Argentina

Ruta 40 aktivně

AJ průvodce
11 dní
od 84 915 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • aktivní odpočinek v zemi vína, tanga a přátelských lidí

  • poznávání města na kole

  • projížďka vinicemi na koních i adrenalinový zážitek sjezdu na zavěšeném laně

  • gurmánský zážitek v zemi, kde je maso není neslušné slovo

POPIS ZÁJEZDU

Argentinci ji nazývají RN-40 nebo prostě Ruta 40, nejdelší silnice v zemi, rozpínající se mezi Cabo Vírgenes, nejjižnějšího bodu argentinské pevniny, až po nejsevernější bod na bolívijské hranici, Ciénaga. Stejně jako Route 66 v USA, má silnice svůj vlastní étos – inspirativní písně, knihy, ale i problémy. Ovšem při návštěvě Argentiny je tím, co musíte vidět, stejně jako fotbalový zápas nebo argentinské tango. Vy tuto ikonickou silnici projedete ze Salty do Cafayate a při tom budete obdivovat úžasné přírodní scenérie nejrůznějších tvarů kamenů a nejen to. Oblast je vyhlášená pro svoji neopakovatelnou atmosféru rozlehlých plání s kaktusy, výhledy na zasněžené vrcholky hor, vysoko položené vinice i roztodivné skalní útvary.

Destinace:

Buenos Aires, Salta, Cafayate, Mendoza

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Památky
Města
Národní parky
1
Buenos Aires

Po příjezdu na mezinárodní letiště Ezeiza privátní transfer na hotel. Odpolední pěší prohlídka města – severní části – s návštěvou Febrero parku známého jako zelené plíce města. Přes Bílý most (White bridge) přes jezero se dostanete do Růžové zahrady Rosedal s více než 12 tisíci druhy růží a s Patio Andaluz, Zahradou básníků s bustami Dante Aligieriho, Jorge Luis Borgese, Antonia Machada, federico García Lorca a Alfonsina Storniho mezi dalšími. Budete pokračovat autem a uvidíte španělský památník, eko-park, muzeum dekorativního umění, národní knihovnu a muzeum výtvarných umění. V Recoletě, jedné z nejexkluzivnějších čtvrtí s elegantními kavárnami a restauracemi, navštívíte kostel Panny Marie z Pilar, možná nejstarší ve městě, a Severní hřbitov, kde jsou pohřbeny některé z nejvýznamnějších osobností národní historie, jako jsou jako Evita Perón.

2
Buenos Aires (s, v)

Dopolední vyjížďka na kolech – jižní oblast (doba trvání cca 5 hodin – 15 km). Ráno v 9,45 si vyzvednete kola a pokračujete prohlídkou města, která na kolech dodává tomuto způsobu poznávání města úplně jiný rozměr. Umožní vám přímější kontakt s místy, ke kterým nemají přístup větší vozidla, jako je auto nebo autobus. Tématem této prohlídky je historie Buenos Aires, takže navštívíte historickou oblast Mayského náměstí, obklopenou sídlem vlády (Government House), Metropolitní katedrálou a Cabildem, krásnou budovou z 18. století, kde vznikla první místní vláda. Projedete také kolem nejstarších čtvrtí ve městě, jako je tradiční San Telmo, s dlážděnými ulicemi a známým starožitným veletrhem, a do malebné oblasti La Boca, barevného světa, kde místní umělci ukazují své obrazy podél historické ulice Caminita. Pak jdete do Ekologické rezervace s 350 hektary, které spojují největší biologickou rozmanitost ve městě, a Puerto Madero, kdysi městský přístav a dnes místo jedné z jeho nejatraktivnějších procházek. Zde přejdete přes Woman´s Bridge, jediné umělecké dílo španělského architekta Santiaga de Calatravy v Latinské Americe

* Večer máte naplánovánu večeři na argentinský způsob. Nejen že se naučíte, jak vařit empanadas, ale také ochutnáte typická argentinská jídla a zároveň si užijete „úvod do argentinské idiosynkrazie“, lekce argentinských zvláštností a svérázných projevů místního obyvatelstva, a to zejména Porteña (=obyvatel přístavního města), s informacemi o významu určitých gest rukou, které porteños používají k vyjádření v každodenním životě. Tento zcela uvolněný rozhovor promění tento zážitek v cestu do místní kultury. Hlavní jídlo večera je 250g steak, který vám bude připraven dle vašich preferencí (informace máte z předešlého kurzu vaření) a pro vegetariány a celiaky máme také řešení.

3
Buenos Aires - Salta (s)

Soukromý transfer vás odveze na letiště Jorge Newberyho, odkud odlétáte do Salty, pak transfer na hotel. Čeká vás odpolední prohlídka města. Navštívíte hlavní turistické atrakce tohoto města, které bylo založeno v roce 1582 a stále si udržuje charakteristický hispánský kolorit, jež jej odlišuje od zbytku argentinských měst. Uvidíte spoustu koloniálních domů a kostelů, které jsou obklopeny okolními kopci. Prohlídka vás zavede na náměstí Julio čp 9, kde bylo město založeno, obklopené katedrálou, kde jsou obrazy Pána a Panny zázraků, patronů Salty a severního historického Cabilda, nejstarší koloniální budovy ve městě. Jen pár bloků odtud je impozantní kostel a muzeum San Francisco, které je známé svou terakotovou barvou a věží; a San Bernardo Convent, což je nejstarší náboženská budova v Saltě. Prohlídka pokračuje k památníku General Güemes, postavenému z kamene vytěženého ze stejnojmenného kopce, poté se dostanete na vrchol hory San Bernardo (1 454 m n. m.) a vychutnáte si několik panoramatických výhledů na město a údolí Lerma. Později prohlídka vede do letního sídla vesnice San Lorenzo, zasazené do rokle, která je Městskou přírodní rezervací, a její řemeslný trh, s typickými regionálními produkty a místními řemeslnými výrobky s certifikátem původu.

4
Salta - Cafayate (s, o)

Dnes vás čeká cesta ze Salty do Cafayate po slavné Rutě 40. Začínáte již brzy, v 6 hod. Přes údolí Lerma a Quebrada de los Laureles se dostanete do Quebrada de Escoipe až k Enchanted Valley, kde projíždíte podél Obispo Slope, křivolaké silnici, ze které se vám naskytnou impozantní výhledy na údolí. Na nejvyšším bodě silnice je slavný Piedra del Molino, žulový kámen záhadného původu v nadmořské výšce asi 3 400 m n. m. Pak přejedete národním parkem Los Cardones podél Recta del Tin-Tin, perfektně přímé silnice vytvořené v nadmořské výšce 3 000 m n.m., podél které je možné pozorovat zelené a žluté kaktusy. Několik kilometrů před příjezdem do Cachi již můžete vidět impozantní okolní hory, jako je Nevado de Cachi. Po Ruta 40 směřujete dále na jih podél řeky Calchaquí projíždíte městečky s vlastním kouzlem, jako jsou Seclantás, Molinos a Angastaco, zasazenými do hornaté krajiny. Poté se dostanete na jednu z nejpřitažlivějších turistických atrakcí na této symbolické trase: tzv. Arrows Ravine (šipkové rokle), která je tvořena řadou klínovitých a šikmých skalních útvarů, které vytváří úzké rokliny se stěnami až 20 metrů na výšku, jako jsou například Ventisquero Pass a Arrow Pass. Po průjezdu San Carlosem a Animanou přijíždíte do Cafayate, kolébky vína Torrontés, kde trasu obklopují vinice vysázené ve vysoké nadmořské výšce.

5
Cafayate – Salta (s)

Dopoledne máte volno na procházku po městě Cafayate, můžete navštívit některou z jeho turistických atrakcí, jako je Muzeum vinné révy a vína nebo jeho malebné hlavní náměstí. Je také možné navštívit některá z vinařství, která z tohoto regionu udělala oceňovanou vinařskou oblast.

* Odpoledne výlet do Quebrada de Cafayate. Odjíždíte z Cafayate zpět do Salty, užijte si ohromující výhledy podél Quebrada del Río Las Conchas, přírodní památky UNESCO. Jeho barevné kopce jsou tvořeny spoustou zvláštních načervenalých skalních útvarů erodovaných deštěm a větrem. Takzvané Ďáblova rokle a Amfiteátr, jehož název odkazuje na jeho neuvěřitelnou přírodní akustiku, jsou jen některé z nich. Dalšími jsou útvary zvané ropucha, mnich, obelisk a hrady. Pohledy na tyto formace při západu slunce jsou jedněmi z nejúžasnějších v severozápadním regionu.

6
Salta (s, o)

Dnes rafting a lanová dráha na řece Juramento! S dalekým severem se rozloučíte těmito dvěma perfektními aktivitami. Rafting začíná instrukcemi, jak se bezpečně chovat na raftu, poté dostanete potřebné vybavení a teď už jen se spustit na řeku. Budete přejíždět říční peřeje orámované impozantní krajinou řeky Juramento. Tato krajina se tvořila před 65 miliony lety! Sjíždění řeky začíná v základním táboře a končí 12 km dolů po řece v Paraje Los Lapachos (náročnost mírná, trvání 2 hod).

Váš zážitek začíná instrukcemi o funkci a správném používání vybavení, abyste se při tomto zážitku cítili bezpečně. Vyškolený průvodce vás dovede za 20 min na kopec, kde se dostanete až na první nástupiště. Tam začíná jízda dolů po ocelových lanech. První lano umožňuje vyzkoušet techniku ​​a důvěřovat zařízení. Nejvyšší lano je 200 metrů nad hladinou řeky a má různé délky, až 600 metrů, což vám umožňuje fičet rychlostí až 35 km/h a užívat si neuvěřitelný pocit létání! Poslední lano vás zavede zpět na základnu (Okruh se skládá ze 4 lanových drah, obtížnost je střední a trvání cca 1 a půl hodiny)

7
Salta – Mendoza (s)

Dnes je ve znamení přesunu, dovezeme vás na letiště, odkud letíte do Mendozy, z letiště vás opět bezpečně dopravíme na hotel.

8
Mendoza (s, o)

Cyklistika je jedním z nejzábavnějších způsobů, jak prozkoumat toto město s teplým, suchým a příjemným podnebím. Nachází se na úpatí pohoří And, Mendoza je bránou do nejatraktivnějších přírodních oblastí v regionu. Díky svým optimálním povětrnostním podmínkám se stala hlavním producentem vína v regionu. Cykloturistika po městě a jeho okolí nabízí panoramatické výhledy na hory, zasněžené vrcholky a jeho údolí jsou vskutku tím pravým útočištěm pro nejslavnější vinice země. Na kole spolu s odborným průvodcem městem projedete cca 22 km, abyste objevili některé z hlavních místních zajímavostí. Navštívíte park General San Martín, který je obklopen hustou vegetací na celkové ploše 370 ha a je označován jako plíce města. Vejdete do jeho impozantních bran, projedete kolem Marlyiných koní, Růžové zahrady a jezera, dostanete se až k Cerro de la Gloria, abyste uviděli Památník armády osvobození a fotografovali panoramatické fotografie. Sjezd do údolí je docela dobrodružství! Ocenění? Oběd v místní restauraci.

9
Mendoza (s, o)

Degustace vín a jízda na koni ve vinicích Luján de Cuyo. Vinice budete objevovat z koňského hřbetu za doprovodu průvodců, skutečných odborníků v regionu. Perdriel, oblast, která dává nejlepší Malbec na světě, je pouhých 10 minut od města na jižním břehu řeky Mendoza. Je to jeden z vinařských regionů s bohatou historií, je rodištěm klasických argentinských vín, s vinicemi a vinařstvími po staletí. Tyto vinice jsou položeny v nejvyšších oblastech Luján de Cuyo, která díky kvalitě svých vín má certifikované označení původu. Prohlídka začíná návštěvou vinařství Matervini v srdci podhůří And. Toto je podnik založený roku 2008 pány Santiaga Achávalho a Roberta Cipressa, který ukazuje, jak hrozny z různých tratí vycházející ze stejné odrůdy dosahují zcela odlišného charakteru. Podíváte se do vinice, sklepa i místnosti, kde se víno vyrábí. Poté se účastníte ochutnávky na terase s vyhlídkou, které vám umožní vychutnat si sklenku vína s výhledem na hory. Poté prohlídka pokračuje do vinařství Renacer, které je určeno k produkci špičkových vín, s 30 hektary vinic osázených Malbecem, z nichž některé jsou starší 50 let. Zde Malbec dosáhl svého maximálního výrazu. Vinařství bylo oceněno za svou architekturu i krajinu. Teď přichází na řadu jízda na koni přes vinice, užívejte si přírodní vůně, výhledy na okolní hory a celkový relax v krajině. (Obtížnost nízká, trvání hodina a půl). Den na vinici ukončíte obědem spojeným s jeho vynikajícími víny!

10
Mendoza – Buenos Aires (s)

Transfer na letiště v Buenos Aires a odlet do Evropy.

11
Návrat do Evropy

MAPA ZÁJEZDU

1,2,3

Buenos Aires

4,6

Salta

5

Cafayate

7,8,9,10

Mendoza

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenky, vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Ve 3* hotelech – pokoj s privátní koupelnou a se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu s místním anglicky mluvícím průvodcem.
Nonstop asistenční služby v Argentině
Pojištění CK proti úpadku
Vstupné do národních parků
Platí se na místě.
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava a výlety nezahrnuté v itineráři
Buenos Aires City Tax
Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
Ubytování
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* a 5* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Pro vnitrostátní lety jsou povolena zavazadla do 15 kg

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×