Bolívie

Perly Bolívie s ČP

CZ průvodce
16 dní
66 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte méně známá místa a opravdové perly Bolívie

  • po celou dobu budete doprovázeni českým průvodcem, pro kterého je Bolívie druhým domovem

  • uvidíte ty nejspektakulárnější pohledy na solné pouště a barevná jezera

  • zažijete historická místa a setkáte se zblízka s místní kulturou i obyvateli

  • a k tomu všemu ještě výlet do Amazonie, doprostřed pralesa, za těmi nejzvláštnějšími zvířaty, co znáte jenom ze ZOO

POPIS ZÁJEZDU

Zájezd s českým průvodcem připravený pro ty, které lákají ještě téměř neobjevené krásy Bolívie. Zaměřeno na méně známá místa a destinace, kde moc turistů nepotkáte, sestavený naším krajanem, který v Bolívii dlouhodobě žije a který rovněž bude Vaším průvodcem na tomto zájezdu. Opravdová perla našich zájezdů s českým průvodcem!

Destinace:

La Paz, Copacabana Island, Salar de Uyuni, Laguna de Colores, Reserva Eduardo Avaroa, Potosí, Sucre, Tiwanaku, Madidi NP, San Miguel del Bala

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Unesco
Zvířata
1
Odlet

Odlet z Prahy/Vídně. Přílet večer prvního dne, nebo druhý den ráno.

2
Přílet do Bolívie

Na letišti Vás přivítá náš průvodce a odveze Vás do hotelu, po cestě malá ochutnávka města. Ubytování na hotelu.

3
La Paz- Copacabana- Isla del Sol (s, o, v)

Ráno Vás vyzvedneme v hotelu a pojedeme na Copacabanu, po cestě zastavíme v Tiquina v části Lago Mayor a Menor, kde nastoupíme na loď (15 min) a přejedeme na druhou stranu. Na Copacabana nás čeká oběd a poté procházka po Pilkokaina, paláci Inka do Yumani, svaté schody Inků. Návrat do hotelu, kde můžeme sledovat západ slunce. Ubytování v hotelu.

4
Isla del Sol- Copacabana- La Paz (s)

Po snídani bude návštěva lokálních tržišť a baziliky v Copacabana s černou madonou, která je ochránkyní Bolivijců a Peruánců. Transfer do La Paz. Ubytování v hotelu.

5
La Paz (s)

Vyzvedneme Vás v hotelu a navštívíme Plaza Murillo, to je nultý bolivijský kilometr, kde budeme moci vidět Kongres, Palacio Quemado a Katedrálu, poté vystoupíme na nejvyšší rozhlednu ve městě Killi Killi, budeme pokračovat na zónu Sur, projedeme při tom celé město až dorazíme do Valle de la Luna. Zelenou a žlutou lanovkou dorazíme do zóny Sopocachi, kde uvidíme kontrasty města a budeme pokračovat na Mercado de las Brujas. Volné odpoledne a ubytování v hotelu.

6
Salar de Uyuni (s, o, v)

Vyzvedneme Vás v hotelu a přepravíme do Uyuni (autobus nebo letadlo, dle domluvy). Nejprve navštívíme Cementerio de Trenes, umělecké centrum Colchani, hotel ze soli Playa Blanca, Isla Pescado. Po bědě procházka po Valle de Cactus a budeme pokračovat do San Juan. Ubytování v hotelu.

7
Laguna de Colores (s, o, v)

Během tohoto dne navštívíme rozhlednu Volcán Ollague a nádherné barevné laguny Blanca, Kaňapa, Ramadita, Hedionda a také strom z kamene. Ubytování v hotelu.

8
Reserva Eduardo Avaroa (s, o)

Gejzíry nám rozjasní úsvit a přivedou nás k termálním vodám Challviri, poušti Dalí a nádherné Laguna Verde s vulkánem Likankabur (hranice s Chile), potom přijedeme do San Cristobal a Uyuni. Po kávičce v Uyuni pokračujeme do Potosí. Ubytování v hotelu.

9
Potosí (s)

Navštívíme město bohaté na historii, umění a tradice, jeho barokní kostely a úzké uličky, které pamatují koloniální doby, kdy bylo Potosí jedním z největších měst na světě. Odpoledne se přemístíme do Sucre. Ubytování v hotelu.

10
Sucre (s)

Sucre, hlavní město Bolívie, město velmi významné v koloniální době, kdy bylo velmi bohaté, to vidíme i na architektuře např. La Casa de la Libertad. Ubytování v hotelu.

11
Tiwanaku (s)

Vyzvedneme Vás v hotelu a přejedeme do dvou muzeí Lítico a Cerámico, poté se podíváme ke svatým ruinám Pirámide de Akapana, Temple Semisubterráneo, Templo de Kalasasaya a Puma Punku. Ubytování v hotelu.

12
Národní park Madidi (s, o, v)

Ráno Vás vyzvedneme z hotelu a převezeme na letiště. Po příjezdu do Rurrenabaque pokračujeme do přístavu a 40 minut poplujeme po řece Beni uprostřed pralesa do Eco-Albergue San Miguel de Bala. S lokálním průvodcem bude procházka po deštném pralese. Průvodce nám vysvětlí, jak místní kmeny lovily, aby získaly maso a kůže jaguárů, divokých prasat, opic, ptáků a tapírů. Pak na nás bude čekat oběd z lokálních ingrediencí podle typických receptů. Odpoledne podnikneme krátkou procházku do komunity San Miguel. Tady nám průvodce vysvětlí každodenní život kmene, techniky pěstování, stavění, náboženství, umění, tradice a zvyky. Vyzkoušíme vyrobit šťávu z cukrové třtiny manuálním mletím . Poté, co vyrobíme tímto dlouhým a složitým způsobem cukr, již nikdy nebude totéž osladit si kávu. Ubytování v hotelu.

13
San Miguel del Bala (s, o, v)

Po snídani bude dobrodružná procházka po deštném pralese. Průvodce nám vysvětlí druhy pralesních rostlin a živočichů. Poté přijdeme k bazénu s křišťálovou vodou a nádherným vodopádem, kde se můžeme vykoupat. Vrátíme se pěšky a lodí do Eco-Albergue, kde si dáme oběd a po něm si odpočineme v houpacích sítích. Odpoledne podnikneme procházku k La farmacia de San Miguel, kde nám průvodce vysvětlí léčivé účinky rostlin se vztahem k Pacamama- matce Země. Po večeři nás průvodce zavede do nočního pralesa. Můžeme si vypůjčit baterky na sledování nočního života zvířat. Ubytování v hotelu.

14
Národní park Madidi (s, o)

Za úsvitu posnídáme a potom pojedeme lodí po řekách Beni a Tuichi . Budeme moci vidět aligátory, kapybary, opice a ostatní savce. V Caquihuara uvidíme několik druhů zvířat, kterým hrozí vyhubení a jsou k vidění pouze zde. Dáme si piknik a nad hlavou nám budou létat vzácní zelení a červení papoušci, žijící jen v bahnitých zdech kolem. Je možno se vykoupat v řece. Za soumraku se vrátíme zpátky po řece plni krásných zážitků do Rurrenabaque. Ubytování v hotelu.

15
Rurrenabaque – La Paz (s)

Přelet z Rurrenabaque do La Paz a následující let zpět do Evropy.

16
Přílet do Evropy

Přílet do Evropy dle mezinárodních letenek. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

3,4,5

La Paz

6,7

Salar de Uyuni

8

Reserva Eduardo Avaroa

9

Potosí

10

Sucre

11

Tiwanaku

12,13,14

NP Madidi

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Transfery
Všechny transfery a doprava dle itineráře.
Strava
Dle itineráře.
3-4* hotely
Ubytování se snídaní
Letenky
Všechny letenky dle itineráře.
Český průvodce
Výlety dle itineráře
Tour Copacabana - Isla del Sol 2 dny; City tour La Paz; Salar de Uyuni a laguny 3 dny; City tour Potosí, Sucre; Exkurze Tiwanaku; Tour NP Madidi.
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní a storno pojištění
4* hotely
Příplatek za samostatně cestující osobu
Prodloužení programu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, ceny mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Zájezd je garantován při počtu minimálně 8 účastníků

Počasí prosinec – únor je nejtepleji a je zde nejvíce ovoce, zraje všech 15 druhů manga a Achachairu, červenec a srpen je chladněji a v srpnu, kdy je začátek jara a začínají kvést džungle

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×