Argentina

Za krásami Patagonie

AJ průvodce
14 dní
od 85 090 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • navštívíte národní park Torres del Paine a ledovec Perito Moreno

  • zažijete divokou přírodu Patagonie – ostré štíty hor a tyrkysová jezera

  • strávíte čas v hlavních městech Buenos Aires a Santiago de Chile

POPIS ZÁJEZDU

Patagonie je jednou z nejkrásnějších a nejpůsobivějších částí celého kontinentu Jižní Ameriky a rozkládá se na území Chile a Argentiny. Pokud jste vyznavači přírody, horských masívů, ledovcových jezer a krásných ledovců, potom je tato oblast a zájezd právě pro Vás. Navštívíte ledovec Perito Moreno, který je považován za nejhezčí na světě a jako jeden z mála stále roste! Perličkou je návštěva národního parku Torres del Paine, který je jedním z nejvyhledávanějších parků světa. Panenská příroda, nekonečné hory, pláně a ledovce, to je Patagonie. Tento zájezd je ještě okořeněn zastávkami v hlavních městech Chile i Argentiny, kde můžete přičichnout k místní kultuře.

Destinace:

Buenos Aires, El Calafate – Patagonie – Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago de Chile

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Národní parky
Unesco
1
Odlet z Vídně či Prahy

Odlet z Prahy či Vídně do Buenos Aires. Večerní přílet do Buenos Aires v den 1. anebo ráno v den 2. dle Vašich letenek. Po příletu Vás převeze anglicky mluvící průvodce do Vašeho hotelu.

2
Buenos Aires (s)

Po příletu Vás řidič vyzvedne na letišti a převeze Vás do hotelu v centru města. Budete mít čas si vydechnout a strávit zbytek dne dle vlastní úvahy buď odpočinkem, nebo můžete sami vyrazit na první prohlídku této rušné metropole. Následuje první nocleh.

3
Buenos Aires (s)

Ráno po snídani vyrazíte na prohlídku Buenos Aires, města kypřícího životem (cca 3,5 h). V metropoli známé jako “Paříž jižní Ameriky” navštívíte srdce města, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada, katedrálou a koloniální radnicí. Odtud pak pojedete dále autobusem přes San Telmo (čtvrť tanga) do La Bocy, známé svými barevnými, malebnými domy. Na závěr navštívíte noblesní čtvrť Recoleta ve francouzském stylu, a proslulý hřbitov, kde je pohřbena i Evita Perón. Zbytek dne je vyhrazen pro Váš individuální program. Na přání Vám zajistíme fakultativní vášnivý večer v rytmu tanga, neboť právě Buenos Aires je jeho kolébkou.

4
Buenos Aires – El Calafate (s)

Po snídani Vás odvezeme na letiště Ezeiza, odkud Vás čeká let do El Calafate, na jih Argentiny do Patagonie. Po příletu Vás vyzvedne anglicky hovořící průvodce a dopraví Vás do hotelu. První den je bez pevného programu, můžete se projít podél jezera, nebo navštívit rušnou hlavní ulici města. Přenocování v hotelu.

5
El Calafate, Perito Moreno (s)

Tento den po snídani se vydáte na ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares. Leží asi jen 80 km od El Calafate. Výlet vede nejprve přes typickou patagonskou step, dokud nedorazíte k horám. Zde se velmi rychle mění klima, takže buďte připraveni třeba i na déšť či sníh. Každopádně, ať už bude počasí jakékoli, zážitek z ledovce bude vždy stejný: úchvatný a působivý. Sytě modrá barva je ohromná. Do jezera co chvíli padají kusy ledu a nebudete schopni od této přírodní podívané odtrhnout oči. Po tomto celodenním výletě se odebere zpět na hotel.

Program je možné prodloužit o tři dny v oblasti El Chalten, viz dny x6 – x8.

x6
El Calafate – EL Chalten (s)

Prodloužení programu:

Dnes máte zajištěn autobus do půvabné vesničky v horách – El Chalten, asi 300 km. El Chalten je skvělým výchozím bodem pro treky do krásného horského prostředí Mt. Fitzroy. Zajištěn nocleh v EL Chalten.

x7
EL Chalten (s)

Volný den k trekování v oblasti – individuální program. Zajištěn nocleh v EL Chalten.

x8
EL Chalten – EL Calafate (s)

V průběhu dne zajištěn autobus zpět do EL Calafate, n0cleh v EL Calafate. 

6
El Calafate (s)

Program je možné prodloužit o tři dny v oblasti El Chalten, viz dny x6 – x8.

Šestý den je bez pevného programu. Můžete tedy odpočívat, zařídit se po svém nebo Vám rádi zajistíme fakultativní výlet lodí z Punta Bandera k ledovcům (Todo Glaciares). Vyplujete katamaránem přes jezero Argentino směrem na západ ke kanálu Upsala, budete sledovat nádherné plovoucí ledovce na jezeře kolem Vás. Potom zamíříte ke kanálu Spegazzini a budete obdivovat nejvyšší ledovcovou zeď v celém národním parku, který může dosáhnout 130 m. Po cestě zpět připlujete kanálem Icebergs Channel před ledovec Perito Moreno. Nocleh v hotelu.

7
El Calafate – Puerto Natales(s)

Po snídani pojedete autobusem nedotčenou krajinou Patagonie, překročíte pomyslnou hranici mezi Argentinou a Chile, až dojedete do městečka Puerto Natales, kde budete mít zajištěn nocleh.

8
NP Torres del Paine (s, o)

Vaše cesta dnes povede do srdce národního parku Torres del Paine, kde se zastavíte u blankytně modré laguny Amargo, jezera Nordenskjold a jezera Pehoe s jeho vodopádem Salto Grande. Celou dobu se budete moci kochat vrcholky pohoří Torres del Paine. Dnes máte pro zajištěn také oběd. Zajištěn nocleh v motelu/hotelu v NP Torres del Paine.

9
Torres del Paine – Puerto Natales (s)

Dnes máte volný program nebo si můžete naposledy užít trekování v národním parku Torres del Paine. Po něm se přesunete k ubytování do Puerto Natales.

10
Ledovce Balmacedo a Serrano (s, o)

Brzy ráno po snídani budete pokračovat k další místním atrakcím. Lodí poplujete k ledovcům Balmaceda a Serrano. Po cestě možná narazíte na hnízdiště kormoránu nebo lenivě se válející lvouny. Tento den si na farmě Magellan dopřejete i vydatný oběd. Nocleh v hotelu.

11
Punta Arenas – Santiago (s)

Tento den po snídani následuje přesun na letiště místním autobusem. Opouštíte Patagonii a letíte do hlavního města Chile do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu. Nocleh v hotelu.

12
Santiago (s)

Volné dopoledne. Odpolední program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je evropského původu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Po únavném dni se přesunete na hotel. Nocleh.

13
Santiago – odlet (s)

Dnes Vás čeká transfer na letiště dle mezinárodních letenek. Odtud Vás čeká let zpět do Evropy.

14
Přílet do Evropy

Konec programu.

Je možné fakultativní prodloužení programu o Velikonoční ostrov v rámci 3-4 dní

MAPA ZÁJEZDU

2,3,4

Bueno Aires

5

El Calafate, Perito Moreno

6

El Calafate

x6,x7,x8

El Chalten

7

Puerto Natales

8,9

Torres del Paine

10

Ledovce Balmacedo a Serrano

11

Punta Arenas

12,13

Santiago de Chile

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní a lokální letenky dle itineráře.
Transfery
Všechny transfery zahrnuté v itineráři.
Ubytování
Noclehy na 3* hotelu se snídaní.
Strava
Snídaně, oběd, večeře dle itineráře.
Vstupné
Do míst dle itineráře.
Výlety
Dle programu.
Průvodce
Služby anglicky a španělsky mluvícího průvodce.
Nonstop asistenční služby
Pojištění CK proti úpadku
Osobní útrata a spropitné
Osobní pojištění
Lokální odletová taxa
Na letišti, pokud je místními úřady vyžadována.
Strava
Nezahrnutá v itineráři.
Výlety
Nezahrnuté v itineráři.
Buenos Aires City Tax
Od 1.3.2020 turisté starší 12 let platí daň ve výši 0,5-1,5 USD za noc dle typu hotelu.
4* hotely
Příplatek za samostatně cestující osobu
Pojištění
Cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu.
Možnost prodloužení
O pobyt v oblasti Valparaíso nebo vinařské oblasti Maipo Valley.
Fakultativní výlety
Samba show s večeří a transportem – DOPORUČUJEME! Tango show a tradiční večeře s transportem v Buenos Aires; Výlet lodí k ledovcům Todo Glaciares.

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK
Známé osobnosti

Galapágy byly úžasné, velká spokojenost s dovolenou, takže jestliže opět pojedem do dálek, tak s Vámi.

Aleš Háma

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×