Ekvádor A Galapágy

To nejlepší z Ekvádoru a Galapág

AJ průvodce
12 dnů
od 108 450 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zahrnuje návštěvu památek zapsaných na seznamu UNESCO

  • česká asistenční linka v Ekvádoru

  • divoká džungle v Amazonii – pobyt s programem

  • plavba lodí na Galapágách – perla Jižní Ameriky

  • transfery v Quitu – privátní a s českým průvodcem

POPIS ZÁJEZDU

Jedinečná výprava do Ekvádoru a na Galapágy. Během jedné cesty zažijete atmosféru džungle v Amazonii, poznáte historické hlavní město Quito a obdivované ostrovy Galapágy. Základna v Amazonii leží téměř na rovníku a nabízí tropický deštný prales a divokou přírodu. Quito je krásné město ležící téměř na úpatí sopky, s výtečným historickým centrem v koloniálním stylu. Jedním z hlavních bodů bude plavba po ostrovech Galapág, kde najdete faunu a flóru, která se nepodobá žádnému místu na světě. Některé zvířecí druhy jsou jedinými svého druhu a žijí pouze zde. Okouzlí Vás přístup a chování obřích želv, prehistoricky vypadajících Iguan, lachtanů a dalších zvířat, která vůbec nemají strach z lidí, a tak je můžete pozorovat z několika centimetrů. Velice pestrá kombinace kultury, historie a divoké přírody na Vás čeká v tomto unikátním balíčku.

Destinace:

Galapágy, Quito, Amazonie

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Odlet

Odlet z Prahy či Vídně do Quita. Po příletu Vás přivítá anglicky hovořící řidič v hlavním městě Ekvádoru a převeze  Vás do hotelu, který je umístěn v centru Quita. Zbytek dne máte na odpočinek po dlouhé cestě. Nocleh v hotelu.

2
Quito (s)

Dnes Vás čeká prohlídka města a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálním stylu, je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Po komplexní prohlídce s anglicky hovořícím průvodcem Vás čeká návrat do hotelu.

3
Galapágy (s, o, v)

Ráno budete odvezeni na letiště pro krátký let na Galapágy. Po příletu na Baltru, musí každý pasažér zaplatit poplatek za vstup do národního parku Galapágy USD 110. Poté se Vás ujme průvodce a doprovodí Vás na Vaši loď. Vaše plavba začíná obědem na lodi a první odpolední exkurzí – jeskyně Black Turtle.

4
Galapágy (s, o, v)

Dopoledne se vylodíte na ostrově Bartolome k ranní procházce po ostrově, která bude zakončena krásnou vyhlídkou. Poté Vás čeká projížďka člunem okolo kolosálních Pinnacle Rock. Budete mít také čas si užít pláž a šnorchlovat, s trochou štěstí budete plavat s místními tučňáky. Po obědě na lodi Vás čeká Panga Ride v zátoce Sullivan k pozorování ptactva a zvířat.

5
Galapágy (s, o, v)

Dopoledne navštívíte malý ostrov Sombrero Chino s krásnou krajinou. Odpoledne loď zamíří k Puerto Egas, skvělé místo k pozorování různorodého ptactva na Galapágách. O něco dále Vás čeká kolonie tuleňů, při odlivu uvidíte také ještěry Iguana. Na konci procházky bude skvělá možnost ke koupání a šnorchlování u úžasné pláže.

6
Galapágy (s, o)

Ráno Vás čeká cesta do vnitrozemí ostrova Santa Cruz, kde budete mít speciální příležitost zhlédnout slavné obří galapážské želvy v živé přírodě. Pozorovat můžete také okolní flóru a několik druhů ptáků. Poté Vás čeká občerstvení a odvoz na letiště pro Váš let zpět do Quita. Po příletu transfer na hotel a nocleh.

7
Lago Agrio, Amazonie (s, o, v)

Po snídani Vás čeká transfer na letiště k Vašemu letu do Lago Agrio, Amazonie. Po vyzvednutí na letišti budete odvezeni privátní dopravou ke vstupu do rezervace Cuyabeno, El Puente (cca 2 hodiny). Poté poplujete na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci, a také místo, kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

8
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)

Díky částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

9
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)

Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jiné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo se pokusit zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

10
Lago Agrio – Quito (s)

Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio k Vašemu letu zpět do Quita. Po příletu transfer do hotelu a nocleh.

11
Odlet (s)

Dle mezinárodní letenky Vás čeká  transfer na letiště a let zpět do Evropy.

12
Přílet

Přílet do Prahy/Vídně. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2,10,11

Quito

3,4,5,6

Galapágy

7,8,9

Amazonie

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenky a vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Plavba
Na ekonomické lodi v kabině pro 2 osoby s plnou penzí.
Ubytování v lodži
Noclehy v Cuyabeno Lodge s plnou penzí, pitnou vodu, pláštěnky, boty do deště.
Ubytování v hotelu
Noclehy v Quitu ve 3* hotelu se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Průvodce
Služby anglicky a španělsky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Poplatky
Za vstup do NP na Galapágy - 100 USD a turistickou kartu INGALA - 20 USD.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Loď
Vylepšení ekonomické lodě na lepší a komfortnější loď.
Prodloužení programu
Prodloužení plavby na Galapágách o 1 nebo 4 dny.
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Ubytování
Vylepšení na 4* hotel v Quitu.
Příplatek za samostatně cestující osobu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě vybraného termínu, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Pro vnitrostátní lety jsou povolena zavazadla do 15 kg

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Plavba po Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK
Známé osobnosti

Galapágy byly úžasné, velká spokojenost s dovolenou, takže jestliže opět pojedem do dálek, tak s Vámi.

Aleš Háma

Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×