Střední Amerika

To nejlepší z Dominikánské republiky s ČP

CZ průvodce
11 dní
68 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznávání přírodních a historických krás Dominikánské republiky

  • návštěva nejznámějších národních parků

  • ochutnávka zdejších skvělých rumů, ale i pravé čokolády

  • příjemný odpočinek u teplých vod Karibského moře

  • pohodový, neuspěchaný program umožňující ale poznat to nejlepší z ostrova

  • malá skupina 8–14 osob umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Dominikánská republika – pohodová a velmi přátelská země v srdci Karibiku. Země nádherných pláží, bohaté tropické přírody a všudypřítomných rytmů karibské hudby, doprovázené voňavým místním rumem. A země pověstné krásy – již Kryštof Kolumbus, „objevitel“ tohoto nádherného ostrova, jej považoval za jedno z nejhezčích míst na zemi.

Vydejte se na tento nádherný tropický ostrov, za odpočinkem a pohodou. Nechte unášet šumícím mořem a zdejším laskavým klimatem, přímo lákajícím k lenošení a načerpávání nových sil. Během této pohodové cesty ale určitě nebudete jen odpočívat, přestože relax u moře bude téměř vždy nedaleko! Poznáte to nejlepší, co Dominikánská republika nabízí – krásné koloniální památky starobylých uliček Santa Dominga, plantáže vonící kakaem v hornaté centrální části ostrova, nebo zdejší ostrovy a ostrůvky pyšnící se tyrkysově modrým mořem a malebnými plážemi lemovanými palmami. To vše a mnohem více si můžete užít během poznávací cesty napříč Dominikánskou republikou, perlou Karibiku!

Destinace:

Bayahibe – ostrov Saona – Santo Domingo – Jarabacoa – Las Terrenas – NP Los Haitses – Cayo Levantado – Juan Dolio

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Pláže
Unesco
Památky
Města
Národní parky
1
Praha/Vídeň – Punta Cana – Bayahibe

Odlet do Dominikánské republiky dle konkrétního letového řádu, přílet zpravidla tentýž den. Po vyřízení nezbytných formalit setkání s místním řidičem a transfer na hotel a odpočinek.

2
Bayahibe

Výlet do městečka La Romana a první setkání s dominikánskou kulturou a každodenní realitou ostrova – stylové zahájení cesty návštěvou továrny produkující zdejší skvělý rum s ochutnávkou, výrobci pověstných doutníků. Po obědě návrat do Bayhahibe a zbytek dne volno, příležitost užívat si pláží a sluníčka.

3
Bayahibe – ostrov Saona – Santo Domingo

Lodní výlet na ostrov Saona s až kýčovitě krásnými plážemi. Možnost šnorchlování, projížďka zdejšími mangrovy, návštěva vesnice se záchrannou stanicí zaměřenou na ochranu mořských želv. Po skončení výletu pokračování do hlavního města Santo Dominga, zbytek dne volno s možností individuálního poznávání zdejších ulic a uliček, či ochutnávání dominikánské kuchyně a míchaných (většinou alkoholických) nápojů.

4
Santo Domingo – Jarabacoa

Dopoledne poznávání starobylých uliček Santo Dominga (UNESCO), jedny z nejstarších budov v Americe – prohlídka nejstarší katedrály v Novém světě, atmosférické uličky, ochutnávka místního likéru mamajuana a další lákadla. Po obědě pokračování do hornaté centrální části ostrova – cestou banánové a plážové plantáže, rýžová pole a všudypřítomná tropická příroda.

5
Jarabacoa – San Francisco de Macorix – Las Terrenas

Pokračování na poloostrov Samana s vyhlášenými plážemi. Cestou zastávka na kakaovníkové plantáži, vysvětlení procesu výroby čokolády, návštěva čokoládovny a možnost zkusit si vyrobit vlastní tabulku čokolády. Poté pokračování do Las Terrenas, dříve rybářské vesničky, dnes vyhlášeného letoviska známého svými plážemi a příjemnou atmosférou.

6
Las Terrenas – El Limon – Las Terrenas

Výlet k vodopádům El Limon, nenáročná projížďka na koni (možnost jít i pěšky) krásnou tropickou krajinou a vysvětlení bohatosti zdejší přírody a využití místních druhů ovoce a některých rostlin. Volný čas u vodopádu, pro zájemce možnost koupání. Po obědě na ranči návrat do Las Terrenas a zbytek dne volno, koupání, procházky a všeobecná karibská pohoda.

7
Las Terrenas – NP Los Haitses – Cayo Levantado – Las Terrenas

Návštěva NP Los Haitses během výletu lodí do této unikátní oblasti – bohatá tropická příroda, pravý ráj pro milovníky ptactva, historická místa spjatá s původními obyvateli ostrova Taíny. Poté pokračování na ostrůvek Cayo Levantado, kterému je přezdíváno Bacardi Island (byla zde natáčena reklama na stejnojmenný nápoj). Oběd, volno s možností koupání ve zdejší nádherně čisté vodě, poté návrat do Las Terrenas.

8
Las Terrenas

Volný den, který si užijete dle vlastního gusta – zda relaxací na nádherných plážích, fakultativními výlety, či popíjením rumu…volba je jen na Vás!

9
Las Terrenas – Juan Dolio

Po snídani přesun zpět na jižní pobřeží ostrova a ubytování v rezortu v Juan Dolio. Poslední odpoledne zpříjemní zahrnutý program all-inclusive a možnost vychutnávat si drinky, zdejší skvělou pláž a utřídit si vzpomínky na cestu po tomto krásném ostrově.

10
Juan Dolio – Punta Cana

Poslední možnost užít si sluníčka a karibských pláží do času přesunu na letiště. Odlet domů dle konkrétního letového řádu.

11
Praha/Vídeň

Přílet dle daného letového řádu, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1

Punta Cana

2

Bayahibe

3

Isla Saona

3

Bayahibe

3,4

Santo Domingo

4

Jarabacoa

5

Las Terrenas

7

NP Los Haitses

7,8

Las Terrenas

9

Juan Dolio

10

Punta Cana

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Mezinárodní letenka
Mezinárodní letenka na trase Praha – Punta Cana – Praha
Ubytování
9x nocleh v hotelu úrovně 3* s vlastním sociálním zařízením a se snídaní
Pozemní a lodní doprava
Veškerá pozemní a lodní doprava dle programu
Český průvodce
Služby zkušeného a příjemného českého/slovenského průvodce
Místní průvodce
Místní průvodci, kde je vyžadováno zákonem
Stravování
4x oběd během výletů
Stravování
Stravování formou all-inclusive poslední den programu
Voda
Voda během poznávací části programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle programu
Projížďka na koni
1x projížďka na koních během výletu k vodopádu El Limon
Informační materiály
Informační materiály CK
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Příplatek za jednolůžkový pokoj
cca 4990 Kč/os.
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj.

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování a kurzu USD.

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK

Karibské pobřeží Kolumbie

Jaká je Kolumbie? Při touze objevovat nové destinace jsem pomyslel na Kolumbii. Vždyť jsem o ní slýchával od svých přátel během života...
ČÍST ČLÁNEK

Fidela už tam nestihnete...

Tropické počasí, barevné vysoké domy, vůně doutníku a rum, kam se podíváš. Ano, hovoříme o Kubě, ráji severního Karibiku. Území...
ČÍST ČLÁNEK
Ing. Karel Topič
průvodce
Ing. Karel Topič

karel@vivatravel.cz , 725 970 721

Karlova vášeň pro cestovaní a podnikatelský duch se poprvé spojili při jeho pobytu v Austrálii, kdy se rozhodl zprostředkovat krásy exotických míst ostatním lidem v Česku a na Slovensku. V roce 2009 tak založil specializovanou cestovní kancelář na Jižní Ameriku, Austrálii a Nový Zéland. Po studiu na Vysoké škole a několikaleté praxi v obchodu se vydal na svou životní cestu do Austrálie, která se za 6 let pobytu stala jeho druhým domovem.

Jak sám říká, měl to štěstí procestovat celý svět, včetně snad všech zemí Jižní Ameriky a odlehlých lokalit jako je Antarktida nebo Velikonoční ostrov. Své zažitky a zkušenosti nabízí všem klientům v podobě netradičního přístupu, kdy každému je nabízeno vytvoření dovolené na míru. V roce 2013 byl také oceněn jako finalista soutěže Živnostník roku. Kromě cestování, sportu a Austrálie je jeho největší vášní žena Michaela, syn Eliáš a dcera Keira.

Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
angličtina, základy němčiny, španělštiny, ruštiny

Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Austrálie, Zéland, Latinská Amerika, dále pak perličky naší nabídky po celém světě

Oblíben země a proč?
Těžko vybírat, jako cestovatel mám rád celou Jižní Ameriku, ale srdcovka je Austrálie.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Petr a Veronika M.

Posíláme pár slov po návratu z naší dovolené v Brazílii a Argentině. I přes to, že jsme měli na tyto dvě krajiny jen 18 dnů, si odnášíme nezapomenutelné zážitky. Jak Brazílie tak Argentina uspokojily naše očekávání a místa jako Rio, Iguazu nebo Calafate jsou opravdu úžasné. Celou dovolenou jsme si užili a to i díky Vaší organizaci a perfektnímu zajištění. Vše fungovalo spolehlivě, což je v těchto krajinách také překvapení. Děkujeme také za pomoc s výběrem míst a celého itineráře. Ještě jednou děkujeme za skvělou dovolenou a perfektní přístup z Vaší strany.

Petr a Veronika M.

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×