 • Ubytování v hotelu Playa Tortuga Beach Resort 3* či podobná lodge, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
10
Návrat ze severní Panamy zpět do Kostariky (S)

Ráno vás bude očekávat váš člun, zaveze vás do přístavu v Almirante a dále pojedete zpět do Cahuity, stejný proces při přechodu hranic mezi Panamou a Kostarikou.

 • Ubytování v hotelu El Encanto 3* či podobná lodge, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a koupelnou, tropická zahrada s bazénem.
11
Návrat do San José (S)

Dopoledne strávené na pláži a odpoledne transfer zpět do hlavního města San José (doba jízdy 4 hod). Večer v San José můžete strávit na hlavní třídě v jedné z vyhlášených restaurací.

 • Ubytování hotel Presidente 3* nebo podobný, dvoulůžkový pokoj s vlastním WC a koupelnou, tropická zahrada, bazén.
12
Odlet do Evropy
Dle vašeho letového řádu bude zajištěn transfer z hotelu na letiště.
13
Přílet do Prahy
Konec služeb.

MAPA ZÁJEZDU

1,10

San José

2,3

Vulkán Arenal

4,5

NP Tortuguero

6,7

NP Cahuita

8,9

Bocas del Toro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Ubytování
11x ubytování v hotelu kategorie 3* se snídaní.
Mezinárodní letenky
Strava
Dle itineráře.
Vstupy
Do míst dle itineráře.
Transfery
Dle itineráře.
Výlety dle programu
S anglickým průvodcem.
Doprava dle programu
Asistenční služba
24h asistence našeho lokálního zástupce po celou dobu zájezdu.
Pojištění CK proti úpadku
Vstupné do NP Tortuguero
17 USD/osoba se platí na místě.
Poplatek za pozemní přechod hranice s Panamou
12 USD/osoba tam, 4 USD/osoba zpět.
Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
4* hotely
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění
Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

 

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Kostarika - Daniela M.

Hodnocení klientky přímo ze zájezdu v Kostarice.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×