Ekvádor A Galapágy

Za krásami Ekvádoru

AJ průvodce
14 dní
od 105 790 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte největší historické centrum jižní Ameriky – Quito

  • dostanete se do samotného středu světa, v jednom okamžiku se můžete rozkročit a ocitnete na obou polokoulích zároveň, a to se neochodí!

  • po celou dobu je Vám k dispozici česká asistenční linka v Ekvádoru

  • projdete se úžasnou a divokou džunglí v Amazonii

  • na Galapágách uvidíte vše, co tato perla jižní Ameriky může nabídnout, od obřích želv přes kolonie leguánů, tučňáků a lachtanů

  • projedete se lodí, můžete se ponořit do vod a při šnorchlování být těmto vodním živočichům ještě blíže

  • připravili jsme tuto ekonomickou verzi zájezdu tak, abyste si mohli vychutnat všechny aktivity za rozumnou cenu

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd Za krásami Ekvádoru je ekonomickou verzí jedinečné výpravy do Ekvádoru a na Galapágy. Během jedné cesty zažijete atmosféru džungle v Amazonii, poznáte historické hlavní město Quito a obdivované ostrovy Galapágy. Základna v Amazonii leží téměř na rovníku a nabízí tropický deštný prales a divokou přírodu. Quito je krásné město ležící téměř na úpatí sopky, s výtečným historickým centrem v koloniálním stylu. Jedním z hlavních bodů bude pobyt na Galapágách, kde najdete faunu a flóru, která se nepodobá žádnému místu na světě. Některé zvířecí druhy jsou jedinými svého druhu a žijí pouze zde. Okouzlí Vás přístup a chování obřích želv, lachtanů a dalších zvířat, která vůbec nemají strach z lidí, a tak je můžete pozorovat z několika centimetrů.

Destinace:

Quito, Otavalo, Quilotoa, Amazonie – Cuyabeno, Galapágy

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Odlet

Odlet z Prahy či Vídně do Quita. Po příletu Vás přivítá anglicky hovořící řidič v hlavním městě Ekvádoru a převeze  Vás do hotelu, který je umístěn v centru Quita. Zbytek dne máte na odpočinek po dlouhé cestě. Noclehy ve standardních 3* hotelech se snídaní.

2
Quito (s)

Dnes Vás čeká prohlídka města a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálním stylu, je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Poté se vydáte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikát o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, to Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Nocleh v hotelu.

3
Otavalo (s)

Celodenní výlet s anglickým průvodcem na vyhlášené trhy s uměním a místní kulturou Otavalo, které jsou považovány za největší v Jižní Americe! Po cestě jsou naplánovány zastávky na známých místech v okolí, typické vesničky a kostelíky Ekvádoru. Nocleh v hotelu.

4
Quilotoa (s)

Celodenní exkurze k laguně Quilotoa v rezervaci Ilinizas – nádherná laguna s možností sestupu a výstupu ke kráteru (případně s pomocí muly). Večerní návrat do hotelu, kde si vyzvednete zavazadla. Následuje noční transfer minibusem do oblasti Lago Agria.

5
Amazonie - Lago Agrio (o, v)

Ranní příjezd do Lago Agrio. Průvodce Vás doprovodí do rezervace Cuyabeno v Amazonii. Poplujete na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci a také místo, kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

6
Amazonie - Cuyabeno Reserve (s, o, v)

Díky částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

7
Amazonie - Cuyabeno Reserve (s, o, v)

Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jiné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

8
Lago Agrio - Quito (s)

Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio. Dnešek je ve znamení transferu. Přesunete se minibusem zpět do Quita, kde je zajištěn nocleh.

9
Galapágy (s)

Ráno budete odvezeni na letiště pro krátký let na Galapágy. Po příletu na Baltru, musí každý pasažér zaplatit poplatek za vstup do národního parku Galapágy USD 110. Následuje transfer do Puerta Ayora a prohlídka oblasti Las Grietas. Většina návštěvníků přijíždí na Galapágy obdivovat přírodní krásy. Nocleh v hotelu.

10
Galapágy (s)

Dnes navštívíte slavný Muro de Las Lagrimas – zeď z obřích lávových kamenů, stavěná vězni a trestanci, dříve označována jako trestanecká kolonie, vše s anglickým průvodcem. Projdete také stezku plnou přírody a historie a dozvíte se více o chovu a rozmnožování želv. Budete mít šanci pozorovat kolonie leguánů, tučňáky a lachtany. Nocleh v hotelu.

11
Galapágy (s, o)

Celodenní výlet na jeden z okolních ostrovů (Bartolome, Santa Fe, Plazas nebo North Seymour). Plavba lodí zahrnuje i oběd. Čeká na Vás exkurze po ostrově a šnorchlování. V odpoledních hodinách následuje návrat do Puerta Ayora. Nocleh v hotelu.

12
Galapágy - odlet (s)

Po snídani Vás čeká odvoz na letiště a let zpět do Guayaquil. Po příletu Vás bude čekat průvodce, který Vás doprovodí na hotel. Volný zbytek dne. Nocleh v hotelu.

13
Guayaquil - odlet (s)

Dnes je na programu transfer na letiště v Guayaquil. Poté pokračujete v cestě dle Vašich mezinárodních letenek.

14
Přílet

Přílet do Prahy či Vídně. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2,8

Quito

3

Otavalo

4

Quilotoa

5,6,7

Cuyabeno Reserve, Amazonie

9,10,11,12

Galapágy

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenku a vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Program na Galapágách
Dle itineráře s anglicky mluvícím průvodcem.
Program s plnou penzí v Amazonii
S anglicky mluvícím průvodcem.
Ubytování
Ve standardních motelech se skvělým servisem a privátním soc. zařízením.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Průvodce
Služby anglicky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Poplatky
Za vstup do NP na Galapágy - 100 USD a turistickou kartu INGALA - 20 USD.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Ubytování
Vylepšení na 4* hotely.
Příplatek za samostatně cestující osobu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě vybraného termínu, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Pro vnitrostátní lety jsou povolena zavazadla do 15 kg.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Plavba po Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Známé osobnosti

Galapágy byly úžasné, velká spokojenost s dovolenou, takže jestliže opět pojedem do dálek, tak s Vámi.

Aleš Háma

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×