Peru

Velká cesta Jižní Amerikou s ČP

CZ průvodce
21 DNÍ
179 990 czk

Proč vybrat tento zájezd

  • poznáte nejslavnější místa Brazílie, Argentiny, Chile, Peru a Ekvádoru

  • navštívíte světoznámé pláže Copacabana a novodobý div světa – sochu Krista na hoře Corcovado

  • uvidíte dechberoucí vodopády Iguazú a zažijete nezapomenutelnou kulturu města Buenos Aires

  • navštívíte legendární Machu Picchu

  • zájezd zahrnuje návštěvu řady památek UNESCO

  • v malé skupině, umožňující komfortní poznávání

POPIS ZÁJEZDU

Poznávací cesta, která je splněným snem mnoha cestovatelů. Vydáte se napříč kontinentem Jižní Ameriky, od Tichého oceánu po Atlantik. Během tří týdnů procestujete vybraná místa Ekvádoru, Peru, Chile, Argentiny a Brazílie. Čeká na Vás mimo jiné slavné Machu Picchu, údajně nejkrásnější vodopády světa Iguazú, vinice Chile či pralesy Ekvádoru.  A na závěr si užijete životem kypícího města Rio de Janeiro s jeho úžasnou atmosférou. Zde všude budete mít možnost obdivovat krásy přírody, měst a kultury, jež tento nádherný kout světa nabízí. Krásy Jižní Ameriky už čekají!

Destinace:

Ekvádor (Quito a Amazonie) – Peru (Cuzco, Machu Picchu) – Chile (Santiago de Chile, Valparaíso, vinice) – Argentina (Buenos Aires, vodopády Iguazú) – Brazílie (Rio de Janeiro).

POPTAT TENTO ZÁJEZD

program zájezdu

Města
Památky
Zvířata
Unesco
Národní parky
Pláže
1
Praha/Vídeň – Quito | Ekvádor

Odlet z Prahy či Vídně do Quita. Po příletu přesun do hotelu v centru města. Zbytek dne volno a odpočinek po dlouhé cestě. Noclehy ve standardních 3* hotelech se snídaní.

2
Quito | Ekvádor

Dnes Vás čeká prohlídka města a jeho historického centra. Toto centrum, postavené v koloniálním stylu, je největším historickým centrem v Americe. Navštívíte některé z nejdůležitějších chrámů a katedrál, jako je např. majestátní La Compaňía a ikonické San Francisco. Poté se vydáte k rovníkovému monumentu vzdálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikát o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, to Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického muzea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Noční přejezd do oblasti Cuyabeno.

3
Quito – Amazonie | Ekvádor

Ranní příjezd do Lago Agrio. Průvodce Vás doprovodí do rezervace Cuyabeno v Amazonii. Poplujete na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci a také místo, kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

4
Amazonie | Ekvádor

Díky částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

5
Amazonie – Quito | Ekvádor

Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio a přejezd zpět do Quito, kde je zajištěn nocleh.

6
Quito – Lima – Cuzco | Peru

Ranní program dle letového řádu, poté přelet do Peru, do města Cuzco.

7
Cuzco | Peru

Celodenní prohlídka Cuzca, kdysi centra nejmocnější indiánské říše, která vládla v Jižní Americe. Čeká Vás prohlídka ruin v okolí města – chrám Slunce, majestátní pevnost Sacsayhuaman, incké lázně Tambo Machay, posvátné Qenko. Možnost večerní procházky ve městě, které vám možná připomene tibetskou Lhasu.

8
Cuzco – Aguas Calientes | Peru

Dnes prozkoumáte Posvátné údolí Inků, zastavíte se ve vesničce Pisac, která je vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den pokračuje poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo a jeho prohlídkou. Odpoledne vás čeká scénická a působivá jízda vlakem k Machu Picchu, přesněji do městečka pod Machu Picchu, Aquas Calientes, kde budete ubytováni.

9
Macu Picchu – Cuzco | Peru

Dnes ráno se vydáte ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu, Město, které je právem nazýváno jedním z novodobých divů světa. Čeká Vás prohlídka s odborným výkladem a také volný čas k vlastní prohlídce tohoto magického místa. Odpoledne přesun zpět do Cuzco, nocleh.

10
Cuzco | Peru

Volný den pro Vaše vlastní aktivity či individuální poznávání tohoto krásného města plného historických památek. Je to také ideální místo pro nákup tradičních suvenýrů nebo procházku v historickém centru.

Seznam možných výletů Vám rádi poskytneme.

11
Cuzco – Santiago de Chile | Chile

Přelet do Chile. Moderní metropole je živou vzpomínkou na kulturní, politické a sociální změny, které se v zemi udály. Prezidentský palác La Moneda, který ostřeloval Pinochet, Almirante Latorre, Blanco Encalada, Metropolitní katedrála, katedrála Santiago a centrální náměstí Plaza de Armas. Během večeře (fakultativně) můžete ochutnat možná nejlepší steaky na světě a ochutnat vyhlášená chilská vína.

12
Valparaíso | Chile

Volnější den – můžete se těšit na výlet do historického města Valparaíso u Tichého oceánu (UNESCO), návštěva nedalekého městečka Viňa del Mar s příjemnou atmosférou a krásnými plážemi.

13
Santiago de Chile, Maipo Valley | Chile

Půldenní poznávání hlavních zajímavostí chilské metropole. Poté pokračování do malebné vinařské oblasti Maipo Valley a degustace místních vín.

14
Santiago de Chile – Buenos Aires | Argentina

Přelet do Buenos Aires. Čas na oddech v tomto elegantním městě. Večer se můžete těšit na představení tanga s večeří. Melancholické tóny tanga Vám připomenou atmosféru dávno zašlých dob.

15
Buenos Aires | Argentina

Prohlídka rozlehlého města autobusem. Čekají Vás hlavní zajímavosti, mimoj jiné proletářská čtvrť La Boca se stadionem Diega Maradony, Růžový dům (sídlo argentinské vlády), hrobka Evity Perón na magickém hřbitově Recoleta. Dále pak nejširší ulice planety Avenida 9. července s Obeliskem, který se stal symbolem města.

16
Buenos Aires – vodopády Iguazú | Argentina

Přelet k dechberoucím vodopádům Iguazú, tento den si je prohlédnete z argentinské strany. Vláček nás odveze až k Ďáblovu chřtánu – největšímu z vodopádů. Odvážíte se v motorové loďce přímo pod vodopád?

17
Vodopády Iguazú – Rio de Janeiro | Brazílie

Dokončení prohlídky vodopádů z brazilské strany, poté přelet do věhlasného města Rio de Janeiro. Ubytování u pláže ve známé oblasti Copacabana.

18
Rio de Janeiro | Brazílie

Prohlídka hlavním zajímavostí města Rio de Janeiro. Lanovkou vyrazíte na Cukrovou homoli, kde někdo kdysi napsal „Přišel jsem do Ria zemřít. Když jsem uviděl toto, rozhodl jsem se žít“. Pochopíte proč. Dále Vás čeká stadion Maracaná, Sambodrom a centrum nového Ria. Během oběda si také vychutnáte pravou brazilskou caipirinhu.

19
Rio de Janeiro | Brazílie

Čas vydechnout po poznávací části cesty – čeká Vás odpočinek na pláži, možnost vychutnávat si chlazené drinky a neuvěřitelnou energii, která z Ria prýští na každém kroku. Rozloučení se s nezapomenutelnou cestou za krásami Jižní Ameriky.

Pro neznavené nabídneme fakultativní výlety v Riu a okolí.

20
Rio de Janeiro – odlet.

Volno do času přesunu na letitě, odlet dle konkrétního letového řádu zpět do Evropy.

21
Praha/Vídeň

Přílet domů, konec programu.

MAPA ZÁJEZDU

1,2

Quito

3-5

Amazonie

6

Lima

7,10

Cuzco

8

Aguas Calientes

9

Machu Picchu

11,12

Santiago de Chile

12

Valparaiso

13

Vinice Concha y Toro

14,15

Buenos Aires

16,17

Vodopády Iguazu

18-20

Rio de Janeiro

Co je v ceně

je v ceně
není v ceně
za příplatek
poznámky
Letenky
Mezinárodní letenky a všechny místní přelety dle itineráře
Letištní transfery
Pozemní doprava
Veškerá pozemní doprava dle programu
český/slovenský průvodce
Zkušený a příjemný průvodce
Místní průvodci
V souladu s místními předpisy (kde je vyžadován)
Ubytování
Ubytování se snídaní v hotelích 3-4*, v Amazonii stylová lodge
Stravování a degustace
Plná penze v Amazonii, degustace a večeře dle programu (bez nápojů)
Vinná degustace
V Chile, dle programu
Vstupné
Veškeré vstupné dle itineráře
Osobní útrata a spropitné místním průvodcům
Spropitné patří k běžné praxi při spokojenosti se službami
Fakultativní výlety
Pojištění
Osobní a storno pojištění.
Buenos Aires City Tax
Dle typu hotelu
Příplatek za samostatně cestující osobu
Fakultativní výlety
Osobní a storno pojištění

Cena je kalkulována na základě 01 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj

Cena se může měnit na základě kurzu USD.

Náročnost zájezdu – mírná

Doporučujeme sjednat si cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu.

Skupiny ve velikosti od 06 osob

ČLÁNKY K ZÁJEZDU

POPTAT TENTO ZÁJEZD

Jak se žije v Chile

Tímto článkem bychom vám rádi ukázali, jak vidí Chile naše průvodkyně Míša. Tak vzhůru do čtení.   Chile je země, na...
ČÍST ČLÁNEK

Návštěva Argentiny

Do Argentiny se vždy rád vracím, je to země který má své kouzlo a při jedné návštěvě se projet najednou ani nedá. Tentokrát to byl...
ČÍST ČLÁNEK

Nejsušší poušť na světě

ATACAMA - Surrealistická příroda jako dělaná pro fotografy krajinek. Noční obloha plná hvězd, která zaujme úplně každého. Poušť...
ČÍST ČLÁNEK

Neprobádané kouty Chile

Pokud zatoužíte prodloužit Vaši dovolenou v Patagonii, či se budete pouze chtít vyhnout davu turistů, zamiřte do oblasti Lake District...
ČÍST ČLÁNEK
Marcel Froňko
průvodce
Marcel Froňko

Proč cestuji, kdy jsem začal cestovat a kam

Cestovanie pre mňa znamená slobodu, možnosť opustiť každodennú rutinu, spoznávať nové kultúry, inšpirovať sa novými ľuďmi. Moje najkrajšie životné momenty sa takmer vždy spájajú s cestovaním. Začal som už na vysokej škole. Absolvoval som rôzne pracovné pobyty v Kanade a v USA. Osud ma na pol roka zavial do Peru a odvtedy je Južná Amerika moja srdcovka. Postupom času som si zamiloval najmä hory a posledné výlety tam takmer vždy smerujú. Či už je to Nórsko, Island, Patagónia, alebo aj milované Vysoké Tatry.

Kde jsem byl/byla, které země a regiony provázím a které mě oslovují

Doteraz som navštívil 50 krajín na štyroch svetadieloch a najviac zo všetkého najviac som si zamiloval Patagóniu, kvôli jej drsnosti, nádhernej prírode a magickému kľudu, ktorý tu aj napriek šialeným vetrom vládne. Verím, že tam raz zavítam aj ako sprievodca. Kvôli svojej rozmanitosti sa mi páčia aj krajiny Strednej Ameriky a kvôli prírode Škandinávia, Kanada a Nový Zéland.

Něco málo o mně – zájmy, záliby

Okrem cestovania je to šport – bicykel, beh, turistika. Taktiež sa venujem svojmu vlastnému cestovateľskému blogu. Vydal som knihu 90 dní južne a momentálne pracujem na druhej. O svojich cestách pravidelne prednášam na rôznych festivaloch.

Kde žiji, co dělám vedle provázení

Momentálne žijem na Slovensku v meste Martin, kam sme sa presťahovali z Prahy a kde sa nám narodila dcérka. Okrem svojich aktivít spojených s cestovaním pracujem pre pražskú firmu ako nákupca a ako ambasádor pre outdoor firmu HUSKY a eshop 4camping.

Na co se klienti na cestách se mnou mohou těšit

Mám rád priateľskú atmosféru, každému klientovi sa snažím pomôcť aj s požiadavkami, ktoré sú nad rámec mojich povinností. Mojím cieľom je, aby klienti spoznali krajinu nie len cez pekné miesta, ktoré navštívime, ale aj cez miestnych ľudí, ich kultúru a zvyky. Rád si s klientmi večer sadnem na drink a porozprávam sa nie len o cestovaní.

Zajímavé zážitky

Medzi najväčšie cestovateľské zážitky patrí trojmesačná cesta Južnou Amerikou, výstup na šesťtisícovku v Bolívii, či stanovanie v zime za polárnym kruhom na severe Nórska. Nedopatrením som jednu noc skončil vo väzení v Belizé, čo bol veľmi zlý a intenzívny zážitok.

POPTAT TENTO ZÁJEZD
Dovolenka bola skvelá

Dovolenka bola skvela, vsetko prebehlo podla planu. Argentina aj Chile predcili nase ocakavania, k dokonalosti chybalo asi len krajsie pocasie v Torres del Paine – ale aj to aprilove pocasie malo svoje caro 🙂 Takisto aj vsetky miestne kontakty a sprievodcovia boli velmi mili a prijemni ludia.

Dakujeme velmi pekne – ak sa niekedy v buducnosti budeme chciet pozriet do Australie alebo na Novy Zeland, urcite sa na Vas obratime & odporucime aj znamym.

Martin H., Slovensko

Spokojenost

Předně bych chtěl poděkovat za výbornou organizaci našeho zájezdu, téměř vše proběhlo úžasně a celkově to byla nádherná dovolená plná skvělých zážitků. Co musím neskutečně pochválit, tak vaši organizaci transferů, resp. časování. Příjezd do hotelu byl v pořádku a hotel byl krásný, jídlo dobré, obsluha přátelská a milá, nebylo co vytknout. Prostě jednička s hvězdičkou. Dokonce bych za všechny účastníky řekl, že tato dovolená se bude jen velmi těžko překonávat! Celková organizace úžasná, vše klapalo jak hodinky a mohu jen chválit. Pokud budeme plánovat další organizovanou dovolenou, velmi rádi a s důvěrou se znovu obrátíme na Vaši CK VIVA. Fotografie budeme ještě třídit a potom rád pošlu několik kousků :-). Za celou výpravu bych rád ještě jednou velmi poděkoval.

Radek a skupina

Související zájezdy

1 - nejméně, 5 - nejvíce

×
×
×
×