Ekvádor A Galapágy

Self drive Ekvádor

Individuální
17 dní
od 88 540 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • nej lokality Ekvádoru

  • cestování komfortním Suzuki Grand Vitara

  • podrobný plán/manuál cesty na míru

  • množství národních parků a zajímavých míst

  • flexibilita celé dovolené a vaší trasy v Ekvádoru

POPIS ZÁJEZDU

Chcete se vydat za dobrodružstvím v překrásné zemi, a nechcete být svazováni pevně naplánovaným itinerářem cestovní kanceláře? Milujete přírodu a chcete poznat kus krásné země? Potom je selfdrive Ekvádor určený přesně pro vás! Pečlivě sestavený program zájezdu vás provede všemi nejznámějšími místy Ekvádoru, od hlavního města Quita, přes národní parky a pláže na pobřeží, andskou vesničku Cuenca zapsanou na seznamu světového dědictví Unesco. K tomu vám připravíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování.

Destinace:

Quito, Otavalo, NP Cotopaxi, Banos, Cuenca, Santa Elena, Puerto Lopez, Pedernales.

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Národní parky
Města
Památky
Pláže
Zvířata
1
Quito

Přílet do Quita, vyzvednutí auta a odjezd do Otavala.

2
Otavalo (s)

Otavalo je vyhlášené svými trhy s uměním,  které jsou považovány za největší v Jižní Americe a a místní kulturou Otavalo. V okolí jsou na známých místech typické vesničky a kostelíky Ekvádoru. Nevynecháte ani překrásné jezero Cuicocha. Po hraně kráteru je možno (skoro) celé jezero obejít. Po cestě se vám budou otevírat nádherné výhledy na jezero a jeho dva ostrovy. A nebo se po jezeře můžete projet na loďce.

3
Otavalo - Quito (s)

Na cestě zpět do Quita se zastavíte v Cochasquí, největším a nejdůležitějším archeologickém nalezišti předkolumbijského a předinckého období. V komplexu je několik muzeí a botanická zahrada. Z výšky asi 4 tis. m n.m na vás bude shlížet sopka Mojanda.

4
Quito (s)

Dnes si můžete prohlédnout město a jeho historické centrum, které je postaveno v koloniálním stylu a je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Poté se vydáte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. V okolí uvidíte několik sopek, to vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring.

5
Quito - NP Cotopaxi (s)

Celodenní výlet k nejvyšší aktivní sopce světa Cotopaxi a jejího národního parku, který je vyhlášený svou přírodní krásou. Opravdu pěkný zážitek. Pokračujete ve své cestě do Lassa.

6
Quilotoa (s)

Dnes máte naplánovánu cestu k laguně Quilotoa, která se nachází v kráteru sopky stejného jména. Celá laguna hraje tyrkysovými, modrozelenými barvami a lze ji celou obejít. Ubytování máte zajištěno v andském městečku Chugchilan.

7
Chugchilan - Banos (s)

Z Chugchilanu se vydáte dále na jih, do Banos, hlavního města adrenalinových aktivit. Neváhejte, a využijte z nesčetné nabídky tohoto kouzelného místa nějakou aktivitu, jako je rafting, canyoning, paragliding nebo bungee jumping. Můžete se svézt na koni, na kole nebo vylézt na sopku. Ta je ovšem již od roku 1999 aktivní, a proto je třeba zjistit si předem situaci. Když budete mít štěstí, vyfotíte si sopku chrlící lávu. Noc máte zajištěnu v Banos.

8
Banos (s)

Pokud jste včera vše nestihli, máte ještě dnešek. Město nabízí, jak jeho název napovídá, také termální prameny a možnost odpočinku. Nezdráhejte se toho využít.

9
Banos - Alausi (s)

Po vydatném odpočinku nebo naopak adrenalinem nabitém pobytu v Banos vás čeká Riobamba a Alausi. Nad městečkem Rio Bamba se tyčí nejvyšší hora Ekvádoru – vulkán Chimborazo. Vy ovšem pokračujete až do Alausi, kde máte zajištěn nocleh.

10
Alausi - Cuenca (s)

Dnes je na programu nejvýznamnější ekvádorská incká památka a projížďka vlakem po trase Nariz del Diablo (Ďáblův nos). Pokračujete na jih do archeologické oblasti Inga Pirca. Navštívíte areál Inga Pirca a na závěr dnešního dne se přesunete do města Cuenca. Nocleh v hotelu.

11
Cuenca (s)

Dnes zůstáváte ve městě Cuenca, které je známé jedinečnou koloniální architekturou, slavnou katedrálou, klášterem a květinami zarostlými náměstími.

12
Cuenca - Santa Elena (s)

Z Cuency se vydáte do NP Cajas, doporučujeme trek po jednom z nejúžasnějších národních parků Ekvádoru. Cesta na pobřeží a nocleh v Santa Eleně v blízkosti bělostných pláží, vám budiž odměnou. Santa Elena se nadto považuje za místo nejdůležitějšího a nejlépe zdokumentovaného archeologického naleziště v zemi.

13
Santa Elena - Puerto Lopez (s)

Přejezd po pobřeží ze Santa Elena do rybářské vesnice Puerto Lopez. Nezapomeňte ochutnat místní speciality z mořských plodů, jsou vyhlášené. V blízkosti se nachází také nejkrásnější pláž Ekvádoru, známá Los Frailes Beach.

14
Puerto Lopez - Pedernales (s)

Dnes máte zajištěn výlet na velryby na ostrov Isla de La Plata, nazývaného jako „malé Galapágy“. Procházka po ostrově s pozorováním vzácných ptačích druhů. Možnost koupání nebo šnorchlování. Následně přejezd do dalšího pobřežního města, Pedernales, kde máte zajištěn i nocleh.

15
Pedernales - Quito (s)

Pomalu se blíží váš návrat, pokochejte se ještě naposledy pohledem na vody Pacifiku, než se odeberete zpět do vnitrozemí a následně do Evropy.

16
Quito (s)

Vrácení auta a odlet dle mezinárodních letenek.

17
Přílet do Evropy

Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,3,4,16

Quito

2

Otavalo

5

NP Cotopaxi

6

Quilotoa

7

Chugchilan

8

Banos

10,11,12

Cuenca

13

Puerto Lopez

15

Pedernales

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenky
Pronájem auta
Na 16 dnů, typ Suzuki Grand Vitara, Nissan X Trail, Kia Sportage.
Ubytování
V hotelech 3* se snídaní.
Vláček Nariz del Diablo
Výlet
Lodí na velryby na Isla de La Plata.
Nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Pojištění auta a osobní pojištění
Dle rozsahu zašleme nabídku zvlášť.
Palivo
Vstupy
Platí se v hotovosti na místě
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Aktivity v lokalitách
Loďka v Cuicocha, kola Baňos.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě vybraného termínu, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Plavba po Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Známé osobnosti

Galapágy byly úžasné, velká spokojenost s dovolenou, takže jestliže opět pojedem do dálek, tak s Vámi.

Aleš Háma

Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×