Ekvádor A Galapágy

Poklady Ekvádoru a Galapág

AJ průvodce
17 dní
od 139 400 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • zahrnuje Galapágy – unikátní zvířecí destinaci

  • zájezd může být upraven na míru dle vašich představ

  • zájezd nabízí unikátní výlety po historických a kulturních památkách (zapsaných na seznamu UNESCO)

  • autentický výlet do Amazonie

  • transfery v Quitu – privátní a s českým průvodcem

  • výlety z Quita – privátní a s českým průvodcem

POPIS ZÁJEZDU

Jedinečná expedice do Ekvádoru a na Galapágy, která zahrnuje kompletní poznání a všechny nejlepší destinace Ekvádoru, včetně Galapág. Během jedné cesty zažijete atmosféru džungle v Amazonii, poznáte historické hlavní město Quito, naskytne se Vám náhled do historie Inků a obdivovat budete unikátní faunu a flóru na souostroví Galapágy. Základna v Amazonii leží téměř na rovníku a nabízí tropický deštný prales a divokou přírodu. Quito je krásné město ležící téměř na úpatí sopky, s výtečným historickým centrem v koloniálním stylu. Jedním z hlavních bodů bude plavba po ostrovech Galapág, kde najdete faunu a flóru, která se nepodobá žádnému místu na světě. Velice pestrá kombinace kultury, historie a divoké přírody na Vás čeká v tomto unikátním balíčku.

Destinace:Quito, ostrovy Galapágy, Cuyabeno reserve – Amazonie, NP Cotopaxi, Baňos, Riobamba, Nariz del Diablo, Inga Pirca, NP Cajas, Cuenca

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Unesco
Památky
Města
Národní parky
Zvířata
1
Přílet

Odlet z Prahy nebo Vídně a přílet do Quita. Na začátku Vás přivítáme v Quitu, hlavním městě Ekvádoru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu. Zbytek dne můžete odpočívat po dlouhé cestě do Ekvádoru. Nocleh v kvalitním hotelu se snídaní.

2
Quito (s)

Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vezme Vás na prohlídku města Quito, při které uvidíte ty nejzajímavější části města. Ozdobou města je historické centrum, kde uvidíte starobylé uličky, historické budovy, muzea a několik krásných chrámů. Dojem z celého města dotváří krásný výhled na okolní sopky. Odpoledne zamíříte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikát o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, což Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Nocleh v hotelu.

3
NP Cotopaxi (s)

Výlet národním parkem kolem laguny Limpiopungo. Budete mít možnost výšlapu k horské chatě Jose Ribas (4850 m.n.m.). Později budete pokračovat do lázeňského městečka Baňos s možností koupání v termálních pramenech.

4
Baňos (s)

Výlet autem do oblasti zvané Baňos s průvodcem. Během výletu si můžete vypůjčit kola a projet se kaňonem řeky Pastaza  a nebo si užít rafting, canopy, jízdu na koních a další aktivity. Budete obklopeni krásnou přírodou, zažijete skvělé treky, naskytnou se Vám výhledy na sopky a aktivní vulkán Tunguragua. Nocleh v hotelu.

5
Riobamba (s)

Po snídani se přesunete do města Riobamba s působivými výhledy na nejvyšší sopku Ekvádoru – Chimborazo (6310 m.n.m.). Prohlídka města Riobamba a nocleh v hotelu.

6
Nariz del Diablo, Inga Pirca (s)

Dnes je na programu nejvýznamnější ekvádorská incká památka. Odjezd do městečka Alausí a projížďka vlakem po trase Nariz del Diablo (Ďáblův nos). Pokračování na jih do archeologické oblasti Inga Pirca. Navštívíte areál Inga Pirca a na závěr dnešního dne se přesunete do města Cuenca.

7
NP Cajas, Cuenca (s)

Dnes Vás čeká celodenní pěší výlet do horského národního parku NP Cajas (4000–4500 m.n.m.), kde se nachází více než 200 jezer a prohlídka krásného historického koloniálního centra města Cuenca. Nocleh zajištěn v Cuenca.

8
odlet do Quita (s)

Ranní transfer na letiště Cuenca a odlet do Quita. Z Quita je zajištěn transfer na letiště a nocleh v hotelu.

9
Quito – Lago Agrio, Amazonie (s, o, v)

Po snídani Vás odvezeme na letiště k Vašemu letu do Lago Agrio, Amazonie. Po vyzvednutí na letišti Vás vezmeme privátní dopravou ke vstupu do rezervace Cuyabeno – Samona Lodge, El Puente (cca 2 hodiny). Poté Vás přepravíme na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci a také místo kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

10
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)

Díky našim částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a  zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

11
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)

Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jiné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo se pokusit zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

12
Lago Agrio – odlet do Quita (s)

Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio k Vašemu letu zpět do Quita. Po příletu transfer do hotelu, kde je pro Vás zajištěn nocleh.

13
Quito – Galapágy (s)

Ráno Vás odvezeme na letiště k Vašemu letu na Galapágy. Po příletu, musí každý pasažér zaplatit poplatek za vstup do národního parku Galapágy $110 USD a 20 USD za kartu Ingala. Poté se Vás ujme průvodce, který Vás dopraví do přístavu Puerto Ayora. Odtud pokračujete lodí na Isabela Island, cesta trvá zhruba dvě a půl hodiny. Po příjezdu krátký odpočinek v hotelu a ubytování. Poté návštěva Flamingo Lagoon – největší laguna Galapág. Nocleh v hotelu.

14
Sierra Negra Volcano, Chico Volcano, Concha Perla (s)

Brzy ráno prohlídka Sierra Negra Volcan. Tato sopka je druhým největším sopečným kráterem na světě. Oslní Vás také výhled na pláže. Dále pokračování na Volcan Chico – stále aktivní vulkán, který ohřívá okolí. V odpoledních hodinách šnorchlování v Concha Perla, kde se budete moci kochat bohatým podmořským světem. Nocleh v hotelu.

15
Giant Tortoise Breeding Center, Isabela (s)

Třetí den navštívíte slavný Muro de Las Lagrimas, zeď z obřích lávových kamenů, stavená vězni a trestanci, dříve označována jako trestanecká kolonie. Projdete také stezku plnou přírody a historie a dozvíte se více o chovu a rozmnožování želv. Nocleh v hotelu.

16
Santa Cruz, the Twins, Baltra (s)

Přejezd člunem z ostrova Isabela na Santa Cruz. Po cestě na letiště ještě navštívíte The Twins – krátery, které vznikly podemletím lávovými proudy. Poté odjezd do Baltry na letiště a odlet z Galapág do Guyaquil. Následně odlet zpět do Evropy.

17
Přílet

Přílet domů do Evropy. Konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

2

Quito

3

NP Cotopaxi

4

Baňos

5

Riobamba

6

Nariz del Diablo

7

NP Cajas, Cuenca

9,10,11,12

Amazonie

13,14,15,16

Galapágy

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Vnitrostátní a mezinárodní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Program na Galapágách a v Amazonii
Ubytování
Noclehy v Samona Lodge s plnou penzí, pitnou vodu, pláštěnky, boty do deště.
Ubytování
Noclehy v kvalitních 3* hotelech se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu a anglicky mluvící průvodce.
Nonstop asistenční služby v Ekvádoru v českém jazyce
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Poplatky
Za vstup do NP na Galapágy - 100 USD a turistickou kartu INGALA - 20 USD.
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Jízdenka
Vláček Inga Pirca a aktivity v Banos – cca 70 USD
Prodloužení programu
Na Galapágách nebo v Ekvádoru.
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Ubytování
Vylepšení na 4* hotely.
Změna na plavbu na Galapágách
Příplatek za samostatně cestující osobu

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě vybraného termínu a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění  a pojištění storna zájezdu

Pro vnitrostátní lety jsou povolena zavazadla do 15 kg

Budete se pohybovat ve vysokých nadmořských výškách (4000 m.n.m.)

Všechny služby jsou privátní kromě programu v Amazonii a výletu lodí

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Plavba po Galapágách

Obří želvy, ještěři Iguana, modronozí ptáci Boobies, kolonie tuleňů a další úžasná zvířata tvoří jednu z nejlepších...
ČÍST ČLÁNEK

Postřehy z Mexika

V dubnu 2019 měla naše cestovní kancelář tu čest se podruhé účastnit nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu v Latinské Americe,...
ČÍST ČLÁNEK
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Pochvala CK

K naší dovolené na Antarktidě, musím říct, že to bylo úžasné. Nikdy bych nevěřil, jak zajímavá může být dovolená v takové zdánlivé pustině. I výběr lodi byl výborný, protože díky menšímu počtu pasažérů(70) byla atmosféra více rodinná. I odborná posádka byla vynikající.

Chci Vám poděkovat za bezchybnou organizaci a poskytnutí veškerých dostupných informací. Pod dojmem z této dovolené to bude ještě chvíli trvat, než zážitky vstřebáme. Budeme-li v budoucnu chtít podniknout zase nějakou exotickou výpravu, určitě se ozveme. Děkujeme.

Martin a Katřina J.

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×