Brazílie

Z Brazílie do Argentiny

AJ průvodce
13 dní
od 61 295 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte světoznámé pláže Copacabana a Ipanema a novodobý div světa – sochu Krista na hoře Corcovado

  • uvidíte dech-beroucí vodopády Iguazú

  • budete se procházet uličkami slavného města Buenos Aires

  • komfortní přesuny lokálními lety

  • zájezd zahrnuje nejlepší atraktivity daných zemí

POPIS ZÁJEZDU

Výborná poznávací cesta s českým delegátem i bez něj do Jižní Ameriky. 3 populární destinace zkombinované do 13 denního balíčku. Podíváte se do vyhlášeného Rio de Janeira, budete obdivovat přírodní krásy hřmících vodopádů Iguazú a cestu završíte pobytem v šarmantním městě tanga, Buenos Aires. Navštívíte 2 největší země Jižní Ameriky a pro poznání chtivé je zde možnost navštívit navíc také Uruguay.

Destinace:

Rio de Janeiro, vodopády Iguazu, Buenos Aires

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Unesco
Památky
Pláže
Národní parky
1
Odlet

Odlet z Vídně či Prahy do Rio de Janeira. Po příletu Vás vyzvedne anglicky hovořící průvodce, který Vás odveze na hotel. Již po cestě z letiště můžete obdivovat krásy tohoto města. Zbytek dne máte volný program, můžete relaxovat na pláži nebo se zajít projít do centra města.

2
Rio de Janeiro (s)

Připravte se ráno na dopolední výlet. Čeká Vás projižďka městem k železniční stanici z 19. století. Projedete se zubačkou přes prales Tijuca, až na vrchol hory Corcovado, kde navštívíte sochu Krista s fantastickým výhledem. Poté se přesunete na pláž Sao Conrado, kde přistávají na písku rogalisté a projedete se i podél pláží Leblon a Ipanema zpět na Copacabanu. Odpoledne je volné a následuje nocleh na hotelu.

3
Rio de Janeiro (s)

Třetí den je na programu odpolední jízda lanovkou na vrchol hory Sugar Loaf, odkud se pokocháte opět fantastickým panoramatickým výhledem na záliv Guanabara a centrum města. Vaše okružní prohlídka dále povede kolem bělostných pláží Botafogo a Flamengo, až do centra Ria, kde mimo jiné navštívíte zdejší ultramoderní katedrálu nebo Sambodrom. Následuje nocleh na hotelu.

4
Rio de Janeiro (s)

Volný den na plážích Copacabana a Ipanema nebo můžeme nabídnout pěkné fakultativní výlety. Například výlet jeepem do chudinské čtvrti Favela nebo výlet lodí podél pobřeží, zeptejte se nás. Následuje nocleh na hotelu.

5
Rio de Janeiro - vodopády Iguazu (s)

Po snídani Vás čeká let z Ria k vodopádům Iguazu. Transfery jsou zajištěny. Volný zbytek dne, nocleh v hotelu.

6
Vodopády Iguazu - brazilská strana (s)

Vydáte se na exkurzi na brazilskou stranu vodopádů. Odtud máte jedinečnou možnost prohlédnout si vodopády v celé jejich šířce 2700 metrů. Nad vodopády se zvedá oblak tříště a par. Následně se ještě vydáte na krátkou procházku pralesem k patě vodopádů. Voda buší tak, že je slyšet 24 kilometrů odtud. Po tomto prvním seznámení s „velkou vodou“ se přesunete na noc do hotelu.

7
Vodopády Iguazu - argentinská strana (s)

Každá strana vodopádů má své specifické kouzlo. Proto další den ráno bude následovat výprava na argentinskou stranu. Zatímco z brazilské strany máte možnost vidět vodopády v celé své kráse, na argentinské straně se budete proplétat drobnými pěšinami v pralese, přičemž se Vám mnohokrát naskytnou nečekané, úchvatné výhledy na vodopády. Přiblížíte se i k nejdivočejší partii, nazvané Ďáblův chřtán. Nocleh na hotelu.

8
Iguazu - Buenos Aires (s)

Tento den se letecky přesunete od vodopádů Iguazu do hlavního města Argentiny, Buenos Aires. Transfer do hotelu. Zbývající část dne je vyhrazena volnému programu. Budete mít čas si vydechnout a strávit zbytek dne dle vlastní úvahy buď odpočinkem, nebo můžete sami vyrazit na první prohlídku této rušné metropole. Nocleh na hotelu.

9
Buenos Aires (s)

Ráno po snídani vyrazíte na prohlídku Buenos Aires, města kypřícího životem (cca 3,5h). V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete dále autobusem přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Zbytek dne je vyhrazen pro Váš individuální program. Na přání Vám zajistíme fakultativní vášnivý večer v rytmu tanga, neboť právě Buenos Aires je jeho kolébkou.

10
Buenos Aires (s)

Tento den v hlavním městě vyrazíte na čtyřhodinový výlet, po řece Tigre. Asi po hodině cesty přes luxusní příměstské čtvrti Olivos, Martinez a San Isidro dorazíte na okraj mohutné delty řeky Paraná, která je svou délkou více než čtyř tisíc kilometrů a plochou povodí okolo čtyř milionů km2, po Amazonce největším a nejvodnatějším veletokem Jižní Ameriky. Nalodíte se na místní typickou říční loď a hodinu budete brázdit kanály a proudy mezi nesčetnými ostrůvky. Nocleh v hotelu.

11
Buenos Aires (s)

Volný den k Vašim vlastním aktivitám a také poslední den v Jižní Americe. Fakultativně možný výlet za hranice města na typický argentinský ranč anebo celodenní výlet do sousední Uruguaje, městečka Colonia. Nocleh v hotelu.

12
Buenos Aires (s)

Po snídani Vaše návštěva Buenos Aires končí. Zajištěn transfer na letiště Ezeiza a můžete pokračovat ve Vaší cestě.

13
Přílet (s)

Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2,3,4

Rio de Janeiro

5,6,7

Vodopády Iguazu

8,9,10,11,12

Buenos Aires

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Zpáteční mezinárodní letenka a vnitrostátní letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Noclehy ve 3* hotelu se snídaní.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Průvodce
Výlety dle programu s anglicky hovořícím průvodcem.
Nonstop asistenční služby v angličtině
Pojištění CK proti úpadku
Vstup
Do národního parku Iguazu na brazilské straně – $26 USD.
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava a výlety nezahrnuté v itineráři
Buenos Aires City Tax
Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
Ubytování
Na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní.
Příplatek za samostatně cestující osobu
Cestovní pojištění
Ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Možnost obrácené programu
Buenos Aires – Iguazu – Rio de Janeiro.
Fakultativní program
Samba show s večeří a transportem v Riu de Janeiru – DOPORUČUJEME! Tango show a tradiční večeře s transportem v Buenos Aires – DOPORUČUJEME! Další fakultativní výlety a aktivity nabídneme na přání.

Cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě dostupného ubytování, mezinárodních letenek a kurzu USD

V případě přestupu v USA je nutné si vyřídit povolení ESTA

Doporučujeme si sjednat cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu

Tento balíček je možné zakoupit i bez mezinárodních letenek

Možnost prodloužení programu o extra noc v Riu nebo Buenos Aires

Zájezd s českým průvodcem je garantován při počtu minimálně 6 účastníků v prosincovém termínu

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×