Peru

Napříč Jižní Amerikou

AJ průvodce
19 dní
od 131 040 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • tři země s těmi nejúchvatnějšími přírodními scenériemi

  • úžasná poušť Atacama na vlastní kůži

  • vše podstatné z kultury Inků

  • jezero Titicaca s původními obyvateli, kteří vám ukáží, jak žijí

  • Machu Picchu – div světa

  • Peru, Bolívie, Chile

POPIS ZÁJEZDU

Speciální okruh který kombinuje krásy oblíbených míst Peru a Bolívie a je završen v Chile. V Peru se vydáte po stopách civilizace Inků a navštívíte historické a přírodní skvosty této země a samozřejmě nevynecháte skvost nejdůležitější Machu Picchu. Odtud se vydáte přes bájné jezero Titicaca do Bolívie, kde Vás uchvátí tradiční způsob života místních obyvatel, který těžko najdete jinde v Jižní Americe. Navštívíte nejvýše položené hlavní město světa La Paz, vydáte se možná do nejúžasnější části celé jižní Ameriky – na jih Bolívie do pouští a solných plání, kde se Vám bude tajit dech. Tuto expedici završíte v Chile. Zde poznáte krásy pouště Atacama a život v hlavním městě Santiago. Tento zájezd nabízí vše co si od Peru, Bolívie a Chile můžete přát!

Destinace:

Peru – Lima, Cusco, Posvátné údolí, Machu Picchu, Bolívie – jezero Titicaca, Copacabana, La Paz, Tiwanaku, Uyuni, Chile – San Pedro, poušť Atacama, Santiago de Chile

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Města
Památky
Národní parky
Zvířata
1
Odlet z Vídně či Prahy

Odlet z Prahy či Vídně do Limy.

2
Lima

Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v centru Limy. Pokud Váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo jen odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

3
Cusco (s)

Ranní transfer na letiště, odkud Vás čeká krátký místní let (asi 1,5 hod) z Limy do Cusca. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme Vás na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, “skálu o 12 úhlech”, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu.

4
Posvátné údolí Inků (Sacred Valley) (s)

Dnes prozkoumáme posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíme poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo.

5
Machu Picchu (s)

Po brzké snídani nasedneme do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedete ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máme prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z nás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca. Možnost prodloužit pobyt o 1 noc v Machu Picchu (Aguas Calientes). Alternativně lze zařadit 4 denní trek vedoucí na Machu Picchu, namísto klasického výletu vlakem.

6
Cusco (s)

Dnes Vás čeká volný den, kdy můžete navštívit další historická místa ve městě či v okolí Cusca. Můžete projít bohaté trhy s místními produkty, uměním a suvenýry. Doporučujeme navštívit místní restaurace, kde můžete vyzkoušet místní jídlo a pití. V Cuscu můžete po setmění narazit na častý kulturní program, odehrávající se většinou na hlavním náměstí Plaza de Armas. Nocleh v hotelu.

7
Cusco – Puno (s)

Po snídani Vás odvezeme na komfortní autobus, který Vás vezme přes typickou krajinu Peru do města Puno, které je vstupní branou k jezeru Titicaca. Transfer do hotelu a nocleh v hotelu.

8
Jezero Titicaca – plovoucí ostrovy Uros a Taquile (s)

Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, kteří jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou Vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiler. Večer se vracíte lodí do hotelu v Puno. Možnost prodloužení o extra den a přenocování na ostrově u místní rodiny.

9
Puno – Copacabana– Sun Island (s)

Ráno cesta autobusem a lodí do městečka Copacabana, které již leží na bolívijské straně jezera.
Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne na autobusovém nádraží a dopraví do hotelu. Hned po obědě se vypravíte lodí na Ostrov Slunce, považovaný za kolébku civilizace Inků. Navštívíte chrám Pilkokaina Inca, zahrady, a po výstupu k vesničce Yumani se Vám naskytne skvostný výhled na jezero Titicaca a masivy Nevado Illampu a Cordillera Real de los Andes. Po návratu na hotel si můžete dát k večeři místní specialitu, delikátního pstruha z jezera Titicaca. Následuje nocleh.

10
Copacabana – La Paz (s)

Po snídani v hotelu Vás čeká dopolední prohlídka města. Copacabana je nejdůležitějším náboženským svatostánkem Bolívie, kde se každoročně vypravují tisíce poutníků. Navštívíte místní katedrálu v maurském slohu, kde je dřevěná socha místní Madonny Virgen de Copacabana a tak zvaná Capilla de Velas – arkádová hrobka, jejíž interiér osvětluje na tisíc svící. Zastavíte se i na řemeslném tržišti, kde si budete moci pořídit suvenýry. Poté toto město na břehu jezera Titicata opustíte a odpoledne se přesunete autobusem do La Paz, kde se ubytujete na hotelu.

11
Tiwanaku Tour (s, o)

Dnes po snídani je v programu tzv. Tiwanaku tour. Po snídani se vypravíte na archeologické naleziště Tiwanaku, kde budete obdivovat pozůstatky kultury Tiwanacota, která existovala ještě před dobou Inků. Archeologický komplex skrývá obří monolit Bennet, slavnou Bránu slunce (Puerta del Sol), kamennou plošinu Kalasasay či zbytky pyramidy Akapana. Navštívíte i místní muzeum a poté se odeberete zpět do La Paz k noclehu.

12
La Paz – Uyuni (s)

Další den je vyhrazen transferu. Poté co obdržíte přesné instrukce k cestě, budete mít příležitost cestovat místním autobusem do Oruro a odtud poté pokračovat vlakem do Uyuni, kde se opět ubytujete na hotelu. Tato část cesty je bez průvodce.

13
Solné pláně Uyuni – San Juan (s, o, v)

Dnes Vás po snídani čeká exkurze do vesnice Colchani, kde se těží a zpracovává sůl. Poté se přesunete na Rybí ostrov, který se zjevuje jako oáza uprostřed solné pouště. Rostou zde stovky gigantických kaktusů. Jsou to jediní zástupci flóry na tisíce kilometrů daleko. Tento 3-denní výlet přes poušť Atacama je pouze se španělsky mluvícím průvodcem. Tento den je v ceně zahrnutý i oběd a večeře, po které se ubytuje v lodgi.

14
San Juan – Huallajarar (s, o, v)

Tento den vyrazíte k Laguně Colorada. Cestou se budete kochat panoramatickými výhledy na pohoří Lípez, místní faunou a flórou, navštívíte i Siloli Dessert, poušť s roztodivnými skalnatými útvary, vytvořenými větrnou erozí. Dorazíte až k Národní rezervaci andské fauny Eduardo Avaroa. Jejím největším turistickým lákadlem je právě rudě zbarvená laguna Colorada, kde se houfují všechny tři druhy andských plameňáků. V ceně opět zahrnuta plná penze a večer následuje nocleh v lodgi.

15
Barevné laguny – San Pedro de Atacama (s, o)

Brzy ráno po snídani navštívíte pompézní gejzíry “Sol de Mañana”. Jedná se o jedny z nejvýše položených gejzírů na světě. Na rozloze zhruba dvou čtverečních kilometrů bublají pestrobarevná jezírka, občas vystřikují proudy vřící vody a celé okolí je nasyceno sirným zápachem. Zastavíte se u laguny Chalviri, s jejími horkými prameny, a v údolí Dali, poté budete pokračovat k smaragdově zbarvené Zelené laguně. Po návštěvě kostela San Cristóbal o obědě následuje přesun autobusem do San Pedra v Chile. Nocleh v motelu v kouzelné vesničce San Pedro de Atacama.

16
San Pedro – Calama – Santiago de Chile (s)

Po snídani Vás odvezeme do města Calama, kde Vás bude čekat let do hlavního města Chile, Santiaga. Po příletu Vás čeká transfer do hotelu. Nocleh v hotelu.

17
Santiago de Chile a Maipo Valley (s)

Ráno posnídáte a vydáte se na půldenní výlet do vinařského závodu v Maipo Valley. Exkurze zahrnuje i ochutnávku vín. Nechte se unášet příjemnou chutí a vůní chilských vín z podhůří And.
Odpolední program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je evropského původu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Po únavném dni se přesunete na hotel.

18
Santiago – odlet (s)

Po snídani Vás odvezeme na letiště, odkud se vracíte letecky do Evropy.

19
Přílet do Evropy

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Lima

3,6

Cusco

4

Posvátné údolí Inků

5

Machu Picchu

7

Puno

8

Jezero Titicaca

9

Copacabana

10,11,12

La Paz

13,14,15

Poušť Atacama

16,18

Santiago de Chile

17

Maipo Valley

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní a vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Dle itineráře.
Ubytování
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety dle programu
S anglicky a španělsky mluvícím průvodcem.
Průvodce
Služby anglicky a španělsky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Ubytování ve 4* hotelech
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Možnost prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×