Bolívie

To nejlepší z Bolívie

AJ průvodce
15 dní
od 93 640 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • neobyčejné a nejvýše položené hl. město světa La Paz a čarodějnický trh

  • setkáte se zblízka s odkazem starobylých civilizací, památky UNESCO

  • opravdu tradiční kultura a ještě původní Latinská Amerika

  • krásné procházky v unikátních přírodních scenériích

  • unikátní solná poušť Salar de Uyuni

  • nejsušší poušť světa Atacama, perla Jižní Ameriky

  • město stříbra Potosí

  • zájezd může být upraven na míru

POPIS ZÁJEZDU

To nejhezčí z celé Bolívie v tomto 15 denním balíčku, mystický ostrov slunce s původními obyvateli a životem, La Paz a neuvěřitelné scenérie v solných pláních a pouštích. Divoká a krásná příroda, autentická atmosféra, hrdí indiáni nosící tak barevná ponča, až oči přecházejí. To vše je Bolívie. Během tohoto zájezdu se vypravíte jak za kulturními, tak i přírodními zajímavostmi a nic z toho, co je třeba vidět, nevynecháte.

Destinace:

La Paz, Copacabana, Sun Island, Santa Cruz, Uyuni, Potosí, solné pláně, Sucre, poušť Atacama, Laguna Colorada

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
1
Odlet

Odlet z Prahy/Vídně. Přílet večer prvního dne, nebo druhý den ráno.

2
Přílet do Bolívie (s)

Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne a dopraví do hotelu. Po cestě do hotelu můžete začít obdivovat krásu tohoto města. Volné odpoledne můžete využít k relaxaci, či objevování města na vlastní pěst.

3
La Paz (s)

Tour zaměřená na poznávání La Paz, jež má mnohonárodnostní a bohatý kulturní charakter. V ulici Los Andes budete obdivovat řemeslníky vyrábějící tradiční oděvy a veselé kostýmy. Procházka čarodějnickým trhem Vás seznámí s mystickými rituály, vesmírným viděním a dalším. Navštívíte také kostel San Francisco, historické dědictví náměstí Plaza Murillo. Později se vydáte do skanzenu a dozvíte se o kultuře Tiwanaku. Následuje procházka v oblastech Obrajes, Calacoto a La Florida. Nocleh v La Paz.

4
La Paz – Copacabana – Sun Island (s)

Výlet začíná vyzvednutím v 7:00 od hotelu směr Copacabana. Prohlídka začína v La Paz – 3640 m.n.m. a pokračuje po obří náhorní plošině k jezeru Titicaca. Uvidíte také zemědělské terasy typické za dob Chiripa, Tiwanaku a Inca civilizace. Z Copacabany plavba k jižní části Sun Island. Navštívíte chrám Pilkocaina, projdete se po kopcích a schodech dávných Inků a budete se kochat výhledem na pohoří And. Návrat do Copacabany.

5
La Paz – Copacabana – Sun Island (s)

Pátý den Vás čeká objevování Copacabany, tamních uliček, renesančního kostela, rukodělných obchodů, trhů s nejrůznějším zbožím a mnoho dalšího. Možnost volitelného výletu do Kalvárie. V odpoledních hodinách návrat do La Paz a nocleh.

6
Santa Cruz (s)

Dnes Vás čeká transfer na letiště, kde následuje let z La Paz do Santa Cruz. Po příletu transfer na hotel, kde je zajištěn nocleh.

7
Santa Cruz – Samaipata (s)

Celodenní výlet do Samaipata. Malebné koloniální městečko, jehož hlavním lákadlem je Inca Fortress (El Fuerte).  Po cestě zastavíte i u vodopádů Cuevas s průzračnou vodou. Nocleh zajištěn v Santa Cruz.

8
Sucre (s)

Ranní transfer z hotelu na letiště. Let ze Santa Cruz do Sucre. Po příletu následuje prohlídka města. Navštívíte hlavní muzea, kde se můžete obohatit o poznatky z historie, etnografie, folklóru, architektury a další. Nocleh zajištěn v Sucre.

9
Potosí (s)

Ranní transfer na autobusové nádraží a přesun do Potosí. Po příjezdu Vás průvodce zaveze do hotelu. Půldenní poznávací výlet městem. Návštěva Mint, Cobija Arch, San Lorenzo Church, Central Market, kostel La Merced, Compadina de Jesús Tower. Nocleh zajištěn v Potosí.

10
Uyuni (s)

Dnešek je ve znamení transferu. Cesta autobusem z Potosí do Uyuni (cesta trvá 7 hodin, během cesty není přítomen průvodce). Po příjezdu do Uyuni Vás vyzvedne průvodce a doprovodí Vás do hotelu, kde je zajištěn nocleh.

11
Uyuni solné pláně (s, o, v)

Dnes odjezd v 11:00 od hotelu, návštěva městečka Colchani, kde můžete vidět manuální zpracování soli. Poté zamíříte na solné jezero, kde se dozvíte víc o zpracování soli, navštívíte hotel vyrobený ze soli a rybí ostrov s mnoha kaktusy. Nocleh je zajištěn v lodgi.

12
Uyuni solné pláně (s, o, v)

Dnes vyrazíte k Laguně Colorada. Cestou se budete kochat panoramatickými výhledy na poušť obklopenou vulkány, místní faunou a flórou, navštívíte i Siloli Desert, poušť s roztodivnými skalnatými útvary, vytvořenými větrnou erozí. Dorazíte až k Národní rezervaci Eduardo Avaora. Jejím největším turistickým lákadlem je právě rudě zbarvená laguna Colorada, kde se houfují všechny tři druhy andských plameňáků. V ceně zahrnuta plná penze a večer následuje nocleh v lodgi.

13
Uyuni solné pláně (s, o)

Brzy ráno po snídani navštívíte pompézní gejzíry “Sol de Mañana”. Jedná se o jedny z nejvýše položených gejzírů na světě. Na rozloze zhruba dvou čtverečních kilometrů bublají pestrobarevná jezírka, občas vystřikují proudy vřící vody a celé okolí je nasyceno sirným zápachem. Zastavíte se u laguny Chalviri, s jejími horkými prameny a v údolí Dali, poté budete pokračovat ke smaragdově zbarvené Zelené laguně. Po obědě následuje přesun autobusem zpět do Uyuni. Poté přesednete na noční autobus do La Paz.

14
La Paz (s)

Po snídani vás čeká transfer na letiště a odlet domů.

15
Návrat do Evropy

Přílet zpět do Evropy.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5,14

La Paz - Copacabana - Sun Island

6,7

Santa Cruz

8

Sucre

9

Potosí

10,11,12,13

Salar de Uyuni

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Zpáteční mezinárodní letenka
Lokální letenky
Dle itineráře.
Jízdenky
Autobusové a vlakové jízdenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Noclehy v 3* hotelech/lodžích se snídaní.
snídaně, obědy, večeře
Dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu s anglicky mluvícím průvodcem.
Nonstop asistenční služby v Bolívii
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Vstupné do rezervace Eduardo Avara
25 USD
Vstup na ostrov Inkawasi
5 USD
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Ubytování ve 4* hotelech se snídaní
Zajistíme na přání.
Fakultativní výlety
Sjíždění na horských kolech z La Cumbre (13 hod) s průvodcem; Výlet do Soul's Valley a Palpa Canyon; Folklorní bolivijská show s večeří; Celodenní prohlídka města La Paz a Moon Valley.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m)

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Doporučujeme!

Konečně se dostáváme k tomu Vám napsat, jelikož jsme měli jsme trošku napilno po návratu z dovolené 🙂 Dovolená byla nádherná a proběhla absolutně bez potíží, organizace byla prostě skvělá.

Velice Vám tímto děkujeme za vydatnou pomoc , pomoc při které byl každý den plný nevšedních zážitků, na které nejde zapomenout. Věříme, že pokud bysme v budoucnu plánovali něco podobného, můžeme se na Vás opět obrátit. Mějte se hezky, přejeme Vám mnoho spokojených klientů.

Petr a Jana K.

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×